Svět draků

(TV film)
  • Veľká Británia The Last Dragon (viac)
Rodinný / Fantasy
Veľká Británia / USA, 2004, 99 min

Věříte na draky? Vládnou smyšlenému světu fantazie a pohádek. Hroziví okřídlení predátoři, kteří ve skutečném světe neexistují. Ale co kdyby...? Stejný produkční tým, který vytvářel speciální efekty pro filmy Harry Potter a vězeň z Azkabanu a Putování s dinosaury Vás nyní zve na výpravu do nitra bájné říše dravých nestvůr. Poznejte vše od jejich stavby a vývoje až k pověstné schopnosti plivat oheň. Kombinace hraných záběrů, historie a nejmodernějších animačních postupů dělá z filmu SVĚT DRAKŮ podívanou, ve které se o létajících monstrech dozvíte mnohem více, než jste kdy chtěli. (oficiálny text distribútora)

Tom_Lachtan odpad!

UF... Naprostá hrůza, děs a odpornost. Přitom to mohl být naprosto úžasný mystifikační dokument, jenže to by režisér nesměl být nesmírný pařát a měl film natočit tak, aby vypadal jako dokument (kterýkoliv reálný dokument by vypadal takto, zasloužil by si vystřelení všech kopií přímo do slunce. A pro jistotu ne do toho našeho) a hlavně by měl angažovat alespoň nějakého poradce z oboru. Nebo alespoň nadšeného amatéra. Nebo do prdele alespoň někoho, kdo kdysi četl v ábíčku článek o dinosaurech a o vědě. Třikrát odpad. ()

Crawler-D

Jako milovník draků jsem hluboce uražen, jako milovník filmů ještě víc. Hodně nešťastné je v tomto případě rozkročení mezi fiktivním dokumentem a realistickou hereckou částí, byť ani jeden z nich nefunguje dobře. Ta realistická část oplývá neochvějnou schopností všech herců zesměšnit danou scénu jakýmkoliv svým gestem. Ta dokumentární zase postrádá eleganci, kterou měly dokumenty od BBC s dinosaury. O tricích nemluvě. ()

ing.Frosty

Nemám nic proti fiktivním dokumentům. Ze začátku to vypadalo celkem obstojně. Ale celý se bere strašně moc vážně. Ke konci se z toho stává nehorázná debilita, která si hraje já nevím na co. Drak napodobuje prasečí kvičení a následně si ugriluje tygra. Horský drak si vyrobí "inkubátor" a ohřívá ohněm vejce. WTF ? Triky jsou na dokument celkem ucházející, a na zabití nudného odpoledne to šlo + skutečně skvělá hudba. ()

freddy

Tak tohle teda bylo něco! Draky mám rád a tohle mne překvapilo. Velmi zajímavě udělané a velmi realisticky natočené. Mnohdy mi bylo těch draků líto, jak dopadli, a na konci při zabití dračí matky s dcerou jsem brečel, protože mi jich bylo líto. Natolik realisticky to na mne působilo, že jsem ty draky vnímal jako opravdové reálné živé tvory. Bylo to úžasné a smutné zároveň, ale líbilo se mi to a oproti předpokladům, že si jen tímhle filmem zkrátím čas a pak to přepnu na jiný film, který měl začínat asi za 25 minut, jsem u toho seděl s otevřenou pusou a dokoukal jsem to až do konce. Tak zajímavé a pozoruhodné to bylo. Takže tvůrcům skládám ohromnou poklonu za velmi zajímavý a originální scénář a animátorům skládám pochvalu za reálné ztvárnění mytologických zvířat. A dávám samozřejmě pět hvězdiček, protože jsem z tohoto filmu naprosto nadšený! ()

Heero

Tento dokument je vytvořený jako příběh, kde neúčinkují vědci, nýbrž jen herci. Všechno do sebe totálně zapadá, svět draků skutečně existoval. Byli to vlastně přeživší dinosauři, kteří se vyvinulu ještě o něco více. Jediné co chybí, je ta zamrzlá mršina draka z rumunských Karpat, jinak good pohádka :) ()