Vesmírná Odysea - Putování po planetách

(TV film)
  • Veľká Británia Space Odyssey: Voyage to the Planets

Nejlákavější tajemství VESMÍRU budete mít na dosah. Podíváte se do kráterů sopak na Venuši, odhalíte všechna tajemství rudé planety Marsu a z bezprostřední blízkosti si budete moci "osahat" povrch komety. VESMÍRNÁ ODYSEA je napínavý příběh o lidské výpravě do světů, které lze zatím pozorovat pouze astronomickými dalekohledy. Prožijte už teď dobrodružství, která lidsvo čekají nejdříve za několik desítek let. Pět kosmonautů se vydává na neobyčejnou výpravu. Podobni velkým objevitelům středověku, mají za úkol prozkoumat tajuplné světy putující kolem Slunce. Neskutečné psychické a fyzické vypětí jim kompenzují obrázky, které se jim nadosmrti vryjí do paměti. A vám taky. Neuvěřitelná fantazie tvůrců v kombinaci s vědeckými poznatky vás zve na výpravu, které se prostě musíte zúčastnit. (oficiálny text distribútora)

Autogram

Dokument o misii, ktorá sa nikdy neuskutočnila. A v najbližších rokoch, možno storočiach, ani nebude možná. Preto mám práve k tomu veľké výhrady, s akou samozrejmosťou sa predkladajú „poznatky“, ktoré ešte nie sú ani v plienkach. Zvlášť bije do očí komunikácia s centrálou na Zemi, akoby časové oneskorenie desiatok minút ani neexistovalo. Niektoré zábery ale majú niečo do seba a môžu zodpovedať skutočnosti na planétach, ako ich dnes poznáme. Hrané dokumenty sú pre mňa stále dosť nepochopiteľná kategória. ()

filmmovier

Extrémně povedený fiktivní dokument od mistrů BBC, který je lepší, jak Star Trek... Super efekty, povedené obsazení, skvělý námět a jedna úžasná cesta plná divů, překvapení a zvláštností.Skvělý, přenádherný dokument, který je nejen tradičně zajímavý a poučný, ale také zábavný a to, že vypadá jako film, mu na kouzle přidává. Venuše, Io, Merkur, Pluto... Báječné informace, vizuálně působivé a oči mi vážě lezli z důlků... A pak ještě jednou, když jsem zjistil, že v originále tam dabuje Suchet, ale to jen tak na okraj. 90%, opravdu velice doporučuji, tohle je dokumentární povinnost. Já osobně vesmír miluju a thle mě vážně dostalo. ()

Aiax

Všichni, kdo se o zkoumání a dobývání vesmíru alespoň trošku zajímají, budou při sledování Výpravy k planetám v sedmém nebi. Neskutečně sugestivně zpracovaný dokument člověka úplně pohltí, tak, že se o hrdiny tu a tam doopravdy bojí a z jeich úspěchů se doopravdy raduje, což je u fiktivního dokumentu věc vskutku nevídaná. Nenapadá mě vůbec nic, co by se dalo tomuhle skvostu vytknout, snad jen že projev astronautů je příliš herecký, což malinko snižuje autenticitu, ale to je fakt jen muška. Nejlepší "dokument" o vesmíru, jaký kdo zatím natočil. ()

monolog

triky jsou sice kvalitní, ale nemám tenhle druh dokumentů rád. stejně jako mě nenadchly pozdější díly putování s dinosaury, tak ani toto. prostě mě neštymuje, když někdo dělá dokument o věcěch, který buď nejsou možný, nebo ještě nejsou možný. a hraný dokumenty taky nemám rád. a upřímně, myslíte, že objevná cesta by byla jen jedna a to zároveň po všech hlavních planetách a ještě ke kometě? kdepak ! ! ! na každou planetu by se vypravila jiná expedice, jiní lidé. navíc, pokud se bavíme třeba o Venuši, tak pochybuju, že by se odtud ti lidi dostali. už na odpoutání se ze Země je potřeba zatracená dávka paliva, natož z Venuše, která má mnohem větší tlak a také mnohem delší pás atmosféry, i když třeba gravitace je přibližně stejná. podle mě by na Venuši první kosmonauté zůstali a zemřeli. navíc mi to přijde dost často jako přehnaný a nedomyšlený a vyumělkovaný, občas pěkně citově vydírající a taky klišé se neubránili. ale jinak zajímavej nápad na SF povídku nebo román nebo film. ale ne dokument, nebo pro pána beka hranej dokument. ()

MarleyCZ

BBC se povelice povedl její další projekt. V dokumentu procestujeme celou naší sluneční soustavu a nebude se jen jednat o suchopárné vyprávění, ale dostaneme s na loď, jejíž posádka má přistát na Venuši, Marsu, IO( Jupiterův měsíc), na Saturnových prstencích a na konec i na Plutu. Každýtakový sestup je velice zajímavý. Abych se přiznal dokument mi párkrát vyrazil dech, ovšem vše je založeno na poznatcích a teoriích a tak doufám, že v budoucnosti nezůstane jen u teorie. Jinak dokument má dobré efekty a příběh je také dobrý ( přece se jedná o dokument, ačkoliv na to divák občas dokáže zapomenout ). Trochu mě mrzelo, že se v dokumetu zapomelo na planety jako je Uran nebo Neptun. Dokument si rozhodně zaslouží moje plné hodnocení takže na některé nedostatky, které se týkají zejména hereckých výkonů dávám 94% čili 5 hvězdiček. ()