Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Mzetko

Tenhle film mohl být výborný! Ale nebyl... Proč nevyužili pořádně skvělého first-person pohledu? Z ukázek to vypadalo slibně,ale konečný výsledek není vůbec zajímavý. Prakticky celou dobu jsem se nudil, oživením bylo právě těch 5 minut pohledu první osoby, možná ještě ten poslední souboj. Je to škoda, série Doom si myslím zasloužila lepší filmové zpracování. Kdo ví, třeba se jednou dočkáme lepšího remaku. ()

Hrmak

Doom 3 (PC) som nedohral...furt dokola to isté, tma, rev a odvšadiaľ vyskakujúce ,,zrúdy,, Film som dopozeral...tiež nič moc! ()

pan Spock

Škoda téhle promarněné šance. Doom jako hra je určitě kultovka, ale film tohle atraktivní téma bohužel nedokázal zužitkovat. Po technické stránce to není špatné, ale děj je hrozně kostrbatý. První polovina je sice nuda, ale ještě docela ujde. Ta druhá začne být konečně akční, ale zase je chaotická, a působí na mě, jako když tvůrcům došly nápady a potřebovaly film nějak dotlačit ke konci. Ovšem několikaminutová scénka natočená v první osobě jako ve hře je super, asi to nejlepší z celého filmu. Možná kdyby tak byl natočen film celý, byl by možná lepší a určitě alespoň zajímavější. ()

JARDAHONDA

Doom je akční sci-fi, podle počítačové hry.. Každý začátek je těžký, o tom ví i Dwayne Johnson, který si zahrál ve filmu svou první zápornou roli. Poněkud fádní děj zachrańují akční scény a poměrně slušné efekty. Samotné finále, ale stojí za to.. **** ()

stuj

Náhodou jsem to zahlídl v televizi, když už bylo hooodně hodin. A dokoukal jsem to až do konce. Takže to nebyl takovej průser, když sem to nevypl a nešel spát. ()

Socirel

Když vezmu v potaz ostatní tragické filmové adaptace videoher, které jsem viděl, tak oproti nim působí Doom vcelku obstojně. Příběh je jiný než ve videohře, ale to je pochopitelné, ale stejně je o ničem. Charismatická dvojka Karl Urban a Dwayne Johnson, akce z vlastního pohledu na závěr a skvělá finální bitka, však neuchrání tento film před lehce nadprůměrným hodnocením. ()

Ospalek

Takový správný horor. Jsou tam příšery, napínavé pasáže. Na tomhle hororu jsem prakticky vyrostl, vždycky, když jsme s kamarádama pořádali "večírky" jako děti, tak jsme si tenhle film pouštěli. Mě se prostě zamlouvá, znám ho prakticky nazpaměť a má nezpochybnitelné místo mezi mými TOP filmy. ()

Jeffic

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, zvítězilo hodnocení na třech, pak jsem si totiž uvědomil, že celé to tam držel Dwayne, bez něho by to bylo hodně špatný. ()

MR.Lolofon

Akčný film, s námetom z PC hry. Nič svetaborné, žiadne ohromné zvraty, ale osobne som nemal problém s nedostatkom akcie. Za seba môžem povedať, že som nadmieru spokojný a neľutujem sledovanie, isteže by sa čosi na vytknutie našlo, ale hádzať film preto do odpadu nebudem. ()

Meego82

DOOM počítačová legenda konečne po rokoch odkladania prišla na plátna kín a na DVD ale keď nad tím tak rozmýšľam tak ešte nejaký ten rok mohla ostať iba hrou. Keď som sa po prvýkrát dopočul že sa chystá natáčanie DOOMa bol som na jednej strane nadšený ale na druhej som sa obával že to do rúk dostane génius strieborného plátna a veľký gambler “božský“ UWE BOLL. Po nejakom čase za začali objavovať informácie že na scenári sa spolupracuje s ID Software aby sa dosiahla autenticita filmu, ale ako rieka tiekla informácie pribúdali a ja som sa dozvedel že scenár píše nejaké ucho, peklo sa vytratilo a réžiu prebral nejaký Poliak moje najhoršie obavy sa splnili. Dej: Na Marse sa odmlčí základňa Onduval a ako následok tohto aktu nezávislosti voči zemi a UES je na Mars vyslaná jednotka RRTS (Rýchlo,Rýchlo,Ty,Sviňa) pri podrobnom skúmaní však zistia že tu okrem nasratých vedcov je niečo čo je ešte viac nasraté...to by bol stručný alebo aj možno veľmi podrobný dej filmu ten v podstate vystihuje charakter misie search&destroy. Pretože prvú polovicu filmu sa tu stále niečo hľadá prípadne naháňa a druhu všetko ničí. Na scenári je vidno že ho písal scenáristický panic pretože postavy sú vykreslene tak že ich dokážeme charakterizovať jednou povahovou črtou pretože viac ich asi ani nemajú(dobrák, vtipkár, normal, srab...) dialógy rovnako trpia tým že sa často rozprava o veciach ktoré postavy vedia ale musia to divákovi povedať aby pochopil aj keď sa to dalo ukázať bez slov a sem tam sa pritrafí logická chyba. Na druhej strane sa však scenárista pohral s odkazmi na hru napr: všetci Dr. vo filme sú v skutočnosti lídri ID software, členovia RRTS sú boti z Quake 3, BFG zbraň ktorú mal Cambell v DOOM3, Pinky je to prasa s mechanickými nohami, uvidíme tu aj populárneho Fattyho-ten típek s črevami von a sem tam uvidíme na monitore obraz ktorý pripomína DOOM2...a to nehovorím o záverečnom pohľade 1st person to je zásluha scenára nie ako sa mnohý domnievali režiséra. Herci sú tu iba preto aby sem tam utrúsili nejakú hlášku a dali sa naporcovať ,asi najlepšie obstál Karl Urban ktorý ma aj tak najprepracovanejšiu postavu(filmovú) a ostatný sú tu iba na parádu, to platí hlavne pre ROCKA ktorý nám zo svojho hereckého majstrovstva ukáže pár drsných výrazov a pekné zuby ktoré si pravidelne čistí zubnou pastou Poľana. Réžia je podľa mňa najslabšou zložkou filmu fakt ani po vychlastaní celej 1.5 litrovej fľaše dedovej domácej 75% by mi ani za svet nenapadlo meno Andrej Bartokowiak ako vhodného adepta na režiséra DOOMa. To už nehovorím o tom že AB v živote nenatočil nič prevratné alebo aspoň zapamätateľne a už rozhodne nič strašidelné ak samozrejme nepočítal výkon DMXa v jeho filmoch. Neuvidíme tu takmer s výnimkou 1st person pohľadu ani jeden inovatívny záber a to nehovorím o vykrádaní iných filmov napr. Aliens a o tom že sa celý film ťahá ako sopeľ na rukáv. Hoci scenár nieje bohviečo aspoň trocha sa dalo všetko zachrániť réžiou ale keď boh nenadelil v apatike nekúpiš. DOOM skončil presne tak aký ma názov, ani ako horor ani ako akčný film a pritom potenciál mal neskutočne veľký rovnako ako rozpočet, apropo pri takom rozpočte a natáčaní v CZ by som očakával lepšiu technickú stránku, to že RRTS má ako zbrane v roku 2050 iba jemne upravené G36 by som ešte odpustil ale že tam používajú CRT monitory to ma už išlo poraziť. Celá moja “recenzia“ sa niesla v kritickom duch preto že milujem hru DOOM a aj dobrý horor ale toto nemá s hrou nič spoločné okrem narážok , názvu a s hororom už absolutne nič. Dúfam že Metal Gear Solid takto nesku..via. () (menej) (viac)

50andy

Nudné a miestami až trápne. Táto adaptácia inak skvelej hovorovej PC hry dopadla otrasne. Nemá to šancu vás vyľakať, ani akčné scény nestoja za nič. Nezachránil to ani Dwayne. ()

radimhasalik

Několik zajímavých nápadů. Jinak klasický boj dobra se zlem a Resident Evil v jednom. Kdyby to bylo jinak zpracované (lepší dialogy, propracovanější postavy), tak by to mohla být pecka. Takto jde o film, který ve vás nezanechá nějaký hlubší dojem a WAU pocit. ()

MattCorman

Hra je neskutečná a proto mě zajímalo i filmové podání. A On i ten film je místy průměrně dobrý! A ta poslední scéna kdy vidíte FPS akci, No holy sh*t. Prostě docela průměrně béčko. Hodnocení 55% ()

Danny11

Zajímavé sci-fi, ale dějově nezajímavý film. Co se dá filmařům opravdu pochválit je chvíle, kdy kamera natáčí přímo z pohledu postavy. ()

kavon

Parádní film. Když višel bylo mi cca 9 a byl to parádní horor. Jako malý jsem koukal snad jen na horory a tenhle byl můj oblíbený. Začátek je sce trochu utahaný, ale velkolepé finále to perfektně nahrazuje. A k tomu skvělí the rock. Prostě tenhle film miluju. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)