Vedecký tím, pracujúci na odľahlej základni na Marse, začal na Zem posielať čoraz nepríjemnejšie správy. Výsledky experimentov sú znepokojujúce, rady vedcov záhadne rednú, a tak vláde nezostáva nič iné, len základňu izolovať do najprísnejšej karantény a na Mars vyslať po zuby ozbrojenú jednotku rýchleho nasadenia, ktorá má zistiť, čo sa stalo a eliminovať akúkoľvek hrozbu. Aspoň taký bol pôvodný plán. Lenže realita prekonáva aj tie najhoršie predstavy. Výskumnému tímu sa totiž nekontrolovanými postupmi podarilo doslova otvoriť brány do pekiel, odkiaľ sa vyrojili davy hrôzostrašných monštier, ktoré sliedia po chodbách základne a likvidujú všetko živé. Je vôbec v ľudských silách túto strašnú nočnú moru zastaviť? (TV Markíza)

Priest

Čekal jsem od tohoto zpracování trochu víc, ale i tak to není nejhorší. Docela sem uvítal při posledích 25 minutách "hráčský" pohled na film. ()

zekon

Přepis kultovní hry mohl dopadnout lépe i hůře. Co chtít od předlohy kde střílí do všeho co potkáte? Nečekal jsem zázrak, ale zas tak málo asi ne. A závěrečná dementní bitka film jen a jen shodila. No škoda, ze začátku to vypadalo na dobrý scifi horror, ale.... ()

FireBlader

Vcelku to plnilo mé očekávání až do posledního, na muj vkus zbytečně přeháněnýho, souboje. Ale každopádně jde o příjemnej relax, proplach mozku. Svuj účel u mě film splnil. Nenáročná vyvražďovačka bez hlubšího smyslu a nutnosti něco takovýho v tom hledat. ()

zjs

Když jsem to viděl poprvé, byl jsem pěkně naštvaný jak zase udělali špatný film na dobrou hru. Už jsem to viděl ale po třetí a teď si myslím, že ta hra je horší :-) ()

svist10

Úvod je prostě otřesný, chemie mezi vojáky prostě nefunguje, takže hlášky padají do prázdna, postavy jsou odpudivé a chovají se rozhodně jinak, než jako soudržná vojenská jednotka. První zhruba třičtvrtěhodina je tak vyloženě utrpení, kdy věty cezené přes sevřené rty posílaly mé oči na výlet do nebes. Ne, že by se to později zlepšilo, jen jsem si na to zvykl a celé to dostalo o fous zábavnější charakter. Pak samozřejmě přijde first person pohled, motorovka a závěrečný souboj. Ten jako jediný ospravedlňuje existenci tohoto bijáku. Doom je špatný film, přesto si myslím, že kdyby scénář dostal za úkol někdo, kdo nepodstoupil lobotomii a režíroval to někdo kvalitnější, než přinejlepším rutinér Bartowiak, mohl by to být dobrý film. Všechno ostatní je totiž tam kde má být. Ostře řezané rysy na tvářích vojáků i lepé děvy i relativně povedené triky. Takže, klidně znovu, ale snad lépe. ()

chosan

Nemám rád zombie filmy, ale jelikož hru Doom miluju tak i u filmu musím udělat vyjímku protože přesně takto si představuji zfilmovanou pc hru takže pro mě jasných 80% ()

enzo_cz

Každá filmová adaptace počítačové hry je předem odsouzena k zániku. U filmu je prostě potřeba dát dané tématice mnohem víc, mnohdy to rozvinout a taky do děje vtáhnout i "neznalce". Píšu tento komentář téměř ihned po té, co jsem viděl Doom na DVD. Na tvrdo dávám 3 hvězdy kvůli své lásce ke hře a vůbec mi nevadí tak brutální odklon od ní, který jsem měl možnost vidět. Dalším důvodem je Karl Urban, jehož úsporné herectví jsem si ve filmu zamiloval, first person pasáž se mi líbila a finále taky fajn. Nic jsem od toho nečekal a dostal jsem tak akorát. Přesto doufám, že s filmováním her je šmitec :D ()

Andy.222

Scéna, kdy se pohled přesune do first person a začne se střílet a řezat motorovkou je výborná a bezchybná - asi jediné, proč stojí za to film vidět. Přesto za ni a za hezky zpracované BFG dávám 2* ()

Neverforever

Musím říci, že od DOOMu jsem tedy čekal mnohem víc. Myslím, že slušný režisér by podle herní předlohy mohl udělat opravdu hit, ale co s tím provedl Bartkowiak, je opravdu k nevíře. ()

HMoody

totalní paskvil, utahaný, pomalý, bez nápadu, bez pořádné akce, bez hohorových prvků....přiběh o ničem a zaporakem je jedinej racionálně myslící voják, kterej aspon dělá svou práci....... proste totální propad a ani muj oblibenec The Rock film nezachranil....... střih je nepatřične a nepochopitelně zběsilej, hudební kulisa veškerá žádná,dialogy jak kdyby je psal muj pes......... vyborný nápad scény zabírané z pohledu vlastních očí byl zruinován pomalou nedynamickou akcí (jediny svetlý moment-zombie se sekerou v hlavě!!) proste ztráta času...raději zapařte hru ()

NeverEver

Vahala jsem mezi 2* a 3*, ale kdyz se podivam jakym filmu davam 2*, tak tohle vlastne nebyl spatny film - a beru-li v potaz ze jde o videohru, tak uz vubec ne. Na uvod trosku dlouhy "prolog" nez se dostalo na poradnou strilecku a poradne obludky. Parkrat jsem se dokonce i lekla, takze smekam - moc casto se to nestava - takze dalsi plusove body pro strih a rejzu. Nejlepsi cast byla kdyz Rockovi "preskocilo z nakazeni" a zacali se konecne midlit ti nejsilnejsi na place:-) Oddychovka, na pul druhe rano, po nejake ne uplne vydarene parbicce... mozkova pohoda zarucena:-) ()

Malcolm337

Připadalo mi že tvůrci si hru ani jednou nezahráli kde byl cacodemon ?, spider mastermind a nebo nejobávanější Cyberdemon ??. Podívam se na to rád ale z pravého dooma toho má velice málo, a to je škoda. Kdo chce sci-fi horor z hutnou atmosférou at si zahraje dooma 3 a jeto :D ()

Hrobař

Nebylo to zlý, prostředí vypadá dobře, ty chodby sou sice furt stejný, ale to ve hře taky ....a vo to taky trochu de. Obsazení trochu nad potenciál filmu, ale to mu samozřejmě neškodí. Zklamání přichází v počtu příšer a přes slibně se rozjíždějící start jich tam nakonec bylo fakt málo. Pak scéna ve stoce ...no co to kurva ? Kde by se na takový ultramoderní základně proboha vzala špinavá stoka plná krys, kde je po kolena voda? Trochu mimo. Možná "normální" verze je zkousnutelnější nicméně já těch 13 minut navíc dost cejtil a to je taky značný mínus. Nejhorší však nakonec je, že se neobjeví jedinej náznak toho co dělá hru tak strašidelnou ,...a to je ta duchařina. Tady za to prostě může něco (abych nespoileroval) hmatatelnýho. Achjo ...hru máte chlapi nakoukanou ...ale to co z ní udělalo kult, na to jste zapomněli. ()

StepHood

Hoja hou na druhou, Párksoni. Podle mě se někde stala chyba a film se nazval „Doom“ omylem. Jinak si nedokážu tuto blbůstku vysvětlit. Skupina pitomých vojáků s patřičně tvrďáckýma jménama, jejichž muška byla asi stejně přesná jako močení opilce do záchodové mísy po tmě. Krom blbosti jednotlivých členů se jim stávají i naprosto úsměvné věci – v největší akci přestane jít baterka nebo zásobník upadne na zem (aby vojáka mohla řádně potrhat potvora). Celý film je o tom samém – BUM – mrtvý, zbytek skupiny se přiběhne podívat – pak se zase vrátí – BUM – další připraven pro pytel na mrtvoly. Moc dobrého dojmu nepřidal ani Dwayne, který společně se siláckýma pózami hláškoval hloupé vojenské řeči. Jedna scénka byla fajná – a to ta z první osoby – nicméně se koukat kvůli ní na celý film to fakt ne – radši si ji najít na YouTube. Co se týče příběhu filmu, nemá společného naprosto nic s tím příběhem ze hry. I když – jedna z postav řekla, že je to tam jako v pekle. No, tak asi se musíme spokojit s tímhle. Nehrát jako malý Dooma do zblbnutí, tak bych asi dal průměrné tři hvězdy. Nicméně jsem očekával nějakou kruto-akci, které se ovšem dostalo jednou. A to je na 100 minut vážně málo. Půl hvězdy za scénku z první osoby, půl hvězdy za muziku, půl hvězdy za úctu k hernímu Doomovi a půl hvězdy za Dwaynův očima-kulící pohled. Dvojka, a to s odřenýma ušima. ()

zeromen

Docela to ujde, ale mohlo to být daleko daleko lepší. Aspoň to zachránily dobří herci. Jediný doom který se aspoň ke hře trochu přiblížil. ()

stLukaz

Jo no, chybělo tam to peklo i kostka duší a dokonce ani BFG (big fucking gun) nevypadalo tak jak má, jinak one first person scéna docela dobrá. Dávám průměr 3 hvězdy. ()

zlishaack

Kdo by neznal oblíbenou střílečku, která sice měla rozlišení 20x15 pixelů ale i tak nám to stačilo k vyblbnutí. Jako bývalý hráč tohoto kultu jsem se na film těšil. A asi sem dostal to, co se dalo tak nějak čekat ve filmu "spousta příšer a vojáci" který si dal do názvu ony čtyři magicky spojená písmena. Vlastně celý film je taková hra s lepším rozlišením. Monstra sem tam někoho zabijou, sem tam někdo zabije je a tak furt dokola, dokud nejsou všichni mrtví nebo nezdrhnou. Celý film pro mě zachraňuje The Rock. Jen jediná věc, která mi nejde do palice je to, jak to, že ho Urban vlastně zmlátil? ... A jó vlastně, Dwayne byl záporák, tak musel dostat na holou. Největší díra je podle mě, vedle chatrného děje, hlavně v tom, že sem spíš fandil "seržovi". Nevím jak to tvůrci dokázali, ale kdyby tam sežrali po 20 minutách hlavního hrdinu, asi by zážitek z filmu byl větší. Urban si to prostě podle mě jen "odehrál" ale žádný šmrnc, nic co bych potřeboval k tomu, abych si řekl "Fandím Ti!". Dávám 3* za Rocka, monstrum na kolečkovém křesle a místy pěknou řežbu ()

Erestarchos

Popravdě řečeno, vzhledem k předloze tohoto filmu jsem toho moc nečekal. Zpracování mě pak nepřišlo až tak tragický. Co se týče mého hodnocení, má tento film lehce nad 50%. Když k tomu přidám nějakou tu nostalgii, vychází to na tři hvězdičky. ()

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (viac)

Sekaná... pro změnu z emzáků

Sekaná... pro změnu z emzáků

28.07.2009

A rovnou dvojitá porce. Dokonce v obou případech podle počítačových her. Nebudeme chodit kolem horké kaše z mimozemských vnitřností – půjde o Gears of War a Dead Space. První z jmenovaných adaptací… (viac)

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera

10.09.2007

Ne, teď nemáme na mysli filmovou sérii se Sonnym Chibou, kterou proslavili hlavně Tarantino a Tony Scott, když v úvodu Pravdivé romance nechali Patricii Arquette obsypat Christiana Slatera popcornem… (viac)

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

Mimozemská sekaná ve velkém stylu

22.03.2007

Fanoušci brutálních počítačových řezničin mají po nedávném ohlášení filmové adaptace Metal Gear Solid opět důvod jásat. Nebo také ne. Přijde na to, jak studio New Line Cinema pojme velkoplátnovou… (viac)