Harry (Anthony Edwards) se zpozdí na noční schůzku se svojí přítelkyní Julií (Mare Winningham). Zatímco bloumá kolem baru, ve kterém Julie pracuje, zazvoní telefon v blízké telefonní budce. Šokovaný Harry se dozvídá, že kdosi v raketové základně nedopatřením odpálil rakety nesoucí jaderné hlavice. Odvetné rakety by na Los Angeles měly dopadnout přibližně za hodinu. Neví, zda tomu má věřit, nakonec ale burcuje návštěvníky baru a vydává se hledat Julii, aby se spolu včas dostali na letiště. (p6qwre)

Anderton

Možno najlepší real time film, aký som kedy videl. Všadeprítomná neistota, kontrast vyľudnených ulíc s....no so záverom, ktorý netreba prezrádzať a nepredvídateľnosť v podstate až do posledných záberov filmu. Anthony "pohotovosťák" Edwards ešte s vlasmi bojuje ako o život a snaží sa presvedčiť okolie, že má možno pravdu. Problém je, že to nevie ani on sám a s následkami rozhodnutia všetkých spacifikovať sa tak musí vyrovnávať už počas osudovej hodinky úniku...vlastne kam? Robiť remake rozhodne nedoporučujem, CGI a dnešná pretechnizovaná atmosféra by tú pôvodnú, naivnú, ale stále desivú, zabila silou jadrového výbuchu. ()

jonyyy

Je to malý film, ale měl velký potenciál. Rozpočet je znát a moc akce a záběrů na níčení si tu neužijete. Ten začátek byl naprosto parádní totálně mě vtáhl do děje a atmosféry. Škoda, že se tam pak začlo objevovat tolik nelogického chování a běhání od nikud nikam. Celkově se mi to, ale určitě líbilo, akorát mi byla šíleně nesympatická hlavní herečka. 71% ()

misterz

Po všetkých stránkach zaujímavý snímok, minimálne vo svojej filmovej dekáde. Multižánrový projekt, ktorý začína veľmi nenápadnou, milou romantikou a končí drsným apokalyptickým scifi a bezútešnou atmosférou. To medzi tým je vyplnené zaujímavou dejovou linkou, niečo málo napätím a širokým spektrom zaujímavých postavičiek. A páčil sa mi aj odkaz snímku, ukrytý kdesi hlboko medzi riadkami, no pritom hlasno kričiaci a dvíhajúci varovný prst. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Aluska88

Zázračná míle začíná jako tuctová romance, aby se poté přehoupla v nejistotu, strach, chaos a nakonec anarchii. Toto vše rozpoutá jeden telefonát od vyděšeného člověka, který na druhém konci sluchátka tvrdí, že "se to stalo." Poté následuje pomalu budovaný sled událostí, kde má člověk možnost sledovat postupný kolaps civilizace. Základy společnosti se začnou bortit jako domeček z karet, hranice lidského chování a morálky už neexistují. V člověku se probouzí nejdivočejší zvířecí instinkty. Přežít, schovat se, bránit se, zabít. Právě v takových situacích se projevuje skutečná podstata a povaha člověka. Závěrečných zhruba 20 minut dokonale ztvárněný portrét anarchie a kolapsu. Dokonalá hudba od Tangerine Dream. ()

Omnibus

"Zimnicí se neklepej, svému srdci naslouchej. Atom zkáza strach tvůj zhojí, diamanty - navždy svoji!" Poplašné zprávy jsou cool, láska je tavicí kotlík, ozářením lidí vzniknou diamanty (dobré vědět nejen při apokalypse, aspoň si člověk ze stresu a strachu ze smrti neužene žaludeční vředy), čudlíky v jaderném silu se nemačkají ("Vojáci, ptám se vás naposledy, kterej blbec to zmáčknul?!") a davová panika je zábavný sport. Ulice narvané vraky aut a zdivočelým stádem po sobě šlapajících lidí jsou třešničkou na dortu této ulítlé, místy i veselé mezižánrové podivnosti (vládou dobře utajené, viz nepatrný počet hodnotících na csfd), která zanechala na jazyku zvláštní dráždivou pachuť, jako přepálené vysmáté hranolky z radiačního friťáku v Johnie's Coffee Shop. ()

• Modrý kabriolet, kterým Harry (Anthony Edwards) také část noci cestuje spolu s jeho majitelem (kterého hraje Mykelti Williamson), je Chevrolet Chevy II Nova 400 Convertible ročník 1962. (J.F.B.)
  • Realizácii snímku predchádzalo dlhé čakanie a scenár ležal pripravený celých desať rokov. Jeho autor Steve De Jarnatt ho chcel nakrútiť sám, čo u Warnerov odmietali. Steve nakoniec svoj scenár odkúpil späť a prepísal ho. Neskôr dostal ponuku, aby scenár znovu predal, tentokrát za 400 tisíc amerických dolárov. Malá nezávislá produkčná spoločnosť Hemdale Films investovala na realizáciu takmer 4 milióny dolárov a autor sa mohol chopiť aj réžie. (classic)