"Den, kdy jste nebyli nakupovat, považujte za ztracený!" Anna - "recitátorka" reklam v obchodním domě, Karin - neúspěšná herečka, Ian - manažer, Eva - prostitutka a Petr - bývalý estébák. Všichni se jednoho dne potkají v hypermarketu. Někteří tu pracují, někteří nakupují, někteří provokují a některým možná dokonce hypermarket změnil život. Zatímco Karin dál dabuje nekonečné stupidní telenovely, z Evy se stává skutečná filmová hvězda a Petr řeší svůj hlad po fízlování vlastní videoslužbou. A všichni jsou tak trochu smutnými klauny, kteří se jen zběsile snaží naplnit svůj vlastní sen o štěstí... (oficiálny text distribútora)

Radko

Snaha mnohovrstevne uchytiť skutočnosť je zjavná. Nevera, neprimerané zachádzanie s podriadenými, vzťahy otca poznačeného minulosťou a jeho rebelantskej dcéry, snaha netalentovanej herečky prebitá radodajnosťou neherečky. Všetko to ústi v priestore veľkého hypermarketu, pohlcujúceho ľudské emócie do penovej bubliny nasvietených tovarov. Ukazuje sa, že ako náprava pokrivených vzťahov to nestačí. Finále je nezvládnuté, hoci možno alegorické - krvavé zúčtovanie s manažérmi konzumu. Podaktorí tu ochkajú nad výnimočnosťou, celkové spracovanie a príliš veľa rozohraných tém pripomínalo skôr hypermarket ako umenie a šírka rozohraných námetov rozsiahlu ponuku produktov v ňom. Nový uhol pohľadu sa nestáva kvalitný automaticky tým, že sa spracuje odlišne ako doteraz, prípadne, že sa prináša niečo, čo tu dosiaľ nebolo. Navyše zdanlivo nové veci, tu už viackrát v minulosti boli. Revolúcia sa nekoná, hypermarkety ostávajú tým čím boli, rovnako tak tento tv film žiadnu dieru do sveta nespravil. Štandard televíznej produkcie, so snahou formálne atraktivizovať. ()

Sandiego

Zajímaé, netradiční a cool dílko ostravské televize, jež zdařile eliminuje televizní prvky a veze se na vlně českých filmů s absurdními zápletkami i osobami, kterých je už nyní více než dost, ale Hypermarket mě nakonec přišel docela sympatický, hlavně proto, že si vůbec nebere servítky. A navíc, kdo dnes nepovažuje hypermarkt za absurdní místo? Tato pararela už snímek vyzdvihuje nad televizní průměr. ()

gudaulin

Hypermarket není úplně jednoduché ohodnotit, protože je to rozporuplný kousek. Oceňuju ho jako sympatický pokus posunout televizní dramatickou tvorbu někam jinam z ze stojatých vod tisíckrát vyzkoušeného, vyhnout se některým klišé a přiměřeně provokovat. Tak zajímavé charaktery (zejména Krobotův estébák) se v českém televizním snímku objevují spíš vyjímečně. Na druhou stranu je ten pokus evidentně nad současné síly tvůrců a především scénář chtělo v mnohém dopilovat. Je to nevyrovnané, krvavý závěr je vyloženě přehnaný a přes pár zajímavých psychologických střetů a režijních nápadů negativní dojmy převažují. Celkové hodnocení 40 %. ()

Aluska88

S tímto filmem jsem zjistila, jak je hodnocení nějakého filmu po zhlédnutí ovlivněno tím, jak je na csfd hodnocen. V tomto případě zde před uvedením v TV nebylo ani jediné hodnocení a mě se tento film opravdu dost líbil, ale většině osazenstva ne:) Myslím, že na televizní film, byl na dnešní poměry zvládnut dost dobře. I herci předvedli velmi slušné výkony. V Hypermarketu jsem poprvé poznala sympatickou osobnost Davida Švehlíka:) ()

Karlos80

Já nevím, co všichni děláte? Určitě se po delší době jednalo zase o jeden zdařilý televizní film z dnešní doby jak vystřižený. Zákulisí obchodního domu přesně se všemi tamními činnostmi jako buzerace, nic nedělání atd. Vystupující osoby jako neúspěšná herečka, mladý manager, štětky, stbák atd také přesně zapadající..Aktéři chovající se jako šílenci, snímek je krutý, depresivní, plný beznaděje a silně destruktivní. Pár scén je tu sice dobrých, ale k mé spokojenosti bohužel nedotažených a nedokončených. Rozhodně nečekejte žádnou zábavu a procházku rajským sadem, přestože já se u toho bavil..Je opravdu trapné ve třiceti zjistit, že zvítězili ti druzí:-(! ()

• Hudbu složil Roman Holý spolu s Ondřejem Brouskem už v roce 2004 bez souvislosti s jakýmkoliv existujícím filmem jako splnění muzikantského snu o natočení soundtracku za plné tvůrčí svobody. Výsledné album nazvané "Crushing Bliss" kombinuje zvuk velkého symfonického orchestru, elektroniku a zpěv Emy Brabcové (Khoiba), Romana Holého a Dana Bárty. (Magyar)
  • Film vznikl na podkladě divadelní hry "Hypermarket" uváděné v roce 2004 na venkovní scéně Národního divadla v Praze "Bouda II". Autor hry, sedminásobný držitel divadelních Cen Alfréda Radoka Viliam Klimáček, za tento text získal 2. místo v kategorii "Nejlepší česká a slovenská divadelní hra roku 2002". (Magyar)