Keď sa vaša žena usadí uprostred amazonského pralesa, aby tam konala dobro, vybavujú sa rozvodové formality oveľa ťažšie. Michael (Tim Allen) si musí ísť po podpis na príslušný formulár pomedzi krokodíly a pirane, aby nakoniec dorazil do indiánskej dedinky Lipo Lipo. Jeho budúca bývalá žena Dr. Patricia Cromwellová má však preňho pripravené obrovské prekvapenie- trinásťročného syna Mimi-Siku. Tí dvaja o sebe do tohto momentu vôbec netušili. Aby sa lepšie spoznali, odchádzajú spolu do New Yorku. Aj v tejto mestskej džungli sa Mimi-Siku spolieha na svoje prírodné inštinkty... (TV Markíza)

kingik

I když úplně opomenu existenci původního filmu Malý indián ve městě, stejně mně vyjde jen triviální zhovadilost, která má ke všemu i smůlu na herecké obsazení. Tim Allen je pro mě absolutně nezábavný herec, prostě komediálně je nesympatický. Zbytek obsazení podléhá trapnému scénáři. Když už ani potrhlík Martin Short z něj nevykřeše nic vtipného, tak to už je ryzí tragédie. John Pasquin byl mimořádně katastrofální režisér, který měl přestat režírovat hned po prvním filmu. Tolik komediálních pokusů měl, takovou dobu otravoval na režijní sesli. Celý film je druhořadě zrežírovaná exkurze do říše těch nejžalostnějších scének, v nichž se klučina potýká s kulturou, kterou dosud neznal. A dospělí herci mu mají přihrávat. Nulový komediální tah, naprosto nesmyslně natahovaná stopáž, děj by vystačil tak na půl hodiny, občas je až k nevíře, co tvůrcům přijde komediální, tak cpou k sobě i nehodící se atributy. Odpočinkový film to je, jenže se po něm solidně hloupne. Vlna těchto debilně komediálních filmů je naštěstí pryč. Většina z herců už je právem zapomenuta. Body uzmula fauna. 2/10 ()

Jeremiah

Pohodový, nenáročný film, který sice nepřinese nic nového, ale zároveň nemůže nikoho urazit. Je to taková rodinná "červená knihovna", postavená na konfrontaci života v dešťovém pralese a "džungli" zvané New York. Člověk obklopený především tou druhou - městskou - džunglí jistě ocení pokus filmařů o navození klidu do duší lidí. Filmu lze vytknout značnou dětinskost a bohužel i velkou nereálnost příběhu. Přesto dávám rád 3 * . ()

zdeny99

Střeštěná, zato inteligentně natočená komedie o klukovi z jihoamerické džungle, který se díky svému otci, makléři na Wall Street, dostane do New Yorku. Když jsem si tak porovnal ty oba světy, tak se ptám, zda těm domorodcům v pralese není líp, zda tam nežijí lepší život. Což lze demonstrovat hned v úvodu na Timu Allenovi, klasickém komediálním herci, který při vstupu do vesnice a konci světa hledá elektrickou zástrčku na svůj notebook. Až mě z toho napadlo, že klasická americká nebo česká rodina má měsíční spotřebu elektriky jako 36 000 vesnic v pralese za celý život. Tam nalézá svého syna, kterého později bere do New Yorku, tak jako odcestoval Krokodýl Dundee. A právě Dundeeho mi ten kluk hodně připomíná. Také je ze západního světu mimo a chová se jako by stále žil v džungli. Upeče si ryby z akvária, leze na Sochu Svobody, jí kočičí žrádlo, hraje si s tarantulí, ale na druhou stranu umí výborně anglicky. Jen tohle jsou dva odlišné světy a v porovnáním s jeho otcem, makléřem z Wall Street je ten propad ještě větší. Tim Allen to zahrál výborně, stejně jako jeho kolega z burzy Martin Short, jenž mu dobře sekundoval v roli naprostého trouby. Na jeho bývalou z džungle obepnutou jen pouhou látkou se dobře dívalo, stejně jako na tu jeho současnou, především v zeleném kostýmku. A skvělý byl i Charles Emerson Winchester III. z MASH v roli ruského bosse. [2566. hodnocení, 66. komentář, 60%] ()

MM11

Velice průměrný film s "poctivou" dávkou klišé zachraňuje milosrdné obsazení. Tim Allen a Martin Short si totiž káply do noty, což je taky jeden z mála pozitiv celého filmu. Přenesení Francouzského prostředí a mentality končí nejednou katastrofou, byť zde to není tak tragické. Z filmu si zapamatujete dva vtipy ze začátku a dětinský závěr. Na nudný večer to stačí... ()

Kingjiri

Komedie z dílny Disneyho dává tušit, že půjde o podivnanou cílenou spíš na dětskou část publika. Pro vnímavější (dospělejší) část publika bude hlavní dějová linka bezesporu ztělesněním žánrovýho klišé, ale nějaký gagy nejsou vůbec špatný a Tim Allen se do svojí role pěkně hodil. Takže si i diváci všech ostatních věkovejch kategorií jistě najdou něco, co je bude bavit. Kéž by se dneska točily aspoň takhle zábavný komedie. ()

• Během natáčení byla část filmu ukradena, proto se musela vymyslet nová. (Mr.Critic)