Příběh černé vánoční komedie Doblba! se odehrává v rozvětvené rodině Mukových. Hlavním hrdinou je Karel Muk, jednoduchý chlapík s jednoduchými sny, žijící poněkud stereotypním manželským životem s Terezou, nevlastní matkou Karlovy dcery Valinky. Řečeno slovy scénáře: Karel pracoval dlouhá léta jako správce hřbitova a s oblibou říkal : Jistá je jen smrt, ale nikdy si nepřipustil, že by se ho mohla nějak dotknout. Nebylo toho moc, za co by se ho dalo pochválit. Bratr Robert Muk je naopak sebevědomý a praktický podnikatel a nejmladší Pavel jakoby se stále nemohl rozhodnout, zda najít smysl života v ochraně šumavských hvozdů nebo v erotických hrátkách se sekretářkami. Jednoho dne, krátce před Vánocemi spadne rodině Mukových do klína nečekané dědictví. Náhlá možnost zbohatnutí je jakýmsi spouštěcím momentem pro řadu osudových událostí, které jednotlivé členy rodiny trochu svedou z nastoupených cest, některé nasměrují na cesty úplně jiné a cesty těch dalších se dostanou téměř ke svému konci. Nic už nebude jako dřív. A náhody neexistují.Všichni musí přehodnotit své žebříčky životních priorit. A přitom platí pravidlo: jakékoliv vaše činy se vám jednou v dobrém či ve zlém zúročí. (oficiálny text distribútora)

levente

Příšernost. To pro začátek. Ostatně začátek je vždy u propadáku nejhezčí, člověk si říká, jistě se to v nejbližších chvílích zlomí a propukne to. Bude legrace. To se nestalo. Myslím, že to byla chyba převážně vážně nijakého scénáře. Na to, kolik toho v sobě má, je Doblba dlouhé, předlouhé. Dušek je obvyklý, nakrásně civilní a normální. Ostatní mu sekundují a to je vše. Nic víc. Marně vzpomínám, co se mi alespoň trochu líbilo, ale nevzpomínám si na nic. Snad dvojice z krematoria a Hanák v telenovele, ale znovu a znovu příšerný scénář. Tak krásně mohli nahnat, díky těm pár světlým okamžikům, nějaké body, ale ne, vše je zabito nijakostí a neschopností režiséra kormidlovat loď s čím dál více potrhanými plachtami a naštípnutým stěžněm. Co proboha ta česká televize sponzorovala? Proč? Z kamarádství k člověku, který dělá věci tak okatě pro finanční úspěch. Ještěže jsem neviděl v titulcích český fond pro kinematografii, to by mě opravdu zdvihlo. Dvě hvězdičky dělí od odpadu Dušek a má neschopnost dát tak nadějnému projektu nižší ohodnocení. Závěrečné resumé tedy bude znít asi takto: Vše, co se mohlo povést, se nepovedlo. Výsledkem je neskutečně nesourodý, chvílemi akurátně nudný film se světlými momenty, které však v důsledku fim ještě více shazují, protože si díky nim je možné uvědomit, o kolik lepší to celé mohlo být.... Zklamání a ostuda. ()

Ronyk7 odpad!

Králíky mám rád, ale poslouchat o nich dementní keci od dementů 110 minut je na mě moc-kravina jako 99% českých filmů. 21.09.2006 ()

Miki68

Mít dobrý herce zkrátka někdy nestačí. Zkusil jsem ale "vypnout" a nevnímat scénáristický a režisérský kopance - a vida! docela jsem se bavil. Vlasta Dušek, Lenka Krobotová a Marek Daniel jediní zahráli slušně. Navíc tam bylo pár fórů, který mají šanci zlidovět, ale za víc než 2* to fakt nestálo. ()

Joeey

To je zvláštní - skoro žádný děj, hloupé dialogy, žádný humor... a přesto mě to nijak extrémně nenudilo. Herci ujdou, filmařsky to není nejhorší, ale ve výsledku ... DĚS !! ()

Ygnor

Svatba bezbřehého cynismu s moralitou...krásných 50 %. Není to zase tak stupidní, není to vůbec výborné. Film má hluchá místa i světlé chvíle. Protože mám ty dva hlavní aktéry rád již z dob pravěkých, přiklonil jsem se k třem frčkám. Defilé Duška líbilo víc než v Choking hazard. Tahle "blbost" která se tváří, že jí není, je prostě konina, pardon vlastně králičina. (Je neuvěřitelné, že jsem film už viděl snad pět krát..., vždycky to chce někdo vidět, hmm) ()

cogi odpad!

Místo doblba by se to mělo jmenovat blbina (ne li sprostěji). ... se zaťatými zuby jsem shlédla půlku filmu a nejsem schopna se na film dodívat. Sice mám pravidlo, že nehodnotím film, který jsem celý neviděla, ale u téhle stupidity udělám vyjímku. U filmu jsem postrádala pointu filmu, nebylo to vtipné, spíš trapné. Herci mi přišli jako otravný hmyz, který bych nejradši rozmáčkla novinama. ... Film se asi jmenuje doblba, protože nekoukáte na film, ale jen doblba .... u doblba platí, kdo nejdív uteče (nebo spíš vypne film), vyhraje ()

yamk5

Vydržal som prvých 20 minút. Potom som chcel robiť niečo, čo mi dáva aspoň ako taký zmysel než to pozerať a radšej som išiel vystrihovať každé červené éčko zo SMEčka. ()

cure

Film, na ktorý musí byť človek "nastavený". Začal som ho pozerať na dva krát. Prvý raz som to vypol po 15 minútach s pocitom blbého a trápneho filmu. Pravda je, že som sám nemal vtedy chuť na takýto tip filmu. Dal som mu však druhú šancu a neľutujem. Zhruba do polovice výborná komédia, plná hlášok, ktoré by sa stali možno klasikou. Nebyť druhej polovice a výberu hercov. Niektorý excelujú, niektorý sú slabý, niektorý prekvapia, niektorý sklamú, niektorý tam nemajú čo robiť. Z tohoto pohľadu je to veľmi nevyvážené a uberá na filme ako celku. Druhá polovica je v mnohých momentoch trápna, ale ešte stále tam sú výborné momenty (rozhovor v kabarete). Prerod Karla Muka je aj na komédiu v podstate "smiešny", účelový, nevyplýva v podstate z ničoho a vo výsledku je absurdný. V určitých momentoch veľmi dobrá kamera, výborné hlášky, drobné vychytávky a herecké výkony v iných momentoch presne naopak. Film vybavili tvorcovia na úvod a záver odpudivými titulkami vytiahnutými z archívu niekde z roku 1991. Najväčším prekvapením bola rola starého Josefa Muka. So svojím civilný (ne)herecký výkonom strčil do kapsy všetkých ostatných aktérov a vychutnával som si každú scénu s ním. Bol ako vystrihnutý z filmov Homolka a Tobolka, alebo z ranných Formanových filmov. Prvú polovicu filmu vyzdvihol na štyri hviezdy. O to väčšie bolo moje prekvapenie, keď som po skončení filmu zistil, že ho hral Vlasta Dušek, otec Jaroslava Duška. SPOILER: Škoda, že neumrela podľa scenára iná postava možno by som bol nalomený dať filmu ako celku aj 4 hviezdy, takto za 3. ()

tranquill

"Jaký to tam je? Tady je to peklo, a k tomu děsná zima..." Mně se tedy tato černá Vachlerovo-Čtvrtníčkovská komedie líbila. "Kdyby nechal mouchu mouchou..." ()

svobodak82

No nevim jestli to byla od pana Vachlera správná volba,tanle komedie mě moc neuchvátila.Některé scény sou až trápné.A proto jen dvě hvězdičky.Hare Krišna ()

kokes

Chvílema je to trochu slátaninka. Něco jako Jedna ruka netleská. Přesto jsem byl nakonec mile překvapen. Čekal jsem větší průser...:-) ()

LordMysti

Hodně lidí hodnotí tento film velice špatně, ale já se vcelku bavil. Film byl sice zbytečně dlouhej a měl hluchá místa - chtěl více sestříhat, ale celkově to byla příjemná podívaná, která mě dokázala zaujmout. Tři hvězdičky si zaslouží. Jo a chlastaly se tam Strakonský lahváče Nektara :). ()

radeckator

Tento film mě připomíná Real Madrid v tzv. éře Galacticos. Skvělá sestava co nikdy nic nevyhrála. A zde podobná sestava z mých oblíbenců ( Dušek, Čtvrtníček, Matanoha, Daniel, Hanák) a stejný průser jako Real. Každý sám výborný herec a komik, ale v tomhle filmu tragédie. Název filmu děj vystihuje. ()