Příběh filmu Kousek nebe vypráví o lásce, přátelství a soudržnosti, která pomáhala důstojně přežít v nejtěžších dobách. Ve zdech komunistického kriminálu 50. let se odehrává příběh křehké lásky dvou mladých lidí. Přestože historické reálie by tomu mohly napovídat, není Kousek nebe politickým plakátem, ale v první řadě milostnou romancí, která ukazuje, že láska si najde cestu všude a i za těch nejdramatičtějších okolností... Prudká povaha a neodbytný pocit vzdoru vůči všemu, co se děje kolem nás, přivedly Luboše na lavici obžalovaných. Výrok soudu je jednoznačný a trest dlouhý a těžký. Luboš však ani v "díře" nedokáže zkrotit svou lásku k jazzu a věčně sálající plamínek rebelství, který v sobě nosí. Na důkaz toho, že na světě není místo, kde by se nemohla narodit láska, potkává Luboš právě za zdmi věznice Danu. Není to skutečné setkání, jen spíše střet pohledů, drobounké jiskření, z nějž vzejde milostný cit. Ze solidarity a podpory spoluvězňů se pak zrodí malá vzpoura, která pomáhá naplnění lásky. Lásky, která vznikla v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. (oficiálny text distribútora)

jungewolf

J.Stránský je prostě J.Stránský - VIZ seriál ČT Zdivočelá země . Velmi příjemným překvapením byl J.Doubrava (vedle jiných,taky vynikajících herců : 5 * a 85 % . ()

Alden_Larson

Fantastický film s docela unikítním pohledem na totalitní režim. Děj byl velmi působivý, až na milostný vztah dvou hlavních postav, který mi přišel trochu urychlený. Samotné postavy ale byly všechny skvěle napsané a měly mezi sebou skvělou dynamiku. Herecké výkony byly všechny výborné, každý herec byl ve své roli pefektní. Prezentace byla krásná, z pohledu dneška možná vypadá trochu nevýrazně, ale na to, že ej film starý osmnáct let, podle mě vypadal skvěle. Hudba byla taky moc dobrá. 9/10 ()

Hvězdář

Já teda romantické filmy moc nemusím, ale dal jsem na dobrou referenci někoho, kdo už to viděl, a taky mám povětšinou rád filmy o této době. Nelituji, opravdu jsem byl spokojen, námět a celý hlavní příběh se mi líbil, navíc zde hrají mí oblíbení herci. Kdybych měl filmu něco vytknout, tak asi to, že mohl více rozpracovat a rozvést okolí, prostředí, vedlejší příběhy a tak. Nicméně i bez toho, romantika neromantika, je to velmi dobře koukatelné. ()

Kozlowski8

Originálně nevšední snímek z komunistického vězení. Silný příběh, působící neobyčejně opravdově a přirozeně a velice citlivě spojuje atmosféru pekla komunistického kriminálu 50. let s křehkou a v tomto prostředí nečekanou, avšak pro hrdiny příběhu velice zásadní, milostnou linií a atmosféru kamarádství a soudržnosti s občasným probleskujícím, sice utaženým a hořkým, ale humorem. Atmosféra a skvělé výkony herců navozují neskutečně silný zážitek. Dojem z filmu mohla ještě vylepšit a zintenzivnit hudba, která mi ale absolutně nesedla a ten dojem mně spíš trochu kazila. 80 %. ()

Dvojirakri

Velké překvapení ohledně kvality, nijak překvapivé z hlediska scénáře. Snímek si bere tísnivou atmosféru Bumerangu, zobrazuje kruté a sviňské zacházení jako třeba ve filmu Žabák, což je vlastně jen výstřižek z jiného Stránského počinu Zdivočelá země, ale také něžně-romantickou linku Skřivánků na niti, postava Luboše Příhody působí stejně nevinně a bezelstně jako postava Vaška Neckáře ve zmiňovaném. Výborná, nápaditá kamera! Špičkoví herci ve vedlejších rolích děj posouvají vpřed. Posledním kladem je další šlápnutí na kuří oka bolševickým rudokožcům, což kvituji nejvíc. Pavel Zedníček bez kníru, zatím vím o třech snímcích kde se takto odhalil. :) ()

PTuranyi

Príjemný romantický film o neromantickej dobe. Príbeh aj herci celkom fajn. Režisérovi sa celkom darí budovať atmosféru bezvýchodiskovosti situácie a buzerácie politiických väzňov, v ktorej sa darí klíčiť láske dvoch mladých ľudí. 70% ()

PavHer

Nečekal jsem nic, a dostal krásné, pomalu plynoucí romantické drama, které je tak nenápadné, až je nádherné. Doporučuji každému, kdo tvrdí, že český film je dávno mrtev. 80% ()

Ditulka

jednu hvězdičku dávám za Zedníčka, i když jsem se prvně zasmála, když jsem ho tam uviděla..jinak co měla znamenat ta hudba probůh? divně natočený film a taková trapná chyba jako vodou rozmočený inkoust na papíře, který měl být napsaný "špalíčkem tužky".. :o) ()

fero_lašák

Téměř klasická love story, avšak zajímavé prostředí věznic 50.let, milý herci a zajímavá experimentální hudba. To že ho nakonec pošlou do Leopoldova potěší (tzn. ne klasický happy end), ale nic natolik revolučního, abych musel dát víc než 3 tam nebylo. ()

jaza

Film vybudovaný (požívám záměrně tématické slovo) na Stránského literatuře je takzvaně postižen zajímavým námětem, o to těžší však je samotná práce režisérská. Ta sama o sobě nebyla nejhorší, jen jsem tak trochu postrádal opravdovou atmosféru, film neměl takovou velikost.. snad to bylo dáno dosti nevýrazným hereckým projevem Jakuba Doubravy, či nepřesvědčivým Pavlem Landovským v roli bachaře... Na druhou stranu se mi líbil kontrast věznice a zjevu mladé slovenky, která se přes minimální dialogy stihla divákovi hned v prvních vteřinách velice zalíbit (snad proto ty hvězdy, tři). Hudbu složil "agoňák" Martin Smolka a myslím, že by vůbec nebylo na škodu, kdyby ve filmu zaznělo více hudebních experimentů, pro které je dané období a místo ideální. ()

svist10

Český televizní film, který ale nevypadá jako český a už vůbec ne televizní. Po dlouhé době se čeští filmaři připomněli, že dokáží natočit dobrý film. Ponuré prostředí českých kriminálů, civilní umění známých herců, z nichž na sebe žádný nestrhává pozornost, ale řečeno sportovní terminologií hraje pro tým a příběh sice fiktivní, ale přesto by se mohl klidně stát a v neposlední řadě jeden z nejlepších českých záporáků. Takového bastarda jsem snad v českém filmu neviděl. Kousek nebe je film který vás donutí fandit a přát hrdinům štěstí, abyste o dvě minuty nenáviděli v podstatě libovolného bachaře. Nemalou mírou k atmosféře přispívá i rámování obrazu, v celé stopáži není jediný záběr idylický, pokaždé se v záběru najde něco, co idylu rozbije na kousky, ať už to je rozbité zdivo kriminálu, nebo rudá pěticípá hvězda. Přestože není dokonalý a v některých momentech tlačí na pilu až příliš (poprava), pořád jde v kontextu naší tvorby o výjimečný počin. V kousku nebe k sobě prostě sedlo skoro všechno, včetně hudby. Já jsem velmi spokojen, přestože je v mnoha filmech romantika spíš na škodu, tady k příběhu sedla jak p***l na hrnec. ()

Spike86

Pro mě docela velké překvapení. Nečekaně kvalitní český snímek. Žádná bezmyšlenkovitá slátanina, ale poměrně hluboký a skutečně působící příběh z minulého režimu. Pár výtek mám, jako nic moc hudební doprovod a nelogičnost, kdy hlavní hrdina má pouze obyčejnou tužku, napíše dopis na papírek a ten je později při předání napsán inkoustem a rozpíjí se v dešti. Ale to jsou pouze marginality, které jdou přehlédnout vzhledem k tomu ostatnímu. Přijde mi, že některá nízká hodnocení film odsuzují jen kvůli tomu, že to je prostě české... Tento film ale stojí za to. Pro mě je to na pomezí mezi 4 - 5*, ale vzhledem k percentuálnímu hodnocení zde se přikloním k vyššímu. 81% ()

Cycake

Pribeh me neoslovil ani nepresvedcil, klise na klise, provedeni prumerne, hlavni postavy nesympaticke. Z pribehu se dalo urcite vytezit mnohem vice. ()

zero_zelo

Pěknej filmovej počin do TV, v kině si to nedovedu představit. Příběh dospívající lásky za mřížema politických vězení, kousek nebe uprostřed nekonečný blbosti... dobrý herecký výkony, i když vedlejším charakterům se nevěnovalo tolik pozornosti, což je dle mýho škoda. ale pěkný, uteče to jako voda. akorát se na konci nemůžu zbavit pocitu, že se celej film vlastně nic moc nedělo, možná proto, že je to tak nějak lehce podaný? nevím, každopádně milý překvapení. ()

remotrumpet

Veľmi príjemný a citový film s hodiacou sa hudbou z vezenského prostredia 50tych rokov bývalého režimu, "Komunisti sú zločinecké svine!" odohrávajúci sa na území vtedajšieho Československa, ktorý mi pripomenul filmovú klasiku - Skřivánci na niti. Samotný dej nám dokazuje silu mladej lásky, ktorá si nájde cestu a zakvitne aj na tak absurdnom mieste ako je vezenie. "Chcete sa odvolať? - Nie pán predseda, 12 alebo 112 to máte jedno...". "Tak áno : Singapur, Jokohama, Ilava a Leopoldov." ()