Křesadlo

všetky plagáty
Animovaný / Bábkový / Rozprávka / Krátkometrážny
Československo, 1985, 17 min

Moderní ztvárnění klasické pohádky H. CH. Andersena. Animovaný loutkový film výtvarnice a režisérky D. Doubkové. (Česká televize)

pytlik...

Voják se toho nebál. Zatímco kladné postavy v jiných pohádkách se zdráhají brát nabízené bohatství, tenhle ani na okamžik neváhal a plnil si drahokamy a zlatem kapsy a čepice. A nebyl za to potrestaný. Já tleskám! Taky s ženskýma se nepáral, když na svých toulkách potkal princeznu, chvíli si s ní hrál duet a už se za ní škrábal do komůrky. A když její starostliví rodiče byli proti a svoji dceru zavřeli, voják se na to hned vykašlal, přece se nebude kvůli chvilce rozkoše namáhat, sebral opuštěnou princezninu píšťalku a šel o dům dál. Já tleskám! S čarodějnicí taky zatočil, nejdřív se stavěl jako že jí pomůže, ale jen co měl křesadlo v kapse, usekl jí hlavu a celý majetek zůstal jen a jen jemu. Já opět aplauduji! No a pak už se jen tak válel, skrz to křesadlo si na noc obstarával princezninu společnost a ráno jí zase vykopnul a mě celý den pro sebe. Tomu říkám konečně pořádná pohádka, proti ní nemůže člověk namítat ani to nejmenší. ()

Crocuta

Přišlo mi to celé nějaké moc přeslazené, ale z úhlu pohledu jakým se na to dívá kolega pytlik..., to opravdu zase tak marné pojetí známé látky není :-)). ()

honz

Jedičné výtvarné pojetí stejnojmenné pohádky dánského autora období romantismu Hanse Ch. Andersena. Skvělá animace i hudba. ()

Braddy

Skvěle natočená pohádka H.Ch. Andersena, která se klidně obejde i beze slov a přece všemu krásně rozumíte. A ti psi jsou taky kouzelní. ()