Swing, You Sinners

USA, 1930

Réžia:

Dave Fleischer

burina

Postavička, asi líška, ako správne usúdil užívateľ joker2 je po neúspešnom pokuse o vlámanie do kurína zahnaná na cintorín, kde sa dejú veci, ktoré samozrejme očakaváme. Tj. duchovia, hýbajúce sa náhrobky, atď. Dosť desivé a určite nie vhodné pre deti. ()

Oktavianus

Pokud by existoval žánr "creepy animák", tento filmeček by byl na vrcholu. Divák může cítit strach a zoufalství té lišky (nebo co to je) při střetnutí se všemi duchy a záhrobními příšerami, sem tam až surrealistické kulisy jako dveře, co polknou klíč a pak se přemění v zeď, která se libovolně zmenšuje atd. - a nakonec vpravdě nečekaná pointa. Nezbývá než tleskat. ()

BigDeal

Čítam tu o výbornej animácii a po zhliadnutí mi nezostáva nič iné, ako súhlasiť. Animácia ma skutočne ohúrila, rovnako aj halucinačné výplody fantázie a tak si toho od Fleischerovcov musím pozrieť viac. ()

raimi

Neuvěřitelná tonáž surreálných nápadů a neutuchající smršť vizuálních gagů, kdy každičkej, byť sebešílenější nápad nezůstal nevyužit. Dokonalá souhra obrazu, hudby a atmosféry. ()

joker2

Naprosto geniální ukázka animace. Filmy bratří Fleisherů byly vždy zajímavým protikladem filmům Walta Disneyho. Na rozdíl od něj však jejich filmy více šly za podstatou animace a méně se snažily o realističnost zobrazení. Hezky to jde vidět na tomto úžasném animáku z roku 1930 (tedy z počátků zvukového filmu), kde je zobrazena noční můra postavičky vzdáleně připomínající původního Mickey Mouse (jedná se ale pravděpodobně o lišku, protože jde loupit do kurníku). Původní píseň se jmenuje Sing, you sinners, ale přiznávám, že ji neznám. Každopádně animace v tomto snovém až hororovém zobrazení výčitek svědomí přesahuje snad i hranice lidské představivosti. Pět hvězdiček bez debaty, jen by se na to asi neměly dívat děti. Film ve formátu QuickTime je v rekonstruované verzi ke stažení zde: http://www.animationarchive.org/2005/11/filmography-swing-you-sinners.html. Film má 7 minut. ()

G04T

Bláznivý, komediální muzikál s nádechem hororu. Člověk, co nikdy neslyšel ani neviděl práci Fleischerů řekne, že tohle dělal někdo zdrogovaný. Jenže tohle je přesně styl bratrů Fleischerů. Creepy animak, kde hraje hudba a celé je to takové podivné. Já tomu říkám ART. ()