Ko-Ko's Earth Control

Animovaný / Krátkometrážny / Komédia / Rodinný
USA, 1928, 6 min

Réžia:

Dave Fleischer

Klaun Ko-Ko sa dostane do centrálnej riadiacej jednotky Zeme. Sú tam zariadenia pomocou ktorých môže ovládať počasie, čas, gravitáciu, polarizáciu, naklonenie zemskej osi... a tiež je tam aj páka, ktorá uvedie do činnosti samodeštrukciu celej našej planéty. A práve za tú potiahne jeho malý, neposlušný pes. (MM_Ramone)

MM_Ramone

Klaun Ko-Ko sa dostane pričinením nerozvážneho animátora do centrálnej riadiacej jednotky Zeme. Sú tam zariadenia pomocou, ktorých môže ovládať počasie, čas, gravitáciu, polarizáciu, naklonenie zemskej osi... a tiež je tam aj páka, ktorá uvedie do činnosti samodeštrukciu celej našej planéty. A práve za tú potiahne jeho neposlušný, malý pes. Tento krátkometrážny film obsahuje okrem animovaných pasáži aj reálne kamerové zábery. *** ()

Kusko.t2

Animák od Fleischera v ktorom sa naruší chod planéty Zem, pretože do jej kontrolného strediska zavítajú dvaja nezvaný hostia, ktorým tie páčky na ovládanie Zeme nedajú. Nie je to čisto animák, v závere je aj pár real záberov. ()

petaspur

Dá se svět zničit jedním pohybem? V dnešní době je to poměrně jednoduché, tedy pokud jste opilý prezident nějaké jaderné mocnosti a chcete si prakticky vyzkoušet funkčnost červeného tlačítka. V roce 1928 to bylo ještě jednodušší, neboť stačilo zavítat do řídícího centra země a vzít s sebou tvrdohlavého Punťu, který s oblibou tahá za destrukční páku. Po spuštění autodestrukce už jen Slunce plive na Měsíc, sopky zahajují zběsilou dělostřeleckou palbu a země se pomalinku rozkládá na kationty a anionty. ()

TomasKotlant

Animace kombinovaná s několika reálnými záběry. Děj je trochu zmatený, v celém filmu je jen pár pěkných gagů. *** Ve zkratce: Páka konce světa. ()