Pokračování slavného vědeckofantastického filmu Rona Howarda. V jeho závěru odlétly tři desítky starých lidí s mimozemšťany na jejich vzdálenou planetu, kde už dávno neznají války, nemoci ani stáří. V úvodu tohoto pokračování, natočeného o čtyři roky později, tedy v roce 1989, se šest z nich vrací zpět na Zemi. Doprovázejí své mimozemské přátele při jejich novém pokusu vyzvednout ze dna moře zámotky s jejich druhy. Během původně plánované krátké návštěvy však někteří z důchodců začínají uvažovat o rozhodnutí na Zemi zůstat. Navíc se armádě podaří zajmout jednoho z mimozemšťanů a podrobit ho nelítostnému a krutému výzkumu. Je na Jackovi, který se opět setkává se svou mimozemskou milou, aby se uvězněného mimozemšťana pokusil zachránit. (oficiálny text distribútora)

J.Mayen

No i pres otevreny konec jsem rad, ze nikoho nenapadlo natocit trojku, ono by to asi ani dost dobre neslo, kdyz jim do 2 let od konce druheho dilu pomrela polovina castingu a hercu. Nicmene, Zamotek 2 krome opravdu prisernych a jeste horsich efektu nez v jednicce neprinese nic noveho. Opravdu jednoduchy a hloupy scenar vytazenej z paty jak ten nejzelenejsi henar. Mahoni mi zde nejak moc nesedi,asi proto ze ho mam uz dozivotne spojenyho s Policejni akademii. Bida bida... ()

Caesius S.

Klasický problém 2. dílů - opakování známých věcí z prvního dílu a minimum vlastního přispění a nápadů. Je to spíše takové nostalgické setkání se starými známými. Alespoň, že zůstali stejní herci. ()

Sefko

Chýba tomu mystéria prvého dielu ale na druhu stranu film dobre plynie. A to nehovoriac o podarených postavách dôchodcov, ktoré sú rovnako podarene ako v jednotke. Plusom sú aj hlboké myšlienky ktoré pretkávajú celý film. Suma sumárom je to podarené pokračovanie jedného dosť dobrého filmu. ()

films3

vyborne pokracovanie,,dokonca sa mi este o nieco viac pacila ako jednotka...bola vtipnejsia,a na konci aj dojemnejsia :) super filmik ()