Dancing on the Moon

Animovaný / Krátkometrážny
USA, 1935, 8 min

Réžia:

Dave Fleischer

Animovaná verze tehdy populární swingové písničky pro novomanžele, kde zvířátka letí na Měsíc strávit chvíli líbánek v uličce novomanželů. Jen jedné dvojici se nezadaří a manžel nakonec zpět na Zemi dostane od své milé co proto. (honajz)

MM_Ramone

Vážim si prácu amerického režiséra Dave Fleischera. Považujem ho za významného priekopníka animovaného filmu. Je stvoriteľom úžastných kreslených postavičiek, ktoré som si veľmi obľúbil. Sympatický drsňák Pepek námorník, comiksový hrdina Superman a samozrejme moja favoritka, pôvabná Betty Boop. Je zopár animákov, v ktorých nepoužil tieto kultové postavy, avšak tie za moc nestáli. "Dancing on the Moon" je jeden z nich. * ()

honajz

Jako jo, takové ženské v manželství jsou, ale přece jen jsem čekal jinou pointu. Tenhle animák klame tělem - tváří se jako veselé zpracování písničky, kde máme animované novomanžele slony, lachtany a další, jen myslím králíkovi přiběhnou na poslední chvíli, a on na Měsíc letí, a ona zůstane doma. V raketě králík vzdychá, hraje pasiáns, na Měsíci se nudí, protože ostatní jdou uličkou novomanželů, dávají si pusinky, a doma dostane králík od novomanželky přes pysky. Protože jim čáp nepřinesl miminko jako ostatním. Není to prostě rozverný animák, ale zdlouhavá psychologická sonda do nevyzpytatelné duše ženy a zamilovaných, bláznivých chlapů. ()