Mladý duchovní se svou ženou se vydává na příkaz církve z Británie do Austrálie, aby zde navštívil excentrického umělce Normana Lindsaye. Jeho obraz Ukřižovaná Venuše totiž ne zcela zapadá do kontextu chystané výstavy pořádané církví. Oba jsou šokováni atmosférou, která panuje v Lindsayho domě, kde dočasně přebývají. Anthony sám sebe považuje za pokrokového, ale přesto ho pobuřuje, že Lindsay v domě žije nejen s manželkou, ale i se třemi svými modelkami. Estella je zase sváděna erotickým dusnem, které naplňuje každou místnost. Oba brzy zjistí, že nepodlehnout vášni bude mimořádně těžké. (oficiálny text distribútora)

MI-380

Většinou zábavná mírně erotická hříčka o konfrontaci dvou rozdílných morálek a vlastně i civilizací. Na jedné straně Anglii někdy před sto lety zastupuje: mladý kněz (Hugh Grant), náboženství, zdrženlivost, cudnost, povýšenost. Na straně druhé je Austrálie reprezentovaná: umělcem (Sam Neill) pracujícím s nahými těly, polodivokými zarostlými chlapy, drsnou přírodou, neotesanou přímočarostí a hlavně požitkem ze sexu. Za vzdálený světadíl navíc statečně boduje pět krásných ženských těl s modelkou Elle Macpherson v čele. Kdo koho přesvědčí o své pravdě? 65%. ()

StaryMech

John Duigan mě pokaždé zaskočí tím, že je lepší, než bych čekal. Naposled v "Sirénách" - komedii chytré, vkusné, sexy, místy básnivé a průběžně lehkonohé, ale zároveň mimochodné. Vousaté téma střetu (mužské) oddanosti řádu a (mužského) volnomyšlenkářství tu neustále vytěsňuje obhajoba ženskosti podle ženských představ. Ve výstupech domorodé zvěře, možná vypůjčených z Roegova "Putování", určitě ne náhodou vyniká někdejší miláček Velké Matky, muži později ocejchovaný jako pokušitel a po špinavé zemi se plazící šmejd. Malíře Normana Lindsayho si tvůrci kupodivu nevymysleli. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $7,770,731Tržby Celosvetovo $13,100,000║ Neškodný film, ktorý ani nezabaví, z erotickým nábojom nepošteklí, príbehovo nenadchne, nič veľké nevypovie, proste po celý čas si ide tento film vo svojich šľapajach, bez kúska bohatšieho deja. /40%/ ()

tom88

Veľmi pekný film, v ktorom sa skrýva možno viac ako sa zdá. Herci boli dosť dobrí a prirodzení. Bolo to také zvláštne, ale milé a myslím že aj dosť umelecké, teda niektoré scény boli prekrásne a okúzlujúce. Chápem aj ľudí čo tomu neprišli na chuť, no ja som tomu na chuť prišiel a som rád, že som to videl. 75% ()

fantoci

Tak tenhle film doporučuji ke shlédnutí. Nádherná atmosféra počátku 20. století. Anthony Campion co by vyslanec církve jede se svoji ženou k malíři obrazů Normananu Lindsayovi na návštěvu s cílem donutit jej, aby stáhl některé své obrazy z galérie. "Jsou nestoudné a skandální." Na místě se setkávají s celou řadou postav a postaviček, především s malířovými modelkami. Film je plný poetiky a něžného erotična. Pohladí po duši. ()