Malá Memol

Návrat na ostrov (E38)

(epizóda)
  • Japonsko Kaette kita Memol (viac)

Kri-kri

Memol se těší na Vánoce ve své vesničce se svými blízkými. Jenže Marielin otec koupil velký dům v Côte d'Azur a tak Vánoce ve Velenu odpadají. Grace chce Mariel zkazit svátky a zruší objednávku nového klavíru. Netuší, že tím Mariel a Memolce pomohla, Penelopa rozhodne, že Mariel přece jen pojede do Velenu, aby Mariel mohla cvičit na piáno. Grace a její kamarádka chtějí odhalit tajemství Marieliny panenky, ale naštěstí včas zasáhne Oscar, jehož chování Grace znechutí a rozhodne se pro Vánoce ve Velenu. Vtipný mi přišel dialog ve vlaku: "Už jsme skoro ve Velenu." "S kým to mluvíte?" "Samozřejmě s někým, koho mám ráda." "Vy máte ráda mě?":) 95% ()

Aquilles

Zápletka epizody se tvoří kolem cestovních zmatků. Mariel a především Memol se těší, že zimní prázdniny stráví ve Velenu a na ostrově. Po špatných zprávách od slečny Penelopy, to ale spíš vypadá na cestu na Azurové pobřeží. Zásahem Grace se však Mariel a Memol přeci jen dostanou domů. Ke své smůle tam však Grace "vyžene" i Oscara. Závěrečné shledání Memol a dědečka je krásným dojemným okamžikem, který už se v dnešních moderních seriálech moc nevidí. ()