Malá Memol

Telefonní rozhovor z ostrova (E33)

(epizóda)
  • Japonsko Riruru mura kara denwa no tajori (viac)

Kri-kri

V den návštěv za Mariel nečekaně přijede slečna Penelopa. Důvodem jsou záhadné telefonáty, které Mariel často dostává jejím jménem. Penelopa netuší, že za telefonáty jsou Popit, Lupang a Píví, kteří z Oscarovy chaty volají Memolce. Vše se ještě víc zkomplikuje, když Oscarova máma požádá místního detektiva o prošetření vloupání do chaty a nezákonného používání telefonu a zrovna když se starosta Litl rozhodne zavolat Memol. Navíc telefon vezme Grace vydávající se za Mariel. Zajímavý díl s poměrně zašmodrchanou zápletkou. "Slečno Mariel, volá vás už zase slečna Penelopa!" "Cože? Já že ti volám?! Taková drzost nemá obdobu!":) 95% ()

Aquilles

Moc hezky zpracovaná epizoda, kdy z jednoduché premisy jako je telefonování, vznikne celkem vtipně zamotaná zápletka. Na pozadí příběhu je tu krásně citlivě zpracováno, že touha být v kontaktu je vlastní nejen lidem. Vše je to přitom zabaleno a podáno vtipným způsobem, kdy se u jednotlivých telefonátů prostě nemůžete neusmívat (Náčelník při telefonování s automatem: "Káčo pitomá, nikdo se tě neptal, kolik je hodin." / Náčelník při telefonátu s Grace: "Fuj, co je zase tohle? Já chci Memolku, ne vránu."). Vše se pak díky Oscarovi (ten kluk je prostě formát) a shodě náhod s krysou vyřeší naprosto logicky a ku prospěchu všech kladných postav. Není co vytknout. ()