Nelítostná rasa

• USA Fierce People (viac)

Když policie zadrží Finna při koupi kokainu, který je určen pro jeho matku, jsou jeho prázdniny ty tam. Měl strávit léto se svým otcem, který je antropolog a studuje v Jižní Americe jeden primitivní kmen. Místo toho ho však čeká léto v jiném "kmenu". Stěhuje se s matkou k jejímu milenci do jedné z nejbohatších čtvrtí Ameriky. Finn brzy začne propadat životu v luxusu a to se vším všudy - auta, sex a drogy. Věci se však začnou vymykat kontrole a on zjistí, že za všechno se musí platit. (oficiálny text distribútora)

Langy10

Uff Nádherný příběh, jak jen začít. Prostě nádherné drama! Asi nejlepší film Griffina Dunneho .. Líbilo se mi uplně vš mělo to prostě všechno příběh, herce, v tomto filmu jsem proste nezaznamenal žádné mínus, až na jedno a to, že Finn podvede kristen ta scéna mě tak dostala a vytočila, ale pak se to napravilo, ale stejně mě to stvalo!... Kristen byl třešničkou na dortu v tomto film absolutně vládla ona.. Ostatní herce moc neznám, ale byli taky dobří! ()

Andre3000

Kirsten Stewart opět úchvatná. Navíc za jeden den druhý film s Anton Yelchin. Celkově zajímavé a trochu Vás donutí i k zamyšlení. ()

Fallen_One

Už dlouho jsem se na to chtěl podívat a hle, osud mi to nahraje do televize. Oficiální text distributora zní poněkud přehnaně než film ve skutečnosti je, ale řekněme že jako hrubý nástin to lze chápat. Kristen Stewart to opět sluší a Anton Yelchin mi trochu připomněl mě takže jsem neměl problém sledovat hlavní linii. Příběh jako takový je, pozor - klišoidní slovo z mé strany poměrně časté při hodnocení filmů - zajímavý. I když mi bylo hned jasné, kdo je viníkem onoho "přepadení", zbytek filmu jakž takž udržel úroveň nadprůměru. Na pět to není a průměr také ne. Něco lehce nad. Takže tak. ()

Juto

Citlivý film s prepletenými dejovými líniami. Všeobecným varovaním je, že zhruba v polovici filmu sa stane temnejši. 6/10 ()

Riley

Teda taky nechápu člověka, kterej psal obsah k tomuto filmu, protože je to v podstatě úplně o něčem jiném. No nevadí. Jinak do půlky filmu se to trochu táhlo, to je fakt, ta druhá byla dost překvapivá. Zajímavé téma zasazené do zajímavého kontextu, ukázka, že i naše ,,rasa,, je nelítostná. Druhá půlka super, ta první to trochu zkazila. ()

TO

Od takovéhoto hereckého ansáblu jsem čekal ještě něco víc. Navíc všichni včetně Diane Lane hrají jen vedlejší postavy, ústřední part vytvořil náctiletý kudrnáč Anton Yelchin. Drama, kde snad nikdo není tak docela normální, bez výraznější dějové linie je až ve druhé polovině obohaceno o konkrétnější dramatickou zápletkou. Film se mi celkem líbil, beru ho jako jednu z variací na téma dospívání, ale chybí v něm něco výraznějšího, čím by mě opravdu okouzlil. ()

MI-380

Váhal jsem mezi Nelítostnou rasou a hospodou, vyhrál film a tentokrát nelituji. Oba dospělí herci výborní, sonda do umělého světa těch nahoře poučná, nuda se nedostavila. Jen to americké finále mi trochu snížilo hodnocení. 75%. ()

jondoe

Dobre sa na to pozeralo. Film nenudil ani nijak extra nenadchynal. Zaujalo ma na nom vsak viacej veci ako napriklad zaujimavy sposob vyrozpravania pribehu. Diane Lane ,ktoru ja moc nemusim sa mi v tomto filme ohromne pacila A mlada krv A. Yelchin ,CH. Evans a samozrejme moja oblubenkyna Krisrat Stewart hrali vyborne. Pribeh bol vyrozpravany stylovo ,napadito a hlavne originalne. Za scenar ktory ani na sekundu nenudil pridavam jednu hviezdicku navyse. ()

pijavica

7,0/10 Aby som obránil pisateľa toho nešťastného filmového popisu: hlavný predstaviteľ na aute jazdí (s Kristen na ňom utečú z oslavy), má sex (so slúžkou, a jeden ...ehm... "nevyžiadaný"), a užíva aj drogy (jedenkrát, LSD, hoci nie úplne dobrovoľne). Autor popisku akurát zbytočne zveličuje. ()

!Borec!

Zvláštní sorta lidí, která má svůj netradičně zbohatlický svět a jakýkoli přírůstek do "kmene" jim naruší jejich "kmenovitost". Každý vztah zde plnil nějaký úkol a prakticky ukazoval dospívajícímu chlapci, jak to chodí v mládí. Díky mladým hlavním protagonistům se nekonaly žádné velké postelové hrátky, jak by se dalo čekat, ale naopak to dokázali tvůrci nahradit mnohem povedenější a nápaditější scénou s matláním barev po těle - půvabné :) ()

dopita

Příběh, kterej mě nepřipadal moc věrohodnej, nicméně sešmodrchanej byl docela obstojně. Diane Laneová v roli životem strhané matky a zároveň feťačky není moc věrohodná a to ne proto, že by byla špatná herečka, ale je na takovou roli ve čtyřiceti letech příliš zachovalá a prostě moc hezká. ()

Kanca

Dost mě překvapil vývoj tohohle filmu, kterej mi ze začátku přišel dost nudnej...A dost mě překvapil i Chris Evans, kterýho znám jen z rolí hezounků a svalovců a tady ztvárnil celkem charakterní roli...No nakonec celkem dobrej film! ()

lucijelucije

Fierce People se těžko hodnotí. Sama nevím, jestli si ty mé tři hvězdy tenhle snímek zaslouží, protože je to příliš specifické pojednání, na širší obecenstvo lidí. On D. Wittenborn je sám o sobě podle mě docela bezprostřední až spletitá osobnost=) Takže i když mohou být jeho díla chválihodná, budou i na jednu stranu dost sporná. Každopádně G. Dunne do toho dal hodně, a je to znát. Nevím, místy nudné, místy dramatické, místy zaručuje kvalitu K. Stewart =) 5/10 ()

Yardie

V podstatě film o ničem. Postrádal jsem ve filmu nějaký hlavní mo tiv. Film prsotě ubíhal a v podsatě se nic nedělo. Zvláště první polovina filmu se dost táhla. V druhé půlce ale film nabral na dynamice a konečně se objevilo něco jako záplatka. Každopádně na drama mi to přišlo málo dramatické, charaktery postav byly celkem nevykreslené a ploché a celkově takové odfláknuté, resp. bez jakéhokoliv zájmu se zabývat detaily, motivací postav apod. Což je celkem škoda. Ale dobře se koukalo na Diane Lane, které to fakt slušelo. A Sutherlanda mám rád. Je to takových malinko slabších 60%. Čekal jsem více. Howgh! ()

sona123

Zajímavý příběh s oblíbenými herci lepší béčkové kategorie (a tím myslím zejména Diane Lane a Kristen Stewart). Žádné velké drama, zato v moc pěkných interiérech a exteriérech, to prostě oku lahodí. Ke konci se to vleče, ale škoda času to není. A jinak - je to takové rozpačité, něco, a tím myslím něco opravdu výrazného, tomu chybělo. Jako když se dítě (myslím tím malé dítě) chce postavit a už už, ale vždy s jistotou kecne zase na zadek. Ale jinak se mu tam určitě sedí dobře :-) ()

neneka

Silný zážitek. Diane Lane a Donald Sutherland mě nezklamali, mám je ráda, zato Anton Yelchin hodně překvapil. Jen tak dál!!! ()

agassi68

Milý film z prostredia, do ktorého mohol nazrieť málokto z nás. Herecké role presne zadané a čo je dôležité, nenudilo ma to. Donald Sutherland v kladnej polohe :) ()

Kingjiri

Nápad aplikovat chování v rámci primitivních kmenů na americkou smetánku (potažmo současnou společnost) byl na jednu stranu fajn, ale časem už mě různý domorodý průpovídky přišly spíš na škodu. Pochválu však zaslouží slušnej casting a pár intenzivnějších dramatickejch momentů. Jinak spíš nevýraznej a nudnější skoro průměr, dvě silnější hvězdy. PS: Souhlasim s tim, že popisek distributora je dost mimo. ()

dakarin

Tak do poloviny filmu velmi čerstvý nápaditý zajímavý film nejméně na 4 hvězdy - jakmile se hlavní hrdina prolomí do společnosti vyšší třídy přichází cosi nevěrohodného :-( škoda )-: ()