Londýnsky expert v odbore investícií Max Skinner (Russell Crowe) sa po smrti svojho strýka Henryho (Albert Finney) vracia na vinicu do Francúzska, kde prežil najkrajšiu časť detstva. Hoci ambiciózny workoholik chce hodiť minulosť za hlavu a vinicu čo najskôr predať, v okamihu príchodu do čarokrásnej oblasti na juhu Francúzska sa začne odvíjať celkom nová a opojná kapitola jeho života, počas ktorej v sebe nájde to, čo mu už od detstva chýba. A tak sa Max postupne mení na iného človeka, objaví lásku v podobe pôvabnej majiteľky miestnej kaviarne Fanny Chenalovej (Marion Cotillardová) a zistí, že z nádherného prostredia viníc sa mu už vôbec nechce vrátiť do uponáhľaného sveta biznisu... (TV JOJ)

KdG

Příjemně natočený film, který dýchne pohodovou atmosférou francie. Úplně jsem dostal chuť na víno a nějakou šarmantní francouzku. ()

Šňůra

Pro mne velice příjemná podívaná, při které jsem kupodivu nedostal ani tak chuť na sklenku dobrého francouzského vína, jako spíš na celý trs šťavnatých sladkých hroznů. Ale teď v zimě leda tak nějaké chlazené nakyslé z krámu.:-) Každopádně pěkný kousek, kterým Ridley Scott ukázal, že je skvělým režisérem i v úplně jiném žánru, než je u něj obvyklé. ()

stiewe

Rozhodně velká změna od Gladiatora kde se naposledy setkaly tyhle dvě velké hvězdy. Neočekával jsem od filmu takovou kvalitu takže jsem byl velice mile překvapen. Krása jižní Francie zde také sehrála významnou roli. Po velice dlouhé době jsem viděl romantickou komedii, která ve mě něco zanechala a né jenom mě zabavila na pár minut. ()

Tanner

Pro mě silnější tři. Je to opravdu neskutečné klišé, ale vcelku příjemně se na to kouká. Divák ale musí mít vypnutý mozek, protože film jen tak lehce klouže po povrchu. Co mi hodně nesedělo, je práce s kamerovými filtry. Nechápu, co je na tom za tak okouzlující módu. Je to určitě vynikající prosředek k dokreslení atmosféry, ale atmosféra je přece spíše pozadí, které podtrhuje hlavní motiv, ne to, co diváka praští přes oči na první pohled. Tady ta snaha ukázat odlišnost obou světů vyznívá až moc násilně. Jinak film vcelku hezky plyne, je to prostě příjemné nenáročné pokoukání. Ale srovnání s Bokovkou je podle mně naprosto nemístné, ta je svou hloubkou docela jinde! ()

s_c_o_r_p

Scott + Crowe = úspěšnost aneb i z příběh. klišé se dá v dobrých rukách vydolovat vyjímečná, sympatická a odlehčená záležitost, která pobaví a potěší. Až neuvěřitelně sympatický Crowe, nádherné pozadí, hudba a neodolatelná Marion Cotillard. ()

yerdua

njn russell c. je nejšarmantnější muž dnešní doby a marion c. je nejkrásnější francouzka dnenšní doby, prostě když se tyto dvě hvězdy objevili v jednom filmu vznikl skvost, miluju ten děj to prostředí ty role, prostě úžas ()

Robbi

K tomuto filmu máte možnost se postavit dvojím způsobem: otevřete si lahev svého oblíbeného vína, připravíte si něco dobrého k němu a budete odpočívat. Šťastně, klidně, uvolněně, protože se budete chtít bavit. Zapomenete na to, že se na filmy díváte proto, abyste je cupovali a hledali v nich neco jiného, než co chtějí dát. Nebudete je srovnávat s příšernostmi od vykrádačky životů R. Pilcher či D. Steel, nebudete zkoumat, jestli tenhle záběr na Provence byl špatný či dobrý, nebudete hledat, zda byste vy strávili s někým noc stejně rychle či ne. Prostě mu uvěříte. Nebo uděláte pravý opak a pak vám radím jedno - vypněte film po 11 minutách a tvařte se nadále jako chápající vševědové. Ani já nemám rád klišé, a přesto musím říci, že mě dostaly neobyčejně "obyčejné" herecké výkony, zejména bývalý Poirot Albert Finney, ještě předkarlíkovský Freddie Highmore a hlavně Russell Crowe. Někdo třeba řekne, že to byl výkon "nic moc". Já říkám - postavte vedle sebe Čistou duši, L.A. přísně tajné a Gladiátora, a dojde vám, že tenhle herec umí dát postavě víc než jen řemeslo. A na závěr, nevadí mi, že se s někým v hodnocení neshodnu, nevadí mi, že si film dovolí místy utéci k mírně ironizující hranici, nevadí mi, že záběry na vinice jsou nudné. Už jenom proto, že tohle je zábava a ne dokument. Já si ho užil a klidně užiju znova, abych uvěřil stejně jako jsem uvěřil poprvé. Pokud nedávám plných pět, tak jen a pouze proto, že ten ždibíček je opravdu dán tím, že tohle je jenom dobrá zábava. ()

MRPitivier

Úchvatné dílo o víně, o vinařství, o mé oblíbené sladké Francii a o kráse francouzských žen! Pan režisér Ridley Scott pro něj natočil nevídaný snímek plný otázek o smyslu života a investic do budoucnosti. Scott obsadil do hlavní role svého známého Russela Crowa a jako režisér i tento herec vynikl v harmonickém ději plných krás přírody Francie. A nejen Francie, ale i francouzských žen. Jeho dětská láska, kterou vůbec nepoznal, krásná Marion Cotillard, zahrála svou roli velice s chutí a bravurou. Film natočen v krásném prostředí, které se střetává s moderním Londýnem, ale víno, Francie a především šarmantní francouzská dáma přinutí hlavního hrdinu, aby neprodal strýčkův zámeček a zahodil svojí kariéru v Londýně. Tento film si vychutnáte s francouzským vínem či bourbonem... krásná sluneční komedie, kde se určitě zasmějete, ale není to obyčejný humor, ale vytříbený s velkou noblesou a inteligencí jako francouzské víno. ()

zmates

Já zírám. Nikdy bych si ani nepomyslel, že se jak od Ridleyho Scotta, tak od Russella Crowea dočkáme něčeho takového. A přeci, máme tu citlivý příběh zasazený do nádherného prostředí (i když toho slunka bylo možná až moc), podkreslený výbornou hudbou a podpořený skvělými výkony herců. Přestože z filmů o chamtivých byznysmenech, kteří se z nějkého důvodu (většinou ženská) náhle znovuzrodí, bychom si mohli už sestavovat alba, tento mi připadá skutečně výjimečný. ()

Rodin

Tož totok se mně líbilo. Sice poněkud příliš čitelné, ale milé a pohodové. Navíc Russel Crowe narvaný v autíčku, které je zhruba tak velké, jako nákupní vozík v supermarketu - to stojí za zhlédnutí. A Albert Finney opět lahůdkový. ()

fantomas19

* víno, vidiek vs mesto (Londýn), vinohrad, starý dom vs práca, peniaze * pohodová atmosféra francúzskeho Provence a vinohradu * detstvo, minulosť, rodina, kariéra ()

xenopus

Báječný film na klidný večer. Největší předností je dokonale zvládnutá kamerová technika (od práce s ní, pečlivého rozmýšlení rozestavení objektů před ní až po výběr barevných filtrů), osvědčená dvojice Russell Crowe+Ridley Scott a především výsledný dojem. Ten je prostě neopakovatelný a ačkoliv víno prakticky nepiji a po večerech piju whisky, tentokrát jsem na whisky chuť vůbec neměl. A to jsem se zpočátku ztotožnil s Maxem, který na návštěvě u svého vinaře při večeři odmítl víno a nechal si nalít od starého tatíka z čtyřapůllitrové lahve Grant's. Ale o pití přece tenhle film vůbec není - je to o životním stylu, životních hodnotách i lásce - jako by všechna ta Henryho moudrost a životní nadhled přešly do tohoto sluncem naplněného a všemi vůněmi jižní Francie provoněného snímku. Skvělá oddychovka, navíc doplněná skvělým humorem, která vám umožní cestovat v prostoru a vychutnávat alespoň na chvíli života plnými doušky. Příjemné pití - nikterak složité, ale nádherně vyvážené. Prostě takové, jaké má dobrý ročník být. ()

Astrebleue

Film, který zpraví i tu nejhorší nálad.Který má skvělou atmosféru, hudbu, exteriéry a herce. Na druhou stranu, jak už tu tu bylo řečeno, v několika okamžicích se film až nebezpečně blíží ke klišé a nudě. Russel mi tu moc nepřirostl k srdci. ()

MadCaddy

'There's something you should know about me, Max. I'm very, very choosy... I'm also very, very suspicious; very, very irrational, and I have a very, very short temper. I'm also extremely jealous and slow to forgive. Just so you know. ' ()

Gromit

V jednoduchosti je krása! A Ridley Scott založil na tomto principu jeden ze svých nejlepších filmů. Dobrý ročník je půvabnou romantickou komedií, která vás doslova zahřeje u srdce a vyvolá ve vás chuť utéct někam pryč od všedních problémů a plně si užívat všeho krásného, co život nabízí. Mistrovské dílko, které snese srovnání s tím nejkvalitnějším vínem. A je úplně jedno, jestli dáváte přednost červenému nebo bílému (já tomu druhému). ()

Sandler

Dal jsem si skleničku pohodového filmového zážitku. Je pravda, že příběh není z nejpřevratnějších. Překvapení jsem se příliš nedočkal. U jiných filmů by mi to možná vadilo, ale tentokrát vůbec. Nechával jsem se unášet klidným tempem prosluněné Francie a znovu skvělým Russllem. Motají se kolem něj tak půvabná stvoření, že se do jeho role člověk vcítí ještě snáz než obvykle. ()

Zajija

Ladná a velice příjemná komedie z krásného prostředí. Příběh o tom jak se z hodného kluka vyrůstajíci na vinici, v opatrovnictví svého dědečka, stal trošičku hajzl, ale nakonec se vrátil na zprávnou cestu a našel i lásku. ()

nicneznam

Tak jsem si opět potvrdil postavení Ridleyho Scotta a jeho houpavou filmografii, jejíž houpačka většinu času drhne v bahně o zem a občas se vyšvihne do výšin. Takový vlezlý hnus snažící se hrát všemi barvičkami a chutěmi jsem už dlouho neviděl. Jasné jako facka, čím dál tím víc sladké, odpudivé, zkažené, dědečkovsky moralizující, falešné, chtivě vtipné - anglický bankéř z Londýna přijede na Francouzský venkov a už to jede podle škatulky od začátku do konce - takže to máme žabožrouty, propadené anglány, fish and chips, proslulá vína, neznalost vína, starousedlíky, "poetické" záběry, "vzpomínkové" a "emotivní" flashbacky, reklamy na nádherné ženy a sladký život, který nikdy nenudí a ani stý hovor z šedivé londýnské kanceláře směřující do proslunění Francie s usměvavým Crowem balícím osudovou ženskou s blbýma kecama a lahví vína v ruce na tom nic nezmění. Ocet od Ridleyho Scotta. Pro mnoho lidí blyštivá značka, důležitá je náplň. Tohle se nedá pomalu ani otevřít, natož to pít. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney

08.02.2019

Ve věku 82 let zemřel britský herec Albert Finney, známý například z filmů Velká ryba nebo Dobrý ročník. Finney byl pětkrát nominovaný na Oscara, v roce 2003 pak získal Zlatý glób za hlavní roli v… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (viac)