Povídání o pejskovi a kočičce

všetky plagáty
Animovaný / Rodinný
Československo, (1950–1951), 1 h 8 min (Minutáž: 8–16 min)

Réžia:

Josef Střecha

Hudba:

Jan Rychlík

Karel Höger (rozprávač)

Jak spolu pejsek a kočička hospodařili a ještě o všelijakých jiných věcech - pro děti napsal a nakreslil Josef Čapek, vypráví Karel Höger. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa honajz k tomuto seriálu (7)

Povídání o pejskovi a kočičce (1950)

Nemůžu si pomoct, ale díly jsou hodně nevyrovnané - zatímco mytí podlahy, vaření dortu a roztržené kalhoty jsou hravé a vtipné, noční košilka, panenka co tence plakala, psaní psaní jsou takové nudné. Což se mi potvrdilo i u vlastních dětí, které přesně poslední tři příběhy nudí a už u nich nevydrží, i kdybych je pustil jako první. Ještě se mi docela líbí pejsek s kočičkou v Zahradníkově roku, ale ten už do tohoto seriálu oficiálně nepatří. ()

Jak si pejsek roztrhl kalhoty (1951) (E02)

Jako dítě jsem takto zjistil, co znamená slovo makarón. :-) Vtipné, jednoduché, příjemné na pokoukání. ()

O pyšné noční košilce (1951) (E03)

Podle mne nejslabší díl, kde ta moralita tak čouhá, až se zapomnělo na (zábavný) příběh. Co činilo pejska s kočičkou u prvních dílů zábavnými, nebyly morality, ale vtipné kousky plné nápadů. ()

O panence, která tence plakala (1951) (E05)

Jeden z těch slabších příběhů. Nehledě na to, že postupovat stejně jako ve filmu, tak máme byt zanesený odshora dolů hračkami. ()

Jak pejsek s kočičkou psali psaní (1951) (E06)

Pro děti docela nudný příběh, protože pravopisné chyby jim nic neřeknou, a cesta sněhem na poštu taky nic zajímavého nepřinese. ()