Eye Myth

USA, 1967, 1 min

Réžia:

Stan Brakhage

Malarkey

A že se s tim nesere, to je patrný už z pohledu, kdy se do devíti minut snaží naprat miliardu barev, jednoho chlapa, a avantgardní náhlad na svět, za který by se nestyděl ani Pablo Picasso. --- 20 % --- ()

H34D

Avantgardní? Možná, ale stejně tak se dá na tento 9 sekundový "film" naroubovat spousta dalších slov, troufám si říct, že téměř cokoliv, protože určit význam nebo myšlenku Eye Myth se snad ani nedá... V roce 1967, kdy byli diváci ještě zvyklí na černobílé filmy, se možná pokoušeli v této změti barev hledat nějakou novou filozofii, či ultrahlubokou myšlenku, jenže já myslím, že tam žádná není, je to jen efektních, ale bezvýznamných 9 sekund. A pokud nám pan Brakhage opravdu chtěl prostředníctvím těchto barviček s jedním náznakem postavy něco sdělit, měl to udělat srozumitelnější, tedy pomalejší a přeci jen delší formou. 2/10 ()

gjjm

Barevné zrnění, ve kterém se postupně objevují různé obrazy lidí, ulic, dětí... Doporučuji pouštět v maximálním zpomalení, jinak se budete chytat jen těžko. Trochu mi vadí nejednotnost a neplynulost, film skáče od jedné barvy a obrazu k druhému, není tam (přesněji řečeno já v tom nevidím) žádný vývoj nebo plynulost, není v tom čeho se chytit. ()