Snímok Wesa Cravena, ktorý je známy aj pod názvom Summer of Fear rozpráva príbeh dospievajúcej Rachel (Linda Blair), ktorá žije kľudným životom spolu so svojimi rodičmi a dvoma súrodencami na veľkej rodinnej farme. Jej život sa však rapídne zmení, keď sa k nim nasťahuje sesternica Julia (Lee Purcell), ktorej rodičia tragicky zahynuli pri autonehode. Po jej príchode sa nečakane zhoršujú rodinné vzťahy. Tajomná Julia sa začne správať abnormálne, obklopuje sa zvláštnymi predmetmi, v jej prítomnosti sa niekoľkokrát splaší kôň. Rachel ju začne podozrievať z čarodejníctva... (Mordenroth)

Tomes83

Cizinec u nás v domě? Ke své tetičce a strýčkovi Tomovi přijíždí dospívající neteř, která za podivních okolností přišla o své rodiče při autonehodě. Už při jejím příjezdu se zdá být něco v nepořádku, na její přítomnost velice znepokojivě reaguje kůň její sestřenice Rachel (obtloustlá Linda Blair). Za velmi krátkou dobu se neteř Julie stane oblíbeným členem rodiny a dokonce i přítele své sestřenice Rachel. Ta jí zprvu lehce závidí, později se začne domnívat, že praktikuje černou magii a označí ji za čarodějnici! Zda je tomu skutečně tak se dozvíme s pomocí souseda, který se zajímá o okultismus a který Rachel poradí, co má udělat, aby své přesvědčení mohla obhájit! ()

darkrobyk

Když si doma nasadíte štěnici, tak se nedivte, že vám pak pije krev. Divím se, že mi tenhle Craven tak dlouho unikal...snad proto, že je televizní. O to více jsem byl příjemně překvapen - napětí se stupňuje pomalu, zoufalství Blairové roste stále rychleji a boj o život se postupně blíží. Z dnešního pohledu nic zcela originálního, ale je to přeci jen starý film... Z větší části psychologické drama s přídechem tajemna a přesahem do čarodějnictví. Tenhle film ani přehnané speciální efekty nepotřebuje (i když pád s koněm byl mrazivý), vystačí si s šachovou partií mezi postavami. Největším plusem je, že zkrátka nenudí! ()

JohnnyD

Wes Craven si vybral jednu zo svojich mnohopočetných slabých chvíľok a zadaptoval novelu majsterky tínedžerských hororov. Strašná škoda, že sa Wes Craven tak verne drží predlohy, Lois Duncan vie písať skvelé zápletky, ale samotná predloha Summer of Fear je pomerne jednorozmerná, predvídateľná a chýba jej výraznejší záver. A presne taký je aj film. Kevin Williamson a Jim Gillespie sa s Lois Duncan popasovali oveľa lepšie. ()

kaylin

Cravenův snímek „Cizinec v domě“ ve mně zanechal velmi dobrý pocit z toho, co jsem sledoval. Netvrdím, že to je horor z kterého spadnete na zadek, ale je zde velmi dobrá gradace, která překvapivě nepotřebovala ani moc trikových sekvencí. Jasně, výbuch auta ještě ve vzduchu, před dopadem, není úplně ono, ale to se dá odpustit. Tohle je o herečkách, které mi velmi sedly. ()

Pan.Antonin

Z televizního filmu slavného Wesa Cravena mám rozporuplné pocity a nevím jestli je na vině spíš on, nebo autorka mně neznámé knižní předlohy. Horor má docela zajímavé téma (do fungující rodiny puberťačky Rachel se nastěhuje jejich sestřenice, jíž umřeli rodiče při autonehodě. Ta si sice vytvoří dobré vztahy s ostatními členy rodiny, Rachel však začíná mít podezření, že s ní něco není v pořádku. A něco ještě mnohem většího, než skutečnost, že jí přebere přítele. Začíná to totiž vypadat, že Julia ovládá černou magii), jenomže i přesto v některých okamžicích docela nudí. Až samotný závěr a Juliin "coming out" rozpohybuje film do takové míry, že se přiblíží ke třem hvězdičkám, na které ale těsně nedosáhne. Myslím, že dané téma mělo větší potenciál. ()