SMALA SUSSIE je gangsterská komedie odehrávající se v industralizované části venkova. Erik se vrací do rodného města, aby našel svou mladší sestru Sussie. Nic není jako bývalo, všichni se chovají podivně a Erik postupně zjišťuje, že jeho rodné město je plné gangsterů. (5150)

DavidWebb

Ako filmový fanda sa už dlhšiu dobu zaujímam o škandinávsku tvorbu a keďže sa Fucking Åmål objavoval vo viacerých TOP50 severskej produkcie, tak som po tom siahol. Teda, aj keď to nie je krimi, či práve preto? No, po 20 minútach bez hodnotenia a bez komentára splachujem do hajzlíka a prepínam na Smala Sussie. Kriminálna komédia s typicky severským humorom, ktorý možno nesadne každému ale mne celkom postavil. Keďže technické prevedenie filmu je doslova televízne, v zásade sa dá zamerať už len na samotný príbeh a herecké výkony nepočetnej posádky, z ktorých boli niektorí lepší iní horší a niektorí desiví (že, Majkl). Dej snímku začína takmer samotným záverom aby sa spätným vyrozprávaním hlavného hrdinu od skutočného začiatku poskladal celý príbeh dokopy a ukázal tak divákom, že aj keď sa jedná o nízkorozpočtovú, trocha priblblú komédiu, scenáristi si predsa len spotili mozgy, aby z toho vzišlo niečo čo má logiku. Na nedeľu príjemné osvieženie, ale do štyroch hviezd mi aj tak niečo chýbalo. PS: Michael Nyqvist tam "pasoval" jak striptérka na pohrebnej hostine. ()

hygienik

FILMOVÝ VTIP: -Koukám se na sakra hlubokej film. -CO TO JE? -Katalog. -OD KOHO TO JE? Nějakej polák, Kieslowski. -JAK JE TO DLOUHÝ? -9 hodin. http://www.csfd.cz/film/70653-dekalog/ Na mňa tam bolo naplácanej príliš veľa akcie na kope, občas som strácal prehľad. Aj keď vtipy boli slušné, pri tom ich počte strácali na originalite. ()

elgato

[promítač předstoupí před plátno v kině] - " Jak jste si všimli, film skončil.Zapoměli nám poslat poslední díl.Sakra! Ale já se pokusím to napravit." [volá mobilem] - " Ahoj, to jsem já. Neviděl jsi Pulp Fiction, co? Jak to skončilo? Aha, jo? Působí to zmateně, ale...Jak to dopadlo s tím černochem? Tak ahoj!" [znovu k publiku] - " No, je mi líto že to musím říct, ale John Travolta zemře. Když vyjde ze záchodu zastřelí ho Bruce Willis.Ale černoch dopadne dobře. Teď můžete jít dělat něco jiného. Hrabat listí nebo tak, sbohem!" [potlesk] Další ze skandinávských kousků které stojí za to vidět, vykašlat se na Hollywoodské filmy přes kopírák a dát si něco mile ujetého. Pro ty co mají rádi výpravné filmy to bude sklamáním, páč rozpočet filmu byl asi hodně omezený ale jinak je to plné "skandinávské" akce a humoru. ()

weselow

Smala Sussie nepůsobí zpočátku jako výrazný film, první část zaujme pouze humorem takže když po půl hodině hlavní postava prohlásí, že "všechno co vám vyprávím, je nezbytně důležité, abyste to celé pochopili", máte pocit, že se jedná spíš o klišé. Postupně se jednotlivé informace dostávají do zvláštních souvislostí, až se z toho vyvine zajímavý příběh s ještě zajímavějším rozuzlením. ()

StarsFan

Zvláštní, šílená komedie o pseudo-gangsterech, kteří mezi řečí zmiňují jména mých oblíbených ne-pseudo-filmových gangsterů jako je Kayser Soze nebo Tony Montana a kterou jsem si pustila především kvůli jménu Michaela Nyqvista. Bohužel Michael stráví na plátně všehovšudy tak pět minut, kdy střídavě fackuje hlavního hrdinu a plive jídlo, a ani zbytek filmu mě zdaleka nenadchnul tak, jak bych čekala. Ano, je to chytré, pozoruhodné a netradiční, ale já se u toho nijak zvlášť nenasmála a dokonce jsem měla tendence děj trochu urychlit, abych konečně zjistila, cože se stalo Sussie a mohla to vypnout. Několik zajímavých scén tenhle skandinávský film zkrátka nezachrání. ()