Martin odjede do Londýna kvůli uvolněnému místu chirurga v prestižní nemocnici Imperial College. Při návratu ve vlaku náhle zemře jeho soused v kupé. Louisa navštíví s jednou třídou farmu tety Joan, která zavře do kurníku nezdárného školáka, když jí naschvál plaší slepice. U chlapce se projeví příznaky neznámé nemoci a Joan má na krku soudní žalobu. (Česká televize)

troufalka

Na počátku působil seriál velice slibně. Některé díly slabší, jiné rozvinutější. Ale počase nestala nezáživná rutina. Přímořské městečko plné zvláštních existencí a exotických chorob ... Ani love story doktora bručouna a místní sympatické učitelky nestačí na nosnou linku. Jakoby tvůrci ani žádnou páteř příběhu neměli, spíš lepili jednotlivé díly k sobě. ()

Necrotongue

Doktor dostal i tentokrát dostatek prostoru k projevu svého empatického já, což je vždy ta správná cesta k tomu, abych byl spokojen. Další průběh mě utvrdil v názoru, že by měl být čas od času povolen řízený odstřel snobských blbů, který by mohl být případně nahrazen nucenou sterilizací, pro ochranu genofondu celého lidstva. ()

chrispe

Úvodní pohled na Londýn byl osvěžující. Ne, že by Cornish nebyl malebná vesnička, ale po tří a půl seriích je pro mě kapku okoukaná a mám pocit, že se tam děje pořád to samé v různých variantách. Bohužel ani v tomto díle nebyl dán větší prostor Edith a z doktora Martina mám čím dál horší pocit (dost možná je to i tím novým dabingem, který ho dělá ještě víc ostřejším). Zkrátka čekám na nějaký zvrat, díky kterému se přestanu na seriál dívat spíše ze setrvačnosti, ale že mě zase vtáhne. ()