Ľudia spod schodov

• Česko Lidé pod schody (viac)

V každém městě či vesnici naleznete dům, o kterém si dospělí šeptají a děti se mu vyhýbají obloukem. Nyní vás režisér Wes Craven (Noční můra v Elm Street) do jednoho takového zavede ve fi lmu Lidé pod schody. Chlapec, který se vlastní vinou ocitá v opevněném domě v moci tajemného páru, zažívá noční můru, ze které není úniku. Brzy odhalí skutečnou povahu obyvatel domu i záhadné bytosti, které se skrývají pod schody. Věřte, že hrůza, která na něj čeká, je nepředstavitelná... (Bontonfilm)

listr

Ani ne tak horror jako spíš taková hodně černá komedie se skvělým otcem, kterej je fakt úchylnej. Nejděsivější ovšem je reálnost celého filmu. ()

Oralfabet

Sympaticky ujetý horor, do nějž jsem se v první polovině bezhlavě zamiloval, jen abych v té druhé, podstatně slabší polovině zase hezky vystřízlivěl. Místy doopravdy děsivá a zvrácená podívaná působí v kombinaci s občasným poťouchlým humorem a dětským hrdinou sypajícím cool hlášky značně nesourodě. Pomáhá však, že ten dětský hrdina (jehož křestní jméno je ještě divnější než jeho přezdívka) je překvapivě doopravdy celkem cool a sympatický, na čemž má zásluhy hlavně Brandon Quintin Adams, který podává velice solidní herecký výkon... jen mi přišlo, že v nejvypjatějších scénách nepůsobil nikdy dostatečně vyděšeně. Kdyby to bylo o patnáct minut kratší, dost by to nejspíš pomohlo, takhle už to ke konci působilo strašně repetitivně a Everetta McGilla jsem se pak už fakt nebál, když s ním neustále vyjebával malej kluk. Na závěr bych chtěl zmínit, že mi úvod s tarotovými kartami připomněl Cléo od pěti do sedmi, a rozhodl jsem se předpokládat, že to byl Cravenův záměr. Jo a asi bych měl jako fanoušek Twin Peaks napsat nějakej vtípek typu: "Páni, Ed a Nadine se po odstěhování z Twin Peaks nějak zvrhli!" Tak. Napsal jsem ho. Slabších 7/10 ()

Eva_D666

Poklidná večerní podívaná, nikoho neurazí ani nenadchne. Jen když jsem viděla tu hromadu peněz ve sklepení, bylo mi hned jasné, že na konci budou dolary pršet z nebe...3*:-) ()

xxxvodnikxxx

Co napsat, já nevim, žádnej zázrak to neni, propadák taky ne, dějová linie se vývíjí, jak by člověk předpokládal a čekal.. jako film na dlouhej večer by se to dalo, jinak asi ztráta času ()

Dlubal David

Když jsem to viděl kdysi ještě na VHS, tak jsem byl unešen, respektive unesen, prostě pecka. Někdy v roce 2009, kdy jsem měl chuť sjíždět staré filmy, co jsem kdysi viděl jen s dabingem, tak kromě Freddyho a Conana jsem povečeřel i tento snímek, ale že bych z toho byl nějak paf, tak to se říci nedá. Tento rok, kdy jsem měl konečně k dispozici film ve vysokém rozlišení, rozhodl jsem se, že tomu dám další šanci. Bohužel. Bohužel. Bohužel. Některé krásné vzpomínky by se měly nechat být tak, jak jsou, protože čerstvý vzduch může jejich barvy pěkně zakalit a po úžasu na tváři z první poloviny devadesátých let zbyde jen tupý a nechápavý WTF na jazyku s hořkou pachutí na konci jazyka, který tam zanechala umřivší nostalgie. ■ Při tomto posledním, zdůrazňuji posledním, a tím posledním, myslím opravdu posledním, zhlédnutí, jsem se nudil tak, že zívání pantů mi málem rozthlo držku... ■ (P) VHS [CZ] [95/100] ■ (N) [Neděle, 14-V-2017; 00:34] [Doma] [1080p] [ϿϾ] [PZ-cz] [28/100] ■ (C) [61/100] ()

KOZEL84

Craven musel být sjetý až pod schody,když to psal.Ze začátku celkem zábavná ujetá naháněčka po baráku (tam by se hrála schovka),ale když se to pak začne furt jen opakovat,nahoru,dolů,do sklepa,na půdu,za zed',na střechu a pryč a pak zase zpátky a znovu,už to kurevsky nudí.A Craven se ani nesnaží aspon' předstírat,že si na konec nechává nějaké překvápko.Možná hodnotit taky z nostalgie,šel bych výš,ale takhle sice né tak hrozná,ale stejně zbytečnost.A něco čeho bych se bál,sem v tom baráku taky nenašel. ()

alambert

No nevím, námět se mi líbí, zpracování pokulhává....jak už bývá u podobných filmů zvykem. Ale tak docela sem byl zvědavej jak to skončí, tak řekněme za tři... ()

Rockerman

Tvůrce kultovní "Noční můry v Elm street" nebo" Vřískotu" zde přichází spíše z černou komedií než horrorem. Nicméně je to filmek zábavný, zdánlivě naivně natočený. To ale byl asi záměr režiséra. Pěkný film připomínající filmy, jako "Lesní duch" nebo "Armáda temnot" od Sama Raimiho. Prostě jen k pobavení, ale to úplně stačí. ()

Hapretor

Teda je to fakt "cravina", ale pár vtipů tady je, takže ty tři hvězdy dám. Fórky tipu: zneškodnění psa, padací schody, oblek Otce, mrtvoli, ... stojej za pár usmání. Takový laciný předchůdce "exploitation" hororů. ()

helloween93

Docela oddychová hororová komedie. Film balancuje na pomezí hororu/komedie do které Craven přidal trochu toho gore. Úvodní minuty má film velmi hutnou atmosféru, když jsou hlavní hrdinové uzavření v cizím domě a poté se začnou objevovat komediální prvky a ukáže se, jakým směrem se film bude ubírat. Ten konec je takový přehnaný, ale budiž. :) ()

Heroine

Jak tu hodně lidí správně píše, hlavně nečekejte horor! Je to docela zábavná komedie, která je místy vážně ujetá, až je to vtipné. Celý nápad s dětským hlavním hrdinou, a pohádkovým, jednoduchým příběhem, je docela roztomilý. Kazí to jenom občasná díra v logice (když policie prohlíží dům, a nevidí čerstvě rozstřílené zdi...), ale grotesknost záporných postav, a jejich nesmrtelného psa, v podstatě divákovi ani nedovolí přemýšlet o tom nějak seriózně. Něco by mohlo být ostřejší, lépe využité, něco by se klidně mohlo vynechat úplně. ()

Redix odpad!

Opět klenot mezi DEMENTNÍMA filmama, nedokoukal jsem to, to vážně nešlo, naprosto debilní scénář, tupý herci, totálně nezvládnuté lokace, masky, hudba a na konec samozřejmě režie. ()

helraiser

Kdybych si nepřečetl, že to natočil Craven tak bych tomu nevěřil. Docela zábavná blbinka o úchylném manželském páru a jejich úchylném tajemství které skrývají ve svém domě. Slušně jsem se bavil, několik opravdu dobrých okamžiků např. taťka v sexi oblečku a s brokovnicí v ruce, či strašidelný sklep se svými obyvateli. Co se týče hlavního hrdiny tak ten mě, ale málem zabil, to se vážně nedalo, ten bohužel celý film neuvěřitelně sráží a to je opravdu škoda takže celkově lehkej nadprůměr. ()

Ygnor

Wes spatlal nedělní "pohádku" pro studio Kamarád, s černošskou agitkou o lidech z "Přednádraží"a předtarantinovským "mrzákem" v akci. Osobně mix komedie a hororu moc nemusím, ono je umění ho namíchat, aby nevypadal křečovitě a dal se požívat i bez sterilní slánky. ()

sarfian

Trapas...jedným slovom. Mal som to chuť vypnúť, ale podarilo sa mi to dobojovať až do konca. Takže...miestami celkom zaujímavé s trochou kečupu a dvojicou psychošov, ale zvyšok filmu doslova pičovina, takže kompromis 2*. Videné 1x ()

Navždy mladý

Navždy mladý

29.09.2006

Hororový veterán Wes Craven očividně ještě nehodlá odejít do zaslouženého důchodu. Nejen že se opět postaví za kameru, ale bude i autorem scénáře, což by si už zasloužilo nějaký ten přípitek. Od dob… (viac)