Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiálny text distribútora)

tatka

Film sa zviezol na vlne úspešnej knihy, ale na svoju inšpiráciu môže len závistlivo pokukovať. V podstate je to slabý dobrodružný filmík o veľkom duchovnom poklade a o partičke zloduchov, ktorí chcú tento veľký poklad ľudstvu uprieť. To všetko rejža zasadil do jehovisticky farebného popisného prírodopisného filmu a okorenil filozofickomystickým bľabotaním o energii, zmysle života, prebúdzaní, boji o moc.....Možno je chyba v krátkej stopáži. Neviem, či je 11 minút dosť na vysvetlenie jedného proroctva. 1 hviezda za odvahu a snahu. ()

Deganawidah

Četl jsem knihu, která se mi velice líbila, a tak jsem byl zvědavý na filmové zpracování. Dostavil se však šok. zdá se mi, jakoby to režisér Armand Mastroianni snad ani sám nečetl. To, co bylo v knize jako nejstěžejnější, čili rozhovory a podstata tajných spisů, bylo v podstatě skoro vypuštěno. Na místo toho tam probíhala stále nějaká akce - střílení, přesuny, občas efekt s energiemi, nicméně pro mě zhuštěná kanonáda dějů bez vysvětlení. Knížka je velice silná a hluboká záležitost, jenž mě osobnostně oslovila. Co bych ocenil, byly záběry nádherné přírody.... ()

JihadJoe

Tak nápad dobrej, pozitivní energie, láska, lepší svět, všechno úžasné a beru všema deseti, ale to zpracování, celej film tak krafaj, někam běhaj, chodí...prostě na film děsná nuda. Druhou půlku jsem proklikal. ()

Reloadet

Zajímavý film, myslím že není lehké udělat chutnou podívanou pro diváka na takové téma. Navíc když se člověk kouká aniž by tušil o čem skutečně je. Osobně si myslím, že film má autentický podklad. Věci jsou sice trochu přikreslené (Takový duchovní vývoj nemůže být otázkou několika dní, ale to omlouvá filmová podstata a vedlejší děj. Ke konci už to bylo také přetažené za vlasy proto 4 a né 5 hvězdiček) , ale i tak. Kdo z nás by nechtěl vědět jaké to tu ve skutečnostu je? Spojení s duchovnem přes intuitivní lidksou podstatu (klíč je v nás) považuji za dost možné... Určitě doporučuji skouknout a potom nad filmem popřemýšlet a třeba si i něco odnést :) ()

fafejt001

JEDINĚČNÝ FILM O TOM , JAK TO FUNGUJE .. DALO BY SE ŘÍČI , ŽE DOST POUČNÝ . NECHÁPU JAK MŮŽE NĚKDO NAPSAT , ŽE JE TO ODPAD . NO NENÍ KAŽDÉMU DÁNO ABY POCHOPIL ŽIVOTA BĚH . TAKŽE PRO MNE VYJÍMEČNÝ FILM . NÁÁDHERA . ()

Tomik00

Četl jsem od Jamese Radfielda Celestinské proroctví. Z filmu jsem se dozvěděl jen kusé informace. Zdálo se mi, že to režisér u tohoto filmu podělal. Místy se na to nedalo ani koukat, z knihy budete mít mnohem lepší zážitek. Osobně, tento film nedoporučuju. ()

brasek

Snímok je zaujímavý iba pár prvých minút, ale už vtedy podľa charakteru pohyblivých obrázkov je poznať, že to nebude žiadny veľký filmový zážitok. Žiaľ, je to ešte horšie... divák nedostane žiadny zážitok. Celé je to hlúpe, o ničom, samé kecanie a dobrodružstvo nikde. ()

Kozlowski8

Hlavní hrdina se vydává do Peru pátrat po tajemném starém rukopisu, v němž je skryta odpověď na budoucí vývoj světa a civilizace...Bla bla bla - samé bláboly, které možná v dnešní (podivně zvrácené) době někoho zaujmou. Mne tedy v žádném případě. Nezaujalo mne ani zpracování, takže jedna hvězdička a víc ani ťuk. 20 %. ()

penegal

Kniha je pochopitelně mnohem mnohem lepší, ale i tak se mě zpracování filmu líbilo. Bylo to výstižné a myslím, že se to celkem povedlo. Ono znázorňovat něco takového jak je to popsané v knize, není zdaleka taková legrace, herecké výkony celkem ušli a když už nic jiného, tak mě film aspoň nezklamal, naopak mě nechal si vzpomenout na něco co jsem už zapoměl a já jsem moc rád. ()

Holoch odpad!

chce sa mi grcaať, a strašne moc.. čo to Ku°°°a je? Pokus o MATRIX? Svedkovia Jehovovi vyzbierali love na film ? Na konci doleti Aštar Šeran. ()

PanNafka odpad!

Naprosto otřesné... Něco tak strašně odfláknutého a strojeného se opravdu jen tak nevidí. Knihu jsem nečetl, nemohu tedy soudit obsah, protože film byl jakéhokoliv obsahu prost. ()

Spike86

Námět je zajímavý a mohl z toho vzniknout příběhově hutný, napínavý, mysteriózní film s filozofickým přesahem. To se bohužel nestalo. Celé to působí jaksi zkratkovitě, zrychleně a tak nějak to uplyne a vyšumí do ztracena. Některé okamžiky tam jsou dobré, ale scénář není kvalitní a jako celek to nepůsobí dobře. 55% ()

robbez

Ona už samotná literární předloha obsahuje poměrně pozoruhodné a zajímavé myšlenky v kýčovitém balení romanticko-dobrodružného příběhu. Film tuhle kýčovitost jen podtrhnul. Místy připomíná latinsko-americkou telenovelu a občas působí jako něco mezi Avatarem a Da Vinciho kódem. Zároveň ale ty stěžejní myšlenky Readfieldovy knihy (svět a příroda jako proudění energie, výměna a boj o ni mezi lidmi) film zachoval, takže určitá hodnota tam pro mě je. Celestinské proroctví se tváří jako esoterický produkt křesťanské mystiky a spirituality, ale ve skutečnosti jsou jeho ideje spíše blízké přírodním a východním náboženstvím nebo hnutí New Age. ()

jakup57

Chápem to hodnotenie...Plne sa stým stotožňujem, ba sám tomu dávam slabé dve hviezdičky...Po filmárskej stránke je to veľmi slabé. Je mi však aj jasné prečo. Kde dnes človek, v tomto chaotickom svete, zoženie peniaze na kvalitných hercov, kvalitnú obrazovú a zvukovú stránku, keď sa jedná o takýto projekt? O tématiku, ktorá je stále považovaná za totálny výplod a nezmysel. Áno, istotne aj veľmi veľa "tunajších" ľudí si po zhliadnutí tohto snímku povedalo - čo to bolo za kravinu? Nedivím sa im. Dnes, v tejto situácii, kde sa nachádzame, je ťažké vidieť a cítiť viacej ako špinu a bordel okolo nás...Faktom však ostáva, že ono sa to naozaj deje...A som veľmi rád, že to vidí a vníma viacej a viacej ľudí. Dôkazom je pre mňa práve tento film... ()

Mistr119

Film sice začíná klasickým dobrodružným způsobem typu Indiana Jonese, ale při objevování jednotlivých proroctví mi docházelo, jaký význam mají proroctví pro náš skutečný svět a život. Taky jsem si poprvé uvědomil, co to znamená být "žroutem" něčí energie. Poslední proroctví mě dostalo. :) ()

Nick321 odpad!

Tak jsem se k filmu odhodlal. No... první polovinu filmu se dozvídáte o existenci nějakého proroctví ve stylu "Bylo sepsáno jisté proroctví o tom, že se má něco stát . Neví se co, ani kde a jen vyvolení vědí kdy". Tohoto proroctví se děsně bojí peruánská vláda , snad ještě víc než drogových kartelů. A když se dozvíte v čem to proroctví spočívá, zní vám to celé jako by to psala nějaká "osvícená" sekta nebo Jarda Dušek, expert přes těžítko. Dost naivní myšlenka o tom jak by měl svět vypadat a nikdy tak vypadat nebude. Realita je taková , že všichni ať vědomě či nevědomě manipulujeme. Já, Ty co to teď čteš , rodiče , manželé , manželky , šéfové  podřízení , úplně všichni, je to běžné a tak to i bude. Kdo nemanipuluje, tak buď nežije v této civilizaci nebo je celoživotní otloukánek. ()

mmirri

Co chce autor sdělit se špatně ztvárňuje a bohužel nakonec i velmi špatně ztvárnilo. Moje hodnocení je za obsah, který považuji za skvělý. ()