Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou. (Pražské Brány 2007) (oficiálny text distribútora)

Oonika odpad!

Blablabla, já řeknu něco osvíceného, blablabla, ty řekneš něco osvíceného, všichni u toho budeme svítit a předávat si energii, ale aby to bylo zajímavější, necháme po sobě střílet, jo? A občas plácnem něco o svitcích, aby to bylo i napínavé. A nesmíme zapomenout dojmout ženské publikum, zamotáme do toho frigidní ženskou, co si najde v Peru svoje osvícené dítě k adopci. A všichni jsme spokojeni. Špatný, fakt špatný. ()

Henry Morgan

Ano, uznavam, ze jsem cekal tak trošku indiana jonese. Nevím proč. Ale co proběhlo na plátně mě na chvilku vyrazilo dech. JAkožto ortodoxní ateista jsem to považoval za poučný exkurz do duše věřícího. Věřím, že se podobný film uchytí na hodinách věrouky či náboženství, nikoliv však v letním kině, obzvlášť, sedíte-li poblíž baru. Jenomže když vynechám otřesné výkony herců, tupost dialogů nebo pro mě nepoznané zákoutí víry, tak musím vyzdvihnout myšlenku, kterou si budu asi dosmrtně pamatovat, a s kterou souhlasím. Člověku, kterému se snažíte něco vnutit, někam ho vmanipulovat, ubíráte energie. Vzpomeňte si na to, až vás bude někdo pěkné srát, tím, že vám něco vnucuje. Tak kde je pak pravda? V bezdomovci, který vám strká pod nos nový prostor a nutí vám ho nebo v paní, mlčky stojící, nabízející strážnou věž? ()

Telemachus odpad!

Zase se ten film ke mě bumerangovým efektem dostal, tak jsem říkal, že tomu teda ještě dám šanci, byť se mi před deseti lety výrazně nelíbil. Taky jsem si říkal, že „přeci všichni ti skvělí herci nemohli hrál v totální ********“. Mohli. - Dialogy jsou založené na víře v kreacionizmus skrze člověka, a na fanatické křesťanské víře jako takové. Nejstrašnější na celé věci je, že takhle někdo v reálu asi opravdu uvažuje a i se tak se svými druhy baví. - Svatozáře na starých vyobrazeních jsou ve skutečnosti aury. - Máme skvělý nový výklad víry a opět ho vnutíme všem. I tobě! - „Jeho jméno je otec José.“ - Církev, jméno, funkce, dada... - Peruvian mission, 1700 AD - Všichni dokonalí árijci a jedna peruánská holčička. Right... - „Musíme najít jeho chatu v džungli“ (kterou btw nedokáže lokalizovat peruánská armáda (což jsou zlí ateisté)) se později ukáže být luxusním resortem odhadem za $3 miliony a příjezdovou cestou pro 6 pick-upů. Ale ano, nějak se to slučuje s mojí představou skromnosti církve :) - Co dialog, to absurdní blábol: „Musíme energii hlavně dávat, za všech okolností“ | „Ano, to je 6. zjevení.“ - Takhle jsou schopní si povídat, když je honí týpci s kulomety. - Vrcholem pak bylo objevení „nebes“, neboli „ráje na zemi“, který je skutečně na zemi, stačilo k němu dojít. Vstupenkou do něj byl stav mysli, při kterém jste pro peruánskou armádu neviditelní a příroda kolem vás získá jasnější barevný filtr. Takové to, co dělala Kes ve Voyageru. - A když ztratíš fokus, Bůh se na tě vysere a dostane tě peruánská armáda. Pešek. Ale novodobým misionářům vyhnání z ráje nevadí, neboť o něm můžou „hlásat pravdu svým ovečkám“. ||| UÁÁÁÁÁÁÁ! Nikdy jsem necítil potřebu rituálně pálit DVD disk. Nikdy až do teď. ()

Bigfuckman

Nádherná kamera Peruínské vegetace. Příběh s velkým nápadem, ale špatným ztvárněním. Celkově takové nijaké. nejvíce se toho dozvíme až ze závěrečných titulků. ()

dragonian

Film na mna posobil taoistickym dojmom. Filozoficke myslienky treba prisne segregovat od prezentacie vrazd a mocenskych intrig v pozemskych kruhoch mocnych organizacii. Keby ale absentovali myslim, ze film by nemal taku popularitu, aku do tychto umeleckych diel vnasa prekvapenie mystiky a tajomnych kruhov o ktorych vie len elita. Ja som film vnimal na zaklade sebapoznania a obdivu prirody, pokoja a harmonie, ktora sa neda najst v rusnej spolocnosti, ale v enklave veriacich a najma dusevym poznavanim. ║Pretoze nie je hlavne vidiet ocami, dolezitejsie je vidiet srdcom.║ ()

WolfIssen

Telenoveloidní slátanina trapných dialogů, prkenných herců, špatných záběrů a zajímavého tématu k lepšímu zpracování. Myslím, že vcelku zvučná jména Thomas Kretschmann, Annabeth Gish, Jürgen Prochnow a Sarah Wayne Callies by pod taktovkou jiného tvůrce dokázali namíchat fantastičtější dobrodružné pátrání po proroctví, které by stálo za tu námahu a čas. ()

CrazymanM

Už je to déle,co jsem film viděl,ale pamatuji si pouze krásnou přírodu a stupidní náboženské fantasmagorie,takže hvězda za krásné scenérie!!! ()

old salt

Velmi těžce zfilmovatelná kniha. Takže jsem žádný zázrak nečekal. A zázrak se nekonal. Pro knihy neznalé to musel být šok. Pro mne rovněž. ()

Eridan

Cetl jsem obe knizky a musim rict ze film je mirne zklamani. Jsou vynechane dulezite pasaze a vse jde "nejak moc snadno a rychle". Na druhou stranu ale je potreba uznat, ze toto duchovni tema moc presvedcive natocit nelze a tak divak ktery necetl knizku bude mit ve vsem jen zmatek. Myslim ze mel byt mnohem vyssi rozpocet, vic grafiky a hlavne to melo byt podstatne delsi. Mozna by to dopadlo lepe. [3/5] ()