Sharon Stone ve své první velké roli v hrůzostrašném snímku od režiséra filmů Vřískot a Noční můra v Elm Street. Když manžel Marty Schmidtové tragicky zahyne pod koly vlastního traktoru, pozve si zoufalá vdova své nejbližší přítelkyně, aby jí pomohly se s nenadálou situací vyrovnat. Manželova smrt však není jediné úmrtí, do kterého se ženy zapletou, a tajemné nehody brzy prostoupí celý kraj. Stojí za nimi děsivá sekta Amishů, vedená fanatikem Isaiahem? Nebo snad v okolí řádí krvelačný sériový vrah? Či některá z žen skrývá více, než je ochotna přiznat? (oficiálny text distribútora)

corpsy

Nieje to síce jedna z najväčších režisérových peciek, ale rozhodne stojí za pozornosť viac, ako posledné Wesove opusy. Craven dobre zmiešal prvky okultného hororu so slasherom a záverečná 10 minútovka nás presvedčí o tom, že režisér ak chce, vie byť macher. ()

blackrain

Wes Craven nám nachystal film plný překvapení a nejrůznějších zvratů. Došlo i na ducha zabitého manžela a na démona jménem Incubus. Já pořád čekala, že jsou do všeho nějak zapletení ti sektáři od vedle, ale zdá se, že ti měli svých starostí více než dost. Atmosféra snímku je poctivě stavěná od začátku do konce, kdy pořádně vygraduje. Pokud přežijete trošku nudný rozjezd filmu, určitě nebudete litovat. Já jsem byla docela překvapená. ()

BoredSeal

Příjemný horor, na kterém oceníte Cravenův styl manipulace s divákem. Zdánlivě obyčejné téma zpestřené sondou do života ultrakonzervativní sekty se postupně rozvine do neklidné atmosféry nepříjemného soužití jedné vdovy s podivnými sousedy. Už mě dlouho neznervóznilo nic jako zážitky Sharon Stoneové na jednom výletě za kamarádkou. Pobaví i podprahová antihomosexuální propaganda, která na přelomu 70-80. let byla v módě. 7/10 ()

Martin741

Tak tento je jeden z tych slabsich filmov hororoveho guru Wesa Cravena. jednak ma pomale a nudne tempo, herecke vykony su mizerne a dialogy tiez podpriemerne. Sharon Stone vsak herecky nie je nejaka extra vyhra, poznam radu lepsih hereciek ako je ona. Krasna bola, to jo, ale neveril som jej. A zo zvysku som poznal len Ernesta Borgnine /Emperor of the North/ 62 % ()

cariada

Na venkově cosi vraždí. A k tomu je tu sekta modlících se magorů, kde až na jednoho mladíka jsou všichni naprosto posedlý. Mladík radši hřeší a dělá dobře. Do toho je tu parta kamrádek z niž jedné zemře manžel. Ale pořád je tam něco děsivého. Atmosféra je velice pěkná a ženský taky. Pointa je taková zvláštní, kterou by asi nikdo nečekal. ()

Koly

Craven se předvedl v dobré formě a vytasil se s atmosférou, která určitě zaujme. Možná vraždy mohly být víc originální a i trocha toho gore navíc by taky neuškodila. Ostatně to je taky důvod, proč nedávám plný počet. PS. Incubus = Noční můra, utiskovatel (Anglicko-český slovník). ()

PetrPan2

Tři sexy ženský samotné na farmě a jediný chlapi široko daleko se furt jen modlej nebo pracujou... to už je horor sám o sobě. Přidejte k tomu ještě inkuba(u), zlověstně napjatou atmosféru a výsledkem je skvělý horor. ()

zdenny

Mladinká Sharon Stone na úvod své kariéry v céčkovém horroru. Za zmínku stojí snad jen diktátorský otec, který při sebemenším náznaku jiného názoru nekompromisně vyhání provinilce ven ze „své“ idiotské amišské vesnice. ()

KasparekZabijak

Filmů z prostředí amišský komunity si moc nevybavím, maximálně Svědka s Fordem a nedostižnýho Kingpina, takže proč do toho nejít ... Vylezla z toho značně ucouraná báchorka s očekávaným průběhem, krásnou ❤️ Šaronkou, tím holohlavým sympaťákem z Hills Have Eyes, ukázkovým otcem - despotou a ke konci trochu vratkou pointou. Totiž, že když nebudete ctít pravidla komunity, koukat po holkách bez fousů, natož se s nima kurvit v autech, který stejně neumíte řídit, případně odlákat chlapa z týhle blázniviny a zkusit s ním žít normálně, mít s ním dítě a traktor, stihne vás trest v podobě koupele s hadem, v horším případě vás zhrzelá poddaná šéfa nakrmí čůrem anebo vás stáhne do pekla samotnej Incubus. ()

Han22

Wes Craven potřetí ve velice nevyrovnaném filmu. Poté co hlavní hrdinka ztratí při "nehodě" manžela, pozve dvě kamarádky na farmu a zde čelí těžkostem, které působí fanatická variace na Amishe v čele s děsivým Izaiášem, otcem jejího mrtvého muže. A navíc se tu pohybuje vrah. A nenápadně se z celkem nudného, ale slušně natočeného venkovského dramatu stává působivý horor, Craven boduje luxusníma lekačkama i nočníma můrama se zvířátky (pavouk, had), mrtvých přibývá, hlavní hrdinka je stále sympatičtější a vše graduje do opravdu vynikajícího finále. A právě když jsem si říkal, jak Craven vlastně umí a jaký výborný horor jsem viděl, přijde naprosto hovadský konec, který už jsem dlouho neviděl. SPOILER!! To si tak sledujete variaci na slasher, hrdinka zlikviduje nějkého toho psychopata, katarze, loučení a najednou se objeví duch jejího mrtvého muže s varováním a vzápětí ji stáhne nějaký démon do pekla. Co to sakra mělo být? KONEC SPOILERU. Jinak slušný film, Borgnine byl jako vůdce Amishů neskutečně odporný a Stonová zde hraje narozdíl od toho co píše csfd pouze vedlejší roli. Konec to ale neskutečně sráží. ()

Schuldiner

Hrůza! Film tak zoufale nudnej a špatně natočenej, že to člověk fakt chce v půlce vzdát. Tady byla špatná i Sharon. Koukat se na ní dalo, ale dobře to zkrátka nezahrála. Celkově rozhodně nic, co bych někomu doporučil. ()

aLPaC

Byl jsem moc zvědav na v podstatě začínajícího Wese Cravena, začínajícího Jamese Hornera, začínající Sharon Stone. Wes je zhruba na svém průměru, atmosféru má snímek celkem dobrou, ale přeci jen je na něm vidět ten čas a vraždící i lekací scény nejsou nic moc. Horner tu trochu vykrádá "Omen", ale je znát, že je to talent. Sharon je pěkná, ale musím uznat, že v první polovině devadesátek jako zralá třicátnice mi přišla daleko víc sexy než tady jako třiadvacítka. Asi to dělá i ta móda 80s. No a ještě mě tu zaujaly tři věci, které si nemohu nechat pro sebe. Za prvé, že tu hraje ten odpornej magor z původních Hills Have Eyes. Za druhé, že herec, co hraje Johnyho (Jeff East) je opravdu nesmírně podobnej Johnymu Westonovi z Chasing Mavericks, to je až děsivý. Za třetí, že slavná scéna z Noční můry v Elm Street odehrávající se vaně nebyla tak úplně originální a premiéru si odbyla už tady. Schválně kdo uhádne, co vylézá hlavní hrdince z mezinoží tady, napovím, že Freddyho rukavice to není. ()

Kolssteyn

Jestli si W.Craven myslel, že když pohřbí konec, tak se z filmu stane horror... tak takhle to nikdy moc nefungovalo. Ale všechny začátky jsou těžké. ()

Rockerman

Jedna hvězda za krásnou Sharon,jinak hnus!!!Strašné dialogy,špatné herecké výkony a to včetně Sharon.Čili téměř odpad!!!Naštěstí Wes Craven natočil i lepší horrory. ()

Hapretor

Viděno v rámci Cravenománie (prověrka všech "jeho" filmů) - 3.4.2011. Zpočátku vše OK. Děj normální, celkem napínavý, ne debilní a i jakž takž záživný. Sharon Stone fakt hezká. Maren Jensen dobře hraje. Amishové jsou vtipně úplně mimo až magoři. A ten kluk, co se má ženit, je přesvědčivě nadrženej. Pak ale příde konec! Ono zakončení pana Cravena je skutku originální. Pro mě však v tu chvíli nehorázná Cravina! P.S. Pro mě ne horor, nýbrž thriller! ()

dakarin

je to silnější trojka, tak 3,4 ;-) herci, příběh, prostředí, scénář super .... ale já prostě horory (ani trillery) příliš nemusím, takže mě nemohou dovést do vytržení ani zdařilé lekačky, natožpak "pěkně" vyvedené vraždy, ... musím ovšem ocenit profi práci, zvláště překvapivý a zdařilý (opravdu jen trochu úsměvný) konec :-) ()