Xiang zuo zou xiang you zou

• Hongkong 向左走.向右走 (viac)

Film je adaptací "pohádkové knížky pro dospělé" taiwanského autora Jimmyho Liaoa. Vypráví o tragikomickém údělu dvou lidí (Gigi Leung a Takeshi Kaneshiro), v jejichž osudu je napsáno, že patří k sobě, ale prozřetelnost vždycky nějak škodolibě zabrání tomu, aby se setkali. (Morien)

terunka003

Osudové, romantické, zamilované, vzdálené i blízké. Musím říct, že jsem nedoufala ve shledání a taky nechci spoilerovat. Nádherný snímek o osudovém setkání dvou lidí, kteří se míjeli snad na každém kroku. Svět z toho byl beznadějný natolik, že vypomáhal i pes, dítě v kočárku a zemětřesení. Strašně mě to jejich míjení bolelo, bylo to trochu táhlé a měla jsem pocit, že musím zařvat: "Vždyť bydlí vedle, ty huso!" Film je to krásný a hodí se k deštivému listopadovému počasí. .."Jistota je tak krásná, ale nejistota je ještě krásnější." ()

Brandon

Heung joh chow heung yau chow je něco na způsob Amélie z Montmartru, ale podle předlohy čínského dvojčete Rosamunde Pilcher. Hloupé, praštěné, šílené, kýčovité, vtipné, přeslazené, neskutečné, dětinské, sentimentální, ubrečené.....gibbon to vystihl přesně, film o dvou rovnoběžkách. A jak dobře víme, i rovnoběžky se protínají. Jen nevím, jestli tomu dát odpad nebo pět hvězd :-) ()

KlonyIlony

Hongkongská magořina s taiwanskými rysy. Dávaka emocí asi tak na měsíc. Sentimentalismus až na půdu. Něco pro příznivce filmů s osudovými náhodami. ()

mi0

Celá myšlienka tak pritiahnutá za vlasy, že by zrušila celulitídu aj na palcoch na nohách no i napriek tomu nie je človek po dopozeraní nijak znechutený a dokáže prepáčiť aj tú pravdepodobnú nereálnosť, ktorá na Vás číhala na každom kroku. ()

AIMÉE

Ji pronásleduje imaginární démon s kosou, jeho pronásleduje reálný démon v podobě nápadnice z nahrávajícího studia. Oba dva se míjejí s takovým apelem, aby je nakonec svedl dohromady vítr, který rozházel její básně do kašny. Trochu filmu ublížilo, že se vytasil s některými trumfy hned zpočátku - dětské míjení a jeho důvod. Ale kompenzace v podobě netuctového děje a držení se ve stejných kolejích až do samotného konce mi zkrátka nedává možnost hodnotit níže. Když si k tomu připočtu jejího nesnesitelného nápadníka doktora, jeho nesnesitelnou (další) nápadnici z fast foodu, avšak oba vskutku originální živelné pohromy a chodící chaos v jednom, plus plátkování půdorysů, bujná fantazie, barikáda WC mísy květinami, vše ruku v ruce se svěžím přednesem přítomných a příjemnou hudbou. ()

Narciska

Groteskní styl jihokorejských komedií. Místo přemetů počátku filmu na Západě postavený na repetitivnosti a bizarnosti hlavních a ještě více vedlejších postav. Jen to neustálé opakování hlavní myšlenky začalo po čase nudit... ()

Orina

Pokud bych se měla řídit prvními minutami, tak snad ani nedokoukám. Ale jakmile jsem si zvykla na zběsilé tempo a trochu zvláštní kameru, nemohla jsem se odtrhnout. Obzvlášť pokud vezmete v potaz přelidněnou Čínu, je procento pravděpodobnosti, že se člověk o chlup míjí se svou pravou láskou skutečně veliké. Vedlejší postavy jsou vytočené do extrému, ale nijak to neškodí a navíc tak o vtipné chvíle není nouze. Film, který bez problému klepe na dveře mým top10. ()

annickka

Tak takhle jsem u filmu ještě nebrečela. Nervy nadranc, tři kapesníky mokrý, oči opuchlý, nehty zarytý do dlaní... neskutečně krásná a poetická romance, kdy hlavním postavám prostě musíte fandit a do poslední chvíli nevíte, jak film dopadne. Amélie hadr. ()

muti

trvalo mi vlaste 8 rokov kym sa tento film dostal ku mne a ja som nasiel co som hladal. tento film pre mna ostane navzdy srdcovou zalezitostou. Spevacka Gigi Leung a oblubeny Takeshi Kaneshiro sa strtli vo filme aby im trvalo celu vecnost kym sa napokon najdu. "Jeden z nejsilnějších romantických zážitků, které jsem v čínské tvorbě zaznamenal" (Sysel_CZ) ()

rozum i cit

Příjemný romantický film se sympatickou ústřední dvojicí o tom, že náhody neexistují, že ti, co jsou si souzeni, se nakonec potkají, a že ten, kdo prosí, je vyslyšen. Trochu mi vadí pouze, že některé vedlejší postavy (zejména servírka a lékař) působí jako afektovaní cvoci. Ovšem to je zřejmě v honkongském filmu běžné, neb jsem se s tím nesetkala poprvé. Zbývá ještě dodat, že snímek má i komediální prvky, dobrý konec a pěkný hudební doprovod. ()