Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiálny text distribútora)

MickeyStuma

Snímek se řadí mezi prostý standard klasických kung-fu filmů HK produkce. Jako obvykle jde především o prezentaci bojového umění, jehož scény jsou propojeny jednoduchým příběhem dle dané zavedené šablony. Takže máme opět možnost shlédnout nějaký ten výcvik a touhu hlavního hrdiny po pomstě. Snímek se však nebere vážně a obsahuje i komediální výstupy, které svými skopičinami pobaví skutečně snad jen diváky asijských zemí. Bojové umění je především to, co má diváky přitáhnout. Choreografie zápasů je jako obvykle úžasná a tak očekávaně je na co se dívat. To je ale asi tak všechno. Děj jako takový je nudný a naprosto bez atmosféry. Zhlédnout se snímek dá, ale skutečně jen s určitým odstupem. ()

Dr.Cilka

Film mojho detstva. S jedinecnym trojitym cinsko-nemecko-ceskym dabingom, strasnou VHS kvalitou (po tych nespocetnych prehratiach) a useknutym koncom :) Musim sa usmievat ked si spomeniem ako som ako decko vzdy po filme nacvicoval svoje "kung-fu" predstavujuc si ze som "Cu-cin-Sao". Hoci film sam o sebe nie je nic vynimocne - klasicky scenar: smrt najblizsieho priatela -> drsny a dlhy trening -> pomsta a vymlatenie vsetkych zloduchov - zo sentimentalneho hladiska musim dat to najvyssie hodnotenie :) ()

jojo-Jozin

Už si ani nevzpomenu na názvy všech těch kung-fu mlátiček, které jsem zhlédl na stařičkém videu ve sto padesáté kopii s rychlodabingem. Tahle byla jedna z těch lepších, ale kdyby jsem jí dal větší hodnocení, ukřivdil bych jiným filmům. Nejvíc mi utkvěl v mysli asi ten zvuk, každá rána je jako když praskají kosti :-) ()

Tamten

Místy kvalitní podívaná, hlavně když člověk sleduje, co všechno herci skutečně dokáží. Příběh je ale tak šílený, že to tentokrát i vadí (a to jsme v kung-fu filmech zvyklí na ledacos). Přidrzlý mladík, který se naučí mistrně kung-fu během pár dní a za rok se stane neporazitelným je ale dost silná káva. ()

Armin82

Jedna z mnoha bojovek tehdejší doby a určitě jedna z těch lepších. Třem těžko zastavitelným bojovníkům se postaví jen jeden muž,který má sice převahu,ale dostane nečekaný dárek v podobě nože, přímo mezi žebra.Během sekundy i tak dokáže zmizet,schová se v nedaleké škole a začne učit jednoho ze zdejších nemotorných žáků. Ten jenom trénuje a po pár letech se vrátí zpět do školy,kterou zabrali právě výše uvedení tři bojovníci a hodlá se pomstít,protože mu zabili mistra a toho druhýho drží jako vězně. Jednoho po druhým, chvílema spíše úsměvným stylem boje porazí a zabije, až se nakonec střetne s tím nejlepším.Neřešim stereotypní scénář,ani dabing na kterém se podíleli tři lidi a i když to byla chvílema spíše komedie,bojové scény se mi líbily a spravedlnosti bylo taky učiněno za dost ---->80% ()

Jan.S.Harold

Tyjo, tohle jsem viděl kdysi na základce na nějaký příšerný VHS. Koukám, kolik obrazů mi z toho utkvělo, aniž bych věděl, že jsou z toho. Mnoho bodův za vzpomínky a nostalgii! ()

Likan7

Příběh nestojí za řeč. Kung fu tu je ale naprosto parádní a finální souboj je zatím to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl. ()

john.h

Klasika se špičkovou choreografií, ve které jde hlavně o souboje. Na druhou stranu jde i bez soubojů o zajímavej žánrovej mix, o kterém člověk neví, jestli to je akční film, drama, krimi, nebo komedie. Od všeho tam je trochu. Pozornost si zaslouží určitě i to, že v soubojích, kde herci předvádí doslova gymnastickou akrobacii, jsou i opravdu dlouhé chvilky bez střihu. ()

bakulator

Der Shaolin Gigant jsem včera shlédl po devatenácti letech a utvrdil jsem se v tom že tento film stále patří mezi nejhodnotnější kung-fu klasiku. Skoda že jen hlavní hrdina je hnusnej jak opičák ala Sun Wu Kung ()

Olafsson

Třetí ze svaté shaolinské trojice mého dětství (36.komnata, Mistr Shaolinu, Gigant Shaolinu)... z dnešního pohledu nejslabší z nich (křečovitý humor, na můj vkus příliš mnoho akrobacie v soubojích).. Mistr Ching je ale super cool! Skvělý závěrečný souboj s hlavním padouchem... Zasloužené 4 hvězdy.. ()

maldoror16

V rámci SB kung fu flicků jedno z těch nejlepších. Klasicky prostinký děj, ale hodně soubojů, fajn kamera, pár opravdu skvělých a památných soubojů a samozřejmě parádní charismatický záporák v podání výborného Johnny Wang Lung Weie, pro mě jednoho z nejoblíbenějších představitelů žánru. ()

Valenta28

Výrazně lepší, než můj poslední zhlédnutý film od Shaw Bros. Byl doplněn větší salvou humoru, ale i zamyšlení nad spravedlností. Scény s bojem absolutně nepopsatelné, bratři Shawové si s tím dali nadmíru záležet. Paráda! ()

Mors_Mortis

Úplne prvý kung-fu, ktorý som videl. Je zaujímavé, ako preniesli komický efekt a vtipy aj do súbojov. Takéto odľahčenie situácie ale nemusí všetkým vyhovovať. Smrť Kaovo nového majstra bola veľmi tragická, no Traja draci si začali s tým nesprávnym. Celkové hodnotenie - 85% ()

HKstars

Další old school, superslavný v našich končinách (jako Gigant Shaolinu), ale z dnešního pohledu už na své kolegy ze svaté trojice (Gigant, Mistr, 36 komnat) trochu ztrácí a to i přesto, že vyjel ze Shaw Brothers mezi posledními. Až v roce 1980. Začínáme sympaticky hospodskou rvačkou, při které se utká slavný mistr s trojicí rabiatů (viz název), z nichž se každý specializuje na nějakou bojovou fintu. Jeden má dýky, druhý krátké meče a třetí využívá jako zbraň svůj cop. Ten je taky nejnebezpečnější, protože má bílé vlasy a velké obočí a ti jsou zdaleka nejhorší (hned po trpaslících ;). Souboj je velice koukatelný, dokonce s revolučními prvky v Shaw Brothers filmech - 360tky a další zajímavé kopy, i když na druhou stranu se při combo úderech příliš nehledí, když někomu noha ujede a kop se nepovede. Důležitější přeci je, aby se v jednom záběru stihlo patnáct úderů. K čertu s tím. Tři šmejdi mistra podle přizabijí, když na něj zaútočí společně, tomu se však s dýkou v břiše podaří utéct. Natrefí na školu bojových umění, kterou vede jeho bývalý sok a jejího nejmladšího žáka, kterého se mistr ujal, ale nestará se o něj, takže si z něho ostatní studenti dělají legraci a všemožně ho buzerují. To však neznamená, že není dobrosrdečný až na kost. Ideální student. Mistr ho po nocích naučí pár žebrolomů, jenže při sparringu s mistrem se hrdinovi podaří úder, který je až příliš povědomý (nechybělo moc a mistr by měl další tři zlomená žebra). Tím dojde k odhalení a následně i zabití našeho nového mistra (kop do rozkroku je nebezpečnější než si myslíte). Takže je splněna standardní formulka a hrdina může trénovat, aby se ve finále pomstil. Téhle pasáži je věnováno jen pár chvil (legendární "protržení" lavoru při tréninku kontroly dýchání). Tři šmejdi se mezitím usadí v jeho bývalé škole, takže se jedná i o splacení dluhů starému učiteli. No není to fajn? Popravdě... ne tak docela. Není problém překousnout klasické lokace (tyhle uličky Shaw Brothers používali ve všech filmech), dokonce i vlasovou konfiguraci hlavního hrdiny (i když to už je na hraně ;), ale na tom zbytku vážně není moc co chválit. Soubojů je dost málo a jejich choreografie vám obočí nevytrhne (některé kopy se hrozně opakují), a šikanovací komika nesahá takovému Drunken Masterovi nebo Škole hada ani po kotníky. Abychom to neprodlužovali. Three Evil Masters ničím neurazí (až na ty hrdinovy kadeře), ale v nabité konkurenci také nemá šanci ničím zaujmout. Tehdy v době hongkongského temna v českých půjčovnách jsme mohli obdivovat relativně dynamickou choreografii, ale dneska? Všude kolem rotují desítky lepších filmů a divákům čas je až příliš cennou komoditou. Rozmyslete si dvakrát (možná i třikrát), jestli vám jeden maník v bělovlasé paruce a pár zajímavějších okamžiků stačí k zabití půldruhé hodinky. 50% ()

Canniosh

Kung-fu řezba of začátku do konce ... skvěle nasnímané souboje, atmosféra staré Číny, bohužel Shaolin se zde v rozporu s názvem nijak nevyskytuje ... jeden ze skvostů kung-fu filmů. ()