Jedné noci dostal mladý, a nepříliš zdatný žák školy kung-fu Kao nečekanou návštěvu - těžce raněného Chinga, mistra Shaolinu, který ho poprosí o pomoc a úkryt. Ching měl spor s obávanou bandou Tří Draků, kteří se stali jeho nepřáteli na život a na smrt. Kao se od svého přítele a nového mistra naučil staré bojové technice Shaolinu a stáhl se do samoty, aby se jí mohl plně věnovat. Po letech se dověděl, že Tři Draci usmrtili přítele Chinga a usadili se v domě jeho bývalého učitele. A tak nastává den pomsty... (oficiálny text distribútora)

montel

Tři Draci tyranizují zemi,vraždí a loupí. Zastavit je chce mistr Jin. Je však zákeřně zraněn. Téměř mrtvého ho najde mladý nešikovný student Gao. Mistr Jin ho začne učit svému umění. Po delší době se mistr Jin opět utkává s Draky a tentokrát je v souboji zabit. Mladý Gao se chystá svého mistra pomstít...Příšerný český dabing ubral na mém hodnocení. Hlavní hrdina je o ničem,ale na druhou stranu perfektní záporák Wang Lung Wei. Hezkých 60% ()

Jartian

nostaglie funguje. vhsko bych doma jeste nekde vyhrabal. kdyz sem se po skoro 15 letech na film podival znovu, uchvatila me hudba i kamera. Ani na chvilku nepochybuju o vyjimecnosti. TOP chaolin, nechaolin film ()

Mr.Hackels

Nemělo to sice žádnou spojitost, ale 36 komnat Shaolinu + Mistr Shaolinu + Gigant Shaolinu putoval po mnoha véháeskách pospolu. A já určitě nebyl sám, kdo na to několikrát měsíčně koukal. Tenhle Shaolin (byť to s chrámem nemělo nic společného) se mi líbil nejvíc. Vtipný Kaočin + ještě vtipnější jeho původní učitel, k tomu ten opravdový mistr a výborní tři záporáci (teda ten vrhač nožů byl best). To dalo dohromady super film. A k němo patřil i ten německý dabing v pozadí. No prostě klasika za pět hvězd a ENDE! ()

MasterLee

Další můj oblíbený kung fu film který jsem vyděl nejmín 100x, ale je zajímavý že i dnes bych se na to dokázal podívat děj jak je známo u tohoto žánru víc než jasný pomsta, výcvik ,a někde aby se neřeklo i vtipné momenty ale především musím podotknout bojové scény které jsou ale opravdu na luxusní ůrovni :) ()

Masinfira

Jeden z nejlepších filmů s bojovými uměními. Charismatický hl. hrdina i jeho učitel, záporáci, které budete nenávidět od začátku filmu a přitom jsou velmi zajímaví svými způsoby boje. Mě osobně se nejvíce líbí ten, co háže nože... příběh není žádná velká pecka, ale herecké výkony, choreografie a občasné vtípky dělají z tohoto filmu skvělou podívanou. ()

skonsam

Tnto film jsem si vyprosil od mamky k vánocům jako malý kluk a nikdy jsem toho nelitoval. Krásný trénink, krásný úchvatný kung fu od trdla,kterýho by to nikdo nečekal. Lstivý, svižný. ()

Lonelybiker

Vzpomínám rád na dobu, kdy naši začátkem 90.let koupili video a k tomu první tři VHS originálky od Intersonicu: Byly to kung-fu filmy o šaolinu. Tenhle byl z nich jednoznačně nejlepší. Nejenže se člověk pobavil při šikovnosti některých učňů kung-fu, podívali jsme se ale i na pár erotických scén a hodnotili jeden z prvních dabovaných filmů po revoluci (mimochodem děs). Hlášky typu " A ty, ty děláš co ? Obsluhuji ... No to je to samý co my ! A my tu o tebe pečujeme jako o pána ... " používáme občas s bráchama s velkou oblibou až do dneška. ()

Zupan_

Asi ste sa tu naozaj zbláznili stým hodnotením... toto má predsa velmi ďaleko ktomu najlepšiemu od Shaw Brothers. Strašne slabé ,nefunguje to ani ako mlátička no a ako komédia už vobec nie. Tak trápny humor, úbohého hlavného hrdinu a mizerné kulisy nájdete fakt že len ťažko...a áno je mi úplne jedno že som na to čumel prvý krát ešte ako špunt na VHS. ()