Nevesta cez internet

• Česko Nevěsta přes internet (viac)

Spolehlivý bankovní úředníček (Ben Chaplin) si na internetu vybere krásnou ženu - Rusku Nadiu (Nicol Kidman). Představa se stává skutečností, kdy Nadia skutečně přiletí a začnou spolu žít. Vše se zdá ideální až do chvíle, než dorazí její bratranci (Vincent Cassel, Mathieu Kassowitz) a z nechtěné návštěvy se vyklubou nebezpeční gangsteři východního typu Sen o spokojeném životě s úžasnou ženou se mění v dokonalou noční můru a nezbývá než bojovat o vlastní život. Kdo je Nadia a jaká je její úloha v celé hře na ostří nože je přitom stále nejisté... Režisér Jez Butterworth původně scénář filmu psal pro Jana Svěráka. Nakonec ho natočil sám a vytvořil thriller s řadou překvapivých zvratů, v němž americká superstar Nicol Kidman hovoří rusky a francouzské hvězdy Vincent Cassel (Purpurové řeky) a Mathiue Kassowitz (Amélie z Montmartru) jsou jako typičtí pěšáci ruské mafie zcela dokonalí... (SPI Film)

misterz

Veľmi úboho zrežírovaný snímok na tému netradičnej romantiky, nezáživné až hrôza. Mal som čo robiť aby som nezaspal - žiadne napätie, žiadna myšlienka čo by zaujala, žiadna solídna akcia... skrátka nič čo robí thriller thrillerom. Tiež nechápem prečo to má nálepku že komédia. Jediné čo ostáva sú aspoň priemerné herecké výkony. Slabé 2 hviezdy. 30/100 ()

Anderton

Je to blbosť, nemá to žiadnu poetiku a medzi hlavnými predstaviteľmi to vôbec neiskrí. Lenže keď som dal párkrát o jednu hviezdu viac Zeta Jones za vzhľad, tak ju dám v tomto prípade Kidmanke za sexapeal. Film, ktorý nevie, čím chce byť. Pozrite si hore jeho žánrovú charakteristiku a porozmýšľajte, či to všetko môže dokopy fungovať. Ešte by sa k spomenutým žánrom hodilo doplniť podivnosť. ()

NinadeL

Nenecháme-li se ovlivnit laciným plakátem a tragickým českým distribučním názvem, setkáme se s velice dobrým filmem. S chytrým scénářem, místy velice vtipným, sexy, napínavým, který se na konci změní v nečekanou pohádku. Minimum hlavních rolí je taky plus, směs z celého světa tomu dodala správnou šťávu. Začínám být pomalu zamilovaná do nepřeberné škály umění Nicole Kidman. Otázkou ale zůstává, jestli by si sedla i s Janem Svěrákem. ()

honajz

Už unylý začátek mě mohl varovat. :-( Jako vůbec nechápu, proč tenhle film vlastně vznikl, jaký je důvod jeho realizace a proč by na to někdo měl koukat? Kvůli stárnoucí Kidmance, na níž je to stárnutí tady fakt znát? Že tam bude pár erotických scén? Nebo kvůli té z prstu vycucané historce s bratranci? Navíc se to celé táhne jako čekání před ordinací zubaře, každou chvíli to mění tempo a náladu, nedrží to pohromadě, není to ani vtipné, ani romantické, ani akční. Ztráta času takový film. ()

heyda

Nevěsta přes internet. Člověk by si podle názvu troufl tipnout, že to bude typická romantická komedie, ale to by se hodně mýlil. Film má blíž do dramatu, kde se dočkáme i pár zajímavých erotických scén. Nejvíc mě zde nadchl herecký výkon Bena Chaplina. Tohoto chlapíka jsem ještě předtím nikde hrát neviděl a tady fakt zahrál přesvědčivě. Nicole nikdy nezklame a ti Rusáci byli taky jak vyšití :-D Takže pro mě osobně veliké filmové překvapení s neobvyklým příběhem. A ikdyž nejsem úplně se vším spokojený, tak dám maximum, protože 49% na CSFD je setsakramentsky málo. ()

• Žádný herec ve filmu, dokonce ani režisér, neumí ve skutečnosti mluvit rusky. (HappySmile)
  • Nicole Kidman navštívila ruskou ambasádu v Austrálii, aby jí pomohli s ruštinou. Jinak nepracovala s žádným učitelem ruštiny. (HappySmile)
  • Jan Svěrák v čase premiéry filmu, se kterým nakonec neměl nic společného, vzpomínal: "Jez a Tom Butterworthové přišli už někdy v roce 1993 za Ericem Abrahamem s dvoustránkovým námětem. Dohodli se a Eric je angažoval, aby pro nás napsali z toho námětu scénář. Zdálo se, že by to mohlo být pro mě, protože látka byla o konfliktu slovanství a západního světa. Čili bych v tom mohl uplatnit svůj úhel pohledu coby cizince. V době, kdy jsme dokončovali Kolju, v zimě 1995, bráchové přijeli do Prahy, bavili jsme se o tom, co by v příběhu mělo být a co ne, oni pak odjeli do Moskvy na průzkum a napsali první verzi scénáře. Mě na příběhu bavila první část, než přijedou ti 'příbuzní' a začne vlastně jiný film. Tam to bylo jasné. On je průměrně zabezpečený, stydlivý Angličan, a tak si těžko doma najde krásnou a žádoucí partnerku, když jsou v jeho okolí všichni takoví... vychladlí. A pro Rusku to je zase obrovská příležitost dostat se z marasmu 'Divokého východu'... a hlavně je to pravda! Tyhle věci se dějí. Stejně tak si dokážu představit, že mu v korespondenci lže, že mluví anglicky, a když přijede, Angličan s hrůzou zjistí, že mu nerozumí ani slovo. Než ji pošle zpátky, dívka má pár dní na to, aby si ho podmanila jaksi mimoslovně, což je velmi filmové, pravdivé a vzrušující. Jenže to, co se začalo dít potom, že se dozvíme, že je to všechno léčka a že tam přijedou její dva kumpáni... no, stal se z toho normální thriller, který jsem už viděl mockrát. Tam už to není originální, tam už je to opsané. A to už mě nezajímalo." (NIRO)