V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiálny text distribútora)

Radka_86

Tak tohle se celkem povedlo, což o filmech s vlkodlaky ode mě často neuslyšíte - film mě pobavil, nenudil a Christina Ricci předvědla dobrý a věrohodný výkon, ostatně jako vždy. Umím si představit, že mladší ročníky by mohli být nadšeni ještě více, přijde mi to jako klasická hororová komedie pro náctileté :) U mě si film vysloužil 65%. ()

Spooner

Další Cravenův výlet do teenagerských béčkových vod, který tentokrát ale moc nevyšel a místy je to až moc divný a blbý. To ale neznamená, že jsem nudil, to rozhodně ne. Tenhle film totiž splňuje přesně moje požadavky guitly pleasure filmu, u kterýho se budu opravdu smát nad jeho blbostí, která vrcholí v poslední půlhodině, kde už to opravdu nedává smysl. Herci nevyužití, jenom ten Jesse Eisenberg pochopil, v jaký kravině že to vlastně hraje. ()

B!shop

Je fakt, ze Craven uz natocil lepsi kousky, ale me se tenhle film libil daleko vic nez precenovanej Vriskot. Ale samozrejme ani tohle neni nic extra. Problem je, ze film neprinasi nic novyho, i kdyz ono je tezky uz neco originalniho o vlkodlacich vymyslet. Na druhou stranu, to, co uz bylo k videni v jinejch filmech, je tu natoceno docela stylove a misty napinave. Navic potesi par vtipnejch scen, jako treba fuckujici vlkodlak. Ale zase zklame, ze tu neni zadna poradne krvava scena a vlkodlak v cely svy krase vypada dost trapne, hlavne v "obliceji". Navic mel Craven stesti na herce, nejsou tu sice zadny hvezdy, ale svy role zvladaj naprosto bez problemu. Nebavil jsem se tu tolik jako u Moje sestra vlkodlak, ale zase sem byl napnutejsi, i kdyz mi bylo dopredu jasny, kdo je ten master vlkodlak. Proste slusna oddechova zabava. ()

Ravi

Pod žánrovým vymezením horor/thriller si představuji něco dočista jiného, než tuhle podivnou frašku, kde vlkodlaci zvedají prostředníček v reakci na nadávky a herci zmateně pobíhají beze smyslu sem a tam. Atmosféru to chvílemi má a vlkodlačí přeměny také stojí za shlédnutí, ale i tak film nemusíte vidět. Závěr tomu nasadil korunu - spousta keců a jedno klišé za druhým. 30% = 1+/5 ()

misterz

Nečakal som nič svetoborné, ale ani že to bude taká slabá vtákovina. Začiatok ešte ušiel, vyzeralo to na príjemnú teen komédiu s hororovými prvkami, ale potom sa snímok preklopí do jednej veľkej, trápnej, klišoidnej a predvídateľnej packanice, kde nefungovalo a nebavilo skoro nič. A to ani nehovorím, že hlavný záporák bol jasný už od prvého momentu, bolo potom komické sledovať, ako je samotný dej okolo toho upatlaný, čo vzhľadom k tomu prinieslo jedine trápnosť. Slabou náplasťou bola Christina Ricci a jej veľké oči. Nehrala vôbec zle a snímok je iba vďaka nej ako-tak pozerateľný. 35/100 ()

• Původní sestřih byl o poznání brutálnější a vysloužil si omezení přístupnosti od 18 let. Po sestříhání však doznal značných změn a přístupnost byla zmírněna a upravena na 13 let s doprovodem rodičů. (Voorhees)