4400

Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (viac)

Toto jsou příběhy čtyř tisíc čtyř set lidí, kteří jednoho dne beze stopy zmizeli a později byli znovu nalezeni, často dezorientovaní a vypovídající o únosech mimozemskými civilizacemi. Nepamatují si, co se přihodilo, nevědí, kde byli, mají jen matné záblesky v paměti, které však vydají za všechny vzpomínky světa. Někteří z „navrátilců“ byli navíc nadáni mimořádnými schopnostmi a nelidskými talenty. Kdo nás to zkoumá? Přichází v míru? Nebo se naopak jedná o předzvěst války světů? Jsme vydáni na milost a nemilost mimozemské rase, jež vykazuje sílu, které lidstvo není schopno konkurovat… (oficiálny text distribútora)

lucifrid

První řady byly luxusní, byl to hodně zajímavý nápad. Pocity ze závěru mám dodnes trochu rozporuplné, ale tak vzhledem k neobjednání další řady a neuzavřenosti příběhu se nedalo nic dělat. Každopádně ho řadím mezi lepší seriály a rozhodně stojí za to se na něj podívat. ()

wipeout

Tak tento seriál jednoznačne stroskotáva na príšerných hereckých výkonoch kombinovaných s stupídnymi dialógmi. Posudujúc podľa prvej série tvorcovia asi nemali k dispozícii veľký balík finančných prostriedkov tak sa teda ani nečudujem, že museli siahnuť po takom úbohom výbere z ktorého sa vymiká možno tak Coliard, jeho učen a možno aj Maia. Nedá sa zaprieť veľký potenciál, ktorý dáva 4400 navrátilcov so svojími osobnými príbehmi takmer bez hraníc fantázie. Uvidíme ako sa bude vyvýjať druhá séria....2. seria sa síce snaží mierne vykrývať všetky neduhy jednotky no stále sa endostavuje očakávaná gradácia sinergie ejdnotlivých príbehov. Postupne mi niektoré postavy začínajú liezť na nervy viď starostlivú mamičku, ktorá sa na 95 percent zhoduje s výzorom mimozemšťana :))...3. séria úspešným ťahom bolo stiahnutie niektorých zbytočných alebo otravných charakterov. Veľký pokrok v ústrety plnému využitiu potenciálu týmy a hlavne posledne 3 časti konečne nabrali spád a začali sa miesto jednotlivých príbehov samostatných jedincov tohto druhu zaoberať celkovým posunutím deja. Už sa teším na 4. sériu. Celkovo ale keď to spriemerujem počas toho dlhého pozerania zažije človek vaic sklamania a nudy. Nebyť 3. série tak moje hodnotenie bude ešte nižšie!! ()

Huntelaar

Po šesti dílech, se nám nějak zatoulala prvotní myšlenka, po 9 devátém mě to přestalo totálně bavit, tak se asi nikdy nedovím, jestli ji někdy někdo našel....První serie 4, pak míň než 2 ()

Had6

Sice tady byla 4400 o dva roky dříve než série Heroes, ale já jsem se k ní dostal až poté, co jsem byl infikován výše zmíněným mladším bratříčkem. Někdo by mohl tyto seriály hodit do jednoho pytle, ovšem to udělá jenom ten, kdo neviděl větší počet dílů obou seriálů. 4400 nenabízí akční hrdiny, ale pohled do světa lidí, kteří si těžko hledají svoje místo ve společnosti po svém návratu zpět. Možná se to může někomu zdát málo, ale já si v tom to své najdu a zatím nemám potíž se těšit na další díly. Ceká mě ještě jedna série, tak doufm, že si to u mě 4400 nepokazí. ()

ilemas odpad!

Stejná hovadina jako Hrdinové, spíš ještě horší. To má být sci-fi? Spíš komiks. Kdybych to sledoval jako pohádku snad by to šlo, ale já čekal pořádné sci-fi na úrovni a ne další stupidní neuvěřitelnou blbost. Neuvěřitelná nuda. Sakra lidi, vy nevydíte tu stupiditu, že dávate tak vysoké hodnocení? Mám rád hrozně sci-fi, ale takovou ne. ()

HappySmile

První dvě série byly skvělé, pak už to začala být dost nuda a seriál jsem dokoukala jenom ze setrvačnosti, abych zjistila, jak to vlastně dopadne. I když nápad byl dobrý, tak se to pak tak nějak ustrnulo a nakonec je z toho jenom slabý odvar Hrdinů. ()

honajz2

Vydržel jsem až do půlky třetí série, jenže tam už ta zbytečná vztahová dramata tak moc upozaďovala hlavní zápletku, že jsem se pak už jen podíval na poslední díl třetí a čtvrté série, abych věděl, jestli to nějak skončí. Neskončilo. "V minulém díle jste viděli..." mi zrekapitulovalo úplně vše, takže jsem pořád byl v obrazu a nakolik takhle čtvrtá série vypadala zajímavě, nevěřím, že by taková byla i realita. Každopádně cliffhangery na konci řad solidní, až mě v té čtvrté trochu mrzelo, že nevznikla ta poslední pátá, protože čtvrtá skončí dost zajímavě. Mrzelo mě to ale jen do té doby, než jsem si našel, jak to celé mělo skončit a zjistil jsem, že nijak a v závěru poslední série by stejně přišel další zvrat, aspoň v návazné knize ano. A to je problém celého 4400 - má skvělý námět a zajímavé postavy, ani mi nevadí, že upadne do epizodního vedení, ale vše neskutečně protahuje a čím víc jsem to sledoval, tím větší jsem měl pocit, že ani tvůrci neví, kam to celé dotáhnou. Každá další série, nakolik by od té úvodní měly všechny být jen napínavější, je stále horší a zatímco druhou zachránil skvělý začátek a především pak epizoda s Tomem v paralelním světě (která mě tak odrovnala, že jsem neměl slov a to se mi snad u seriálu ještě nestalo), třetí měla jen dvoudíl s unesenými dětmi a jinak mě vůbec nebavila. Upadlo to do typického seriálového stereotypu a upadlo to do něj rychle, jen si mě to z nějakého důvodu drželo déle než bych čekal. A času u toho stráveného nelituji, jen to mělo na víc, než ve finále předvedlo... 3* ()

dezorz

typicky na zaciatku uzasny a cim dalej tym nudnejsi americky serial. vacna skoda, ze nutnost natahovat uspesne serialy do nekonecna si nakoniec odnesie dej, ktory je pomaly natahovany, nekonecny, nic poriadne neriesiaci az to cloveka znudi. 4400 zacian uzasne, ma spad a napatie, ale uz druha seria ho meni na obycajny epizodny serial co casto to nieco obycajne vyriesene a na celkovu pointu serialu sa akosi zabuda. ()

shyster

Námět za milión. Bohužel jako většina dnešních seriálá nevyužit a protahován až do nudy. Proč to ti producenti nechápou, že chceme radši kvalitu než nekonečnou řadu. První sézóna, všechno vyřešeno a konec. Ne, že se to bude až tak natahovat, kdy v každém dílu se seznámíme s novým hrdinou, obdařeným neuvěřitelnou schopností. No a když v průběhu 2.řad se nic nového neobjeví a ani nevyřeší a jen nakonec ta malá protivná holka s výrazem ve tváři, do kterého bych mlátil, oznámí, že se všechno změní, že všechno bude jinak, mě ovládlo několik emocí - smích (jak je to všechno trapné a blbé), nenávist (za to co to ti scénáristi vymysleli), zloba (že jsem strávil zbytečný čas nad tímhle seriálem). ()

starbrejkr

Tak první série dokouknuta a hodnotím velice pozitivně. Jsem rád, že zelení mužíčci se nekonají a seriál je nasměrován tak, jak si i já sám už dýl dost možná vysvětluju různé "nadpřirozené" jevy..Občas mi vadí klišovité dialogy typu "Dávej na sebe pozor", "Neboj, budu", atd...a taky úvodní píseň (její chválení tady jsem fakt nepochopil, je to typická nudná popová tuctovka, která se k tématice seriálu totálně nehodí), na další série se dost těším. Květen 2008, prozatimná hodnocení 2. série - zatím jsem poměrně zklamán, začíná to dost nudit a padat do průměru. ()

BUD-SFIS

Jak bych to jinac vybarvil tento serial. Jde to jen slovy, proc jsem si ho proboha poustel. Uz se to neda zastavit a hltam kazde nove dily!!!!!!! ()

Wormboy

Spociatku v celku zaujimave, avsak s pribudajucimi dielmi cisto priemerne a castokrat aj nudne. Mozno by som na 4400 hladel inak, ak by vznikol pre par rokmi, ked sme este nemali k dispozicii serialy dnesnych kalibrov. 2,5/5* ()

lilina133

Dobrý začiatok, prííííšerné, ale fakt prííííšerné pokračovanie....a koniec???Tak to mi odpustite, to už moja psychika nezvládla, dostať sa až tak ďaleko....musela som to vzdať.....Dúfam, že tvorcovia si odpustia (ja viem, že o tom môžem len snívať...) ďalších milión "nadväzujúcich-nenadväzujúcich" sérií.... ()

c.tucker

Zajímavé zjišťovat nové a nové schopnosti, nezapadajících 4400 navrátilců mezi ostatní lidi, dvě hlavní postavy vyšetřovatele. Každou další serií se seriál zlepšuje a roste. ()

Šimpy

Zajímavý sci-fi seriál, který se mi líbil, ale má stejný neduh, jako měli Hrdinové. Základní zápletka se týká v podstatě 4400 lidí, ale většinu jich ani nepoznáme, seznámíme se s hlavními hrdiny a lehce načrtnutými několika unesenými.. v podstatě další dílo, snažící se vytěžit z úspěchu Lost, ale nemajíce jeho kvalit...hlavně tedy zmíněné ploché charakteristiky postav. Zpočátku nadějný námět postupně ztrácí na nápadech a chvílemi je vidět, že scénáristi nevědí kudy kam, a tak na přelomu serií dochází ke kolapsům. Naštěstí hrozba zrušením seriálu a jeho zkrácení přimělo scénaristy ke zhuštění děje, zrychlení vývoje a rychlé ukončení, což seriálu prospělo, protože další serii bych už asi neměl náladu zkouknout. Postava, která seriál pozvedá a posouvá dál je výborně zahraná Jordan Collier a za zmínku stojí rozhodně úvodní titulková píseň Amanda Abizaid - A Place in Time. ()

zorro

Nejlepší byl pilotní díl z první série. Jinak je to povedený seriál můžeme doufat že se objeví i u nás. 1. season - 75%, 2. season - 70%, 3. season - 75%, 4. season - 80% ()

sir-dave

Šel jsem do toho se skoro nulovým očekáváním a po skončení celého seriálu odcházel neočekávaně dost smutný :( Čím více jsem to sledoval, tím více mně to začlo brát. Celkově se mi 4400 o hodně více líbilo než Hrdinové, kteří se začínají utápět ve své překombinovatelnosti. 4400 lidí se objevilo na Zemi, tvůrci si tak dali podklad pro aspoň 4400 různých dílů s tím, že museli akorát vymýšlet schopnosti:) Zpočátku se toho i drželi ale nakonec se mi líbilo že od toho částečně uspustili a začli se věnovat jednotlivým hlavním postavám a příběhu. První řada byla vcelku taková normální - rozjezdová, shlédnul, vypnul a nějak se nad tím nepozastavoval. Hlavní postavy mi ani nepřišli nějak sympatické a říkal si, že tady udělali tvůrci chybu. Časem jsem se do toho zažral a nemohl odtrhnout :) Hlavní hrdinové zesympatičtěli, Shawn Farrel hrál dokonale, Jordan Collier byl správný "mág", úvodní znělka měla hodně do sebe a závěr seriálu?.... Lepší jsem ještě neviděl! Závěrečné minuty celého seriálu v doprovodu The Pixies (ten song se tam parádně hodil) http://www.youtube.com/watch?v=f0i8d569eb0 (hodnocení za 1. - 4. sérii - konec) ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (viac)