4400

Sci-Fi / Dráma / Mysteriózny / Thriller
USA, (2004–2007), 31 h 14 min (Minutáž: 41–84 min)

Joel Gretsch, Jacqueline McKenzie, Jenni Baird, Peter Coyote, Madison Pettis, Richard Kahan, Michael Moriarty, Jody Thompson, Garret Dillahunt (viac)

Toto jsou příběhy čtyř tisíc čtyř set lidí, kteří jednoho dne beze stopy zmizeli a později byli znovu nalezeni, často dezorientovaní a vypovídající o únosech mimozemskými civilizacemi. Nepamatují si, co se přihodilo, nevědí, kde byli, mají jen matné záblesky v paměti, které však vydají za všechny vzpomínky světa. Někteří z „navrátilců“ byli navíc nadáni mimořádnými schopnostmi a nelidskými talenty. Kdo nás to zkoumá? Přichází v míru? Nebo se naopak jedná o předzvěst války světů? Jsme vydáni na milost a nemilost mimozemské rase, jež vykazuje sílu, které lidstvo není schopno konkurovat… (oficiálny text distribútora)

liskam

Napínavé od začátku do konce. Samozřejmně jsou tam záležitosti které se mi nezamlouvají, ale nápad a provedení vše pžřebíjí! 93% ()

Kothy

Řekl bych, že to je jak Hrdinové, ale tohle bylo dřív. I když to není tak známé. Taky je tu spousta lidí se schopnostmi a děj se vyvíjí podobně. Akorát to není tak velkolepé. Ale tady jim je dali lidi z budoucnosti, aby ji zachránili. Po 4 sériích to končí. ()

klerik

Fajn vec, kvôli ktorej ma HRDINOVIA nijako extra nenadchli. Keby sa tvorcovia lepšie pohrali s budovaním napätia a tiahli priamejšie na bránku, bola by to bomba... ()

korbitch22

průměrný seriál,který si hodně půjčuje od akt x,ale díky svému tématu a překvapivě dobrým hercům,se to sledovat,kult jako ztraceni nebo akta x z toho nikdy nebude a seriál nejspíš skončí v úplném zapomění,ale špatné,to rozhodně není.5 z 10. ()

Kailo

Seriál ničím nepřekvapí.Snaží se nabodobit Akta X a nedaří se mu to.První díl byl zajímavý, ale postupem času to ztrací.Ani se nedivím že natáčení dalších dílů je pozastaveno. ()

ARI50

Velmi vyborny serial napinavy , plno převratu , otazniku, a nepochopitelnosti od zaujatosti po skromnost serialu velka špice. ()

GeusX

Seriál jsem shlédl až v únoru 2012, a rovnou si naservíroval kompletně všechny vzniklé díly čtyř sérií. Velmi zajímavý námět "navrátilců". První i druhá série výborná a neodtrhnul jsem se od obrazovky, později to nabralo trochu jiný směr než bych si představoval, od zajímavé sci-fi/fantasy se do toho začala míchat filozofie a víra a bylo znát -jak už to u seriálů bývá- že se jen natahuje, aby to nikdy nemuselo skončit a některé díly byly úplně zbytečným krokem stranou, který by ději vůbec nechyběl. I přes občasnou kolísavou kvalitu je seriál dostatečně poutavý, aby si udržel divákovu pozornost v očekávání dalších událostí. Celkově kolísavě 70-85% (PS: Titulní znělka je na 100%) ()

Hwaelos

Seriálová lahůdka a zároveň tak trochu kousek z jiného světa. Protože světe div se, 4400 nabírají s každou další sérií (snad vyjma třetí) na kvalitě. Bohužel, hollywoodský happy end se nekoná. Pátá série už asi nikdy nevznikne a seriál tak zřejmě zůstane nedokončený. 4,5 hvězdy. ()

Terva

Sakra tohle opravdu chtělo lépe propracovat. Ten děj se utápěl v blbostech a na povrch vyplouvají jen malé střípky toho dobrého. Leč celkově moc a moc koukatelné a zatáhne vás to pěkně rychle do děje. Trpíte pak z hlavníma postavama až do samého konce. ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- The 4400 byl první z vlny seriálů zabývajících se lidmi se speciální schopnosti. Ze seriálu jsem sem ve své době byl opravdu nadšený a pěl chválu na všechny strany. Na druhou stranou po těch letech už to tak horké není. Možná to je i proto, že první série je viditelně rozjezdová a za pomocí mnoha vztahovek si pomalu buduje půdu pro hodně zajímavý příběh. Úvodní a zejména závěrečná epizoda ukazují bohaté možnosti mytologie, na kterou se já rozhodně těším, byť vím, že The 4400, podobně jako stovky dalších seriálů, nebyl nikdy dotažen do konce. Hodnocení série: 3,5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- V druhé sérii se příběh navrátilců konečně trochu pohne kupředu a zatímco první epizody jdou v duchu první řady, v druhé polovině série začne pořádně přituhovat. Zejména epizoda "Life Interrupted" společně se závěrečnou dvojicí epizod patří mezi to nejlepší, co mohla celá série nabídnout. Chtělo by to však více zvratů, seriál si plyne až moc poklidně. Hodnocení série: 4/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Třetí série si jede v nastoleném tempu sérií druhou, leč tu protentokrát máme více hravých epizod. Rovněž si více a více začínám všímat hudby nápadně se podobajícím té z X-Files. Rovněž je spíše na pozadí, ale tvoří skvělou mysteriózní atmosféru. Scény jsou občas říznuté klasickými pop songy a zpomalovačkami, což mi sice moc do tohoto typu seriálu nesedí, ale ve výsledku je to dost fajn. A zatímco hlavní dějová linka si opět jen tak volně plyne, začíná být cítit jistá osudovost. "And what about you? It's fifty-fifty. You want the shot?" Hodnocení série: 4/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Ve čtvrté a bohužel i poslední várce epizod se dozvídáme mnoho nových informací ohledně těch, kteří 4400 unesli. Máme to novou dějovou linku ohledně Zaslíbeného města, která mě osobně přišla dost působivá, mnoho věcí se tím mění a seriál dostává mnohem větší spád než kdy předtím. Pozitivně hodnotím i konec, který částečně uzavřel všechny rozjeté nitky, avšak zanechal otevřená vrátka pro případné pokračování, kterého se už ale nejspíš nikdy nedočkáme. Na druhou stranu je to možná i dobře. 4400 skončili v plném nasazení a my si aspoň můžeme mnohé věci domýšlet, což může být ve výsledku mnohem zajímavější, než to, co by si pro nás byli přichystali scénáristé. Hodnocení série: 4/5 ()

jarkolar

Tak jsem vydržel s komentářem až do posledního dílu a dobře jsem udělal. Musím se přiznat, že jsem měl trochu strach po přečtení některých komentářů o otevřených koncích, že budu po posledním dílu stejně naštvanej jako u Invaze, ale to se nestalo. Za mě velká spokojenost a seriál jako celek od začátku až do konce beru jako poměrně jasně uzavřenej a nebojím se domyslet si další vývoj. Ačkoliv bylo v seriálu hodně mně protivných postav, byly to vesměs menší role a překvapivě nebyl žádnej díl, kterej by mě vyloženě nudil nebo otrávil. 4400 je sice plný originálních nápadů a velké možnosti pohrát si se schopnostmi, ale napětí moc přítomno není a většina situací je docela předvídatelných, což mi ale nevadilo. Pořád jsem čekal, kdy začne nějaká pořádná akce, která přeroste dění většiny dílů, ale bohužel se tak nestalo, což mě trochu zklamalo. Nicméně za 44 dílů povětšinou nadprůměrný zábavy nemůžu jinak než za 4. ()

ladko

Super seriál s jednou jedinou chybou a to, že ho stupídna USA network predčasne ukončila po štyroch sériách. Seriál sa sem tam nevyhne šablónovitosti(v takmer každej časti iná schopnosť) a to najmä v prvej sérii.Druhá séria však bola absolútne famózna, tretia trošku slabšia, ale štvrtá bola opäť top. Je veľká škoda, že to tak skoro utli, lebo seriál naberal VEĽMI zaujímavé smerovanie. Určite je 4400 lepší ako Heroes, aspoň pre mňa. ()

depony

Asi jsem moc náročný ... ze začátku to vypadalo slibně, ale pak se to začalo tak nějak ... kazit, chybí logické akce a reakce ... a hrozně mě v úvodní znělce štvou ty lidi, co se objeví z koule a tváří se, že neví, kde jsou ... prostě neumí hrát zmatené unesené lidi ... :) a o tom to je:) ()

ivishka

Když se to začalo vysílat v televizi s dabingem tak jsem to kdysi naprosto žrala...ovšem později když jsem se k tomu z nostalgie vrátila s odstupem dozrání svých názorů, tak jsem přišla na to,že je to strohé, podivné,smutné,bez nápadu jakoby černobílé..No jediné co mě tam tak zajímalo bylo pár krasavců ovšem stavět nějáké hodnocení na pohlednosti herců je špatně,takže pro mě nic moc ovšem viděla jsem mnohem horší věci. ()

sonnak

V první sérii jen další průměrný scifi seriál. Některé rysy dosti podobné s Heroes, ale ne zase tolik, aby stálo za to tyhle dva seriály nezbytně porovnávat. Pátým dílem druhé série se láme přímočarost a předvídatelnost a začínají se projevovat kvality seriálu. První vtípky, rýsující se zápletka s velkým Z, zkrátka všechno jde o třídu nahoru. Uvidíme jak je na tom 3. =) Edit: Tak trojka je na tom velice dobře, ale čtyřká zatím těžce strádá a NUDÍ, až se mi chce hvězdičku ubrat. EDIT2: Hm, tak zase to jde od 5. dílu hóre, to už je snad nějak naplánovaný =] ()

PogoJoe

Je zvláštní vidět jednou seriál, který má stoupající tendenci. Většinou, když se první série nepovede, seriál končí. A tenhle nezačal nijak slavně. Vlastně jsem se na něj taky chtěl přestat dívat, ale nekteré reakce a komentáře tvrdily, že se seriál rapidně zvedne 3. sérií. A opravdu - je tomu tak. Právě jsem začal sledovat sérii čtvrtou a zápletky jednotlivých epizod mě opravdu baví. Jako by seriál konečně objevil svůj potenciál a začal ho využívat. Takže doporučuju, vydržte a nezatracujte po prvních 6 dílech. A klidně první dvě série přeskočte a začněte se dívat až od té třetí. Stejně z náznaků ihned pochopíte, co se odehrálo, o co jde a můžete se začít bavit solidní sci-fi, využívající tématiku zvláštních schopností. ()

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

Predátoři na lovu Adriena Brodyho

08.10.2009

Příští měsíc odstartuje Nimród Antal na Havajských ostrovech natáčení Predators (aby se později přesunul do Rodriguezových Troublemaker Studios v texaském Austinu). Byl tedy nejvyšší čas obsadit… (viac)