Charles Boulin je skrblík k pohledání, který velice se jen velice nerad loučí se svými penězi. Jeho žena by si však ráda dopřála občas trochu luxusu, a tak se Charles nakonec rozhodne, že ji překvapí a pořídí jim k výročí dům na venkově. Jenže vysněný domeček se mění spíše v noční můru a Charles bude muset své úspory řádně provětrat, aby celou akci zachránil! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

hrona

Jakožto milovník francouzské komedie, musím uznat, že tahle ke špičkám rozhodně nepatří. Je pravdou, že humor na toto téma ztrácí kouzlo, právě díky naprosté reálnosti celého příběhu. Může se to opravdu stát komukoli. Snad jen lehkou komičnost dodávají dva dělníci, kteří Boulinovi domeček dávají dohromady, pravda mají trošku ukradeno z Bláznivých komedií s Pozzetem a Villaggiem, ale tento druh humoru se právě do tohoto filmu hodí a příjemě ho zpestřuje ()

emma53

Dany, Ty jsi moc sympatickej kluk a určitě Skrblík nebyl na Tvůj první režijní debut špatný filmek i když Ti musím říct, že ty druhé dva filmy byly přece jen o chlup lepší. Každý začátek má holt svá rizika a tady jsem našla pár hluchých míst. Podstatné pro mě ale bylo to, že jsem potřebovala odreagovat něčím příjemně pohodovým, to jsi splnil a nejen to. Já jsem totiž při celé té anabázi koupi a opravy jednoho domu viděla tak trochu i své osobní déja vu. Ovšem ve srovnání se Skrblíkem to byla úplná havaj. Myslím si, že za tenhle první počin můžeš dát hlavu klidně vzhúru nebo nahoru......to je jedno :-) ()

adamix

Jedna z tých menej hláškovitých francúzskych komédii, ktorá na druhú stranu dokáže rozosmiať a zamraziť zároveň, vzhľadom k problémom, ktoré sa Charlesovi okolo jeho nového domu hromadia a zlej finančnej situácii, do ktorej čoraz viac prepadá. Daniel Prévost ako prefíkaný realitný maklér ale nemá chybu a rovnako tak aj duo neschopných robotníkov. Ten dom je darček, ktorý by azda nikto nechcel. Za mňa 70%. ()

MickeyStuma

Reálný příběh z oblasti osobních financí. Nevýrazná francouzská komedie lačnící po velice nudné atmosféře bez špetky zábavy a nějakého humoru. Je to prostě velice slabé. Námět sice nebyl nijak špatný, ale scénář je naprosto bez nápadů a něčeho, co by připomínalo staré dobré francouzské komedie. Nuda, šeď a zívání. Ne, tohle se nepovedlo. ()

Oskar

Finanční poradce si chce vyžehlit vroubek u manželky tajnou koupí domu, který se ukáže být ruinou a polyká další a další výdaje. V rámci současné francouzské produkce je to docela solidní situační komedie, ale… Protože rejdit v bankovních výpisech a uhrazovat pohledávky všelijakých hýřilů mám v popisu práce, tematice úvěrů, dluhů a neschopnosti je splácet se nějak nedokážu smát. Situace, do nichž se Dany Boon dostává, jsou děsivě realistické na to, aby byly vtipné. 40% ()