Když si umírající dědeček postaví hlavu, začíná se teprve rozbíhat ta správná zábava: dědeček Bu-eon kdysi v mládí svému příteli slíbil, že jednou svoji vnučku provdá za jeho vnuka, nyní už čtyřiadvacetiletého Sang Mina, který se dámské společnosti rozhodně nevyhýbá a jehož jediným životním cílem nejspíše je neustále si Bu-eon dobírat. Po vlně protestů dojde násilně vytvořený pár k názoru, že nezbývá než k sňatku skutečně svolit. Svoje nechtěné manželství se ale takřka od začátku rozhodnou před okolím pečlivě tajit. Aby ne: Bu-eon je totiž pouze patnáct let. (kiddo)

terunka003

Ztřeštěné, veselé, vtipné, zamilované, hezké. V našich podmínkách nerealizovatelné. Naštěstí. Krásný film. Výborná komedie. Natočit tento film Američané, asi by z toho vznikla laciná béčková komedie. Korejské filmy se mi zamlouvají čím dál tím víc. Hlavní představitelku My Little Bride, Geun-yeong Mun jsem již viděla v jiném snímku - Daenseoui sunjeong. Musím podotknout, že je to velmi sympatická herečka, která je perfektně střelená i vážná zároveň. Hezký film pro každého, kdo se alespoň trochu nebojí číst titulky. ()

wipeout

Ach jo, asi už naozaj patrím do starého železa fanúšika Kórejskej romantickej produkcie. Alebo, čo je omnoho viac pravdepodobnejšie, ide naozaj o objektívne zhodnotenie tohto bizarného filmu. Predovšetkým ten námet: 15 ročné dievča, ktoré je donútené vydať sa za staršieho, viac brata ako kamaráta z detstva pripomínajúceho muža. No jednoducho z toho celého máte pochopiteľne hlúpy pocit. Potom sa už aj tažšie smeje, teda keď by sa dalo na čom, pretože až na pár vínimiek a zdarenému výkonu Rae-won Kima, si tu toho smiechu veľa neužijete. Romantika taktiež pokulháva za štandardom na akí som zvyknutý. A fakt, že tu svieti čísielko 91, radšej ani nebudem komentovať, lebo by som sa len opakoval. 2,5* ()

Dragoni

Eorin shinbu 어린 신부(MLB) je Korejským remakem k My Wife Is 18, MLB byl druhým nejpopulárnějším filmem v Korei roku 2004. Opravdu miloučká kouzelná romantická-komedie, která zvedne náladu a u mě patří MLB k filmům, které i po opětovném zkouknutí znovu stejně potěší a zážitek je stejně silný jako u premiéry. Korejci vymačkali z filmu opravdu co se dalo a i přes některé nedostatky - 90 %. ()

muti

"MY LITTLE BRIDE se záhy stala naprostým hitem a vysloužila si titul druhého nejoblíbenějšího filmu roku 2004." Dohodnute manzelstvo nie je az tak vynimocne, no ked si v modernom svete vezme vysokoskolak 15-rocnu babu tak to uz bude stat za to. hlavne ked si casto robievali zle. ich vztah ma byt ale utajeny pred verejnostou, aby sa predislo... vsak viete coho su ludia schopni. ako si najdu cestu k sebe a ako dlho sa im podari udrzat ich velke tajomstvo? nebude to ale lahke kedze hl. hrdina bude stážovať na skole kam chodi jeho mala chutna nevesta. vo filme bolo dost scen ktore som si musel proste prehrat este raz, urcite si najdete nejake aj vy ~ ()

IQ Tiqe

Tohle je první jihokorejský film, který jsem viděl. Proč? Chtěl jsem zkusit něco jiného a americká tvorba (romantických komedií) mi začala připadat trochu stereotipní. Tento film byl určitě příjemným odreagováním, obzvlášť díky sympatickým hercům - nevím, čím to je, ale jak jde o jiné etnikum, působí na mě absolutně nevinně, naivně a o to víc přesvědčivěji, a i když jde v některých okamžicích ruku v ruce s klasickou romantickou kýčovitostí, není tak americky laciný. ()