One Piece

Ijigen no Chikara! Luffy vs Lucci! (E1100)

(epizóda)
  • Japonsko 異次元の力! ルフィVSルッチ! (viac)
Japonsko, 2024, 25 min

Predloha:

Eiičiró Oda (komiks)

Scenár:

Acuhiro Tomioka

Majumi Tanaka

TheDarKnig

Fantastická epizoda, ukazující až do jakých výšin může za ideální konstelace hvězd vyšplhat animace. Šílená dynamika, detailnost, hravost, údernost. A navíc tu funguje i vše ostatní včetně tempa a dalších velmi zajímavých příběhových drobků. Prostě nádhera. Nejlepší moment je aktivace gearu a následný nečekaný, v jeden moment až "démonický" speedblitz. ()

Durix

Toei opět dokazuje, že je Gear 5 nejgeniálnější power up v historii šónenu. Neexistuje anime, v němž by se na ploše bezmála 20 minut mohlo střetnout tolik individuální tvůrčích stylů, aniž by se to ve výsledku podepsalo na soudržnosti vizuálu. Animátoři se ale díky povaze Luffyho transofrmace mohou doslova urvat ze řetězu a kompletně svoje scény přizpůsobit vlastním tvůrčím představám. Rukopisy jednotlivých tvůrců nikdy nebyly výraznější: v jednu chvíli machruje Vincent Charsard, v jinou se zase sprostě předvádí Akihiro Ota. Udivuje mě, že je Oda i po tolika letech schopný posouvat kreativní možnosti žánru, který kdysi dávno pomohl vybudovat. ()