Hnev duší

• Slovensko Horšie ako smrť (viac)
všetky plagáty

Skupina zlodějů, kteří jsou na útěku po přepadení banky, najde útočiště v opuštěném domě. Zatím nemají tušení, jaké zlo zdánlivě pustý dům skrývá. Blíží se noc, venku zuří bouře, ale to není nic oproti tomu, co se začíná dít vevnitř. Probouzí se strašlivé zlo uvězněné ve stěnách domu. Členům skupiny se začínají postupně zjevovat obrazy zmrzačených těl, která jsou výjevem hrůzných činů, jež se zde odehrály. Strach ve skupině narůstá a její členové jsou na sobě závislí čím dál víc... (oficiálny text distribútora)

Morholt

Spletenec westernu, voodoo hororu a duchařiny. První polovina byla poměrně slabá. Atmosféra, která měla vyvolat pocit, že v domě není něco v pořádku se zrovna dvakrát nepovedla, což bylo způsobeno i špatným nasvícením. Nicméně ve chvíli, kdy se na scéně objevili první duchové, tak se vše jako mávnutím kouzelného proutku změnilo a to, co se nedařilo v první části teď fungovalo na jedničku. No je pravda, že masky nebyly nejzdařilejší a přílišná světlost zůstala, ale začalo fungovat napětí a bylo tu i pár slušných lekaček. Oceňuji i to, že jsem netušil, jak to skončí, což je u podobných záležitostí spíše výjimka. 55% ()

Mordenroth

Takzvané „lakačky“ nie sú v tomto filme ani náhodou originálne (že by zámerné vykrádanie ázijských „duchárskych hororov“?) a nie sú ani neočakávané, i keď sa ich človek nakoniec predsa len zľakne (teda, zľakne sa hlavne zvuku, nie obrazu). Na jednej strane je vidieť snaha režiséra o vytvorenie celkovej mrazivej atmosféry (čo sa mu aj z časti podarilo), no každý horor nového tisícročia, ktorý je založený hlavne na spomínaných „lakačkách“ mi príde tak trochu zbytočný. Hlavnou devízou filmu tak ostáva zasadenie príbehu do 19 storočia a následné prepojenie dvoch žánrov (horor – western). ()

Handle

Fuj, tohle už si znovu nepustím. To se mi teda nelíbilo vůbec. Krom toho, že se mě to zdálo jako kravina, jsem se celej film nudil. A když jsem se nenudil, pěkně jsem se lekl těm hnusným lekačkám, no a to byl celý zážitek s filmu.. A nějak obzvlášť mě ani nebral ten westernový nádech. Víc než 2* rozhodně ne .. ()

st.ranger

Velice atmosférický smímek při kterém se vyplatí opravdu na plno sledovat děj a jakékoliv detaily. Třeba když jedna postava prochází okolo okna a zahlédnout ten chvilkový odraz. Konec je trochu přitažený za vlasy, ale celkově se to dá. ()

Nick Tow

Taký malý "veľký" horror. Malý rozpočtom a pomerne neoriginálnym námetom, veľký čo do účelnosti: ak ešte stále platí, že hlavným účelom horroru je, aby sa človek bál, tento filmík má čo povedať. A koľko nájdeme v súčasnej horrorovej produkcii filmov, o ktorých sa to dá povedať? ()

corpsy

Hororom väčšinou pristane historický plášť. Aj v tomto prípade. Jeho zasadenie deja do minulosti mu dáva lepší a strašidelnejší náboj, aj keď tej strašidelnosti tam mohlo byť o čosi viac. ()

jarkolar

Ještě poměrně nedávno jsem měl z hororů, který se odehrávají v týhle době docela negativní předsudky a tak nějak jsem se jim vyhýbal. Nyní můžu říct, že jsem musel obrátit názorově o 180° a naopak, když má nějakej tvůrce tu odvahu se pustit dodobě do jiného než posledního století, tak to stojí za to. O tom mě přesvědčili v minulosti už Dravci a teď i tohle. Řekl bych, že v tomto filmu všechno funguje jak má. Herci jsou víc než obstojní, jejich chování je uvěřitelný a stupňování napětí je přesně podle mýho vkusu. Z mojí strany byla trochu obava, jak se jim to podaří zakončit, ale ta se nenaplnila, takže veká spokojenost. ()

fcreading

Fantastický hororový snímok zroku 2004 ktorý vám prinesie pestrosť opusteného domu kam sa ukryjú zlodeji, ktorý vykradli banku. Máme tu aj zopár dobrých ľakačiek konkrétne zlo ktoré sa skrýva v stenách domu a čaká kým niekoho nezabije. Koniec bol trochu prekvapivý a po celý čas som sa skvelo bavil 80 percent. ()

topi

Vynikající horor s parádním, hodně krvavým začátkem, kdy banda zlodějů přepadnou banku. To jsem koukal a radostně čekal, co se bude dít dál. Děj filmu se odehrává někdy v půlce 19. století, což film činí docela dost originálním, nebot´ co přijde po přepadení banky, je čistý mrazivý duchařský horor s výbornou hudbou a herci, kteří hrají naprosto dokonale! Pár lekaček je sice docela očekávatelných, ale i tak zapůsobí. Perfektní je i zvuk, různé skřípání, šeptání, vítr, bouchání...Co mě akorát vadilo, že některé triky byly digitálně udělané, ale byla to vždycky taková rychlost, že to zas tak hrozně nevadilo. Rozhodně velice povedený hororový kousek. ()

Desperado

Začiatok je hustý, naturalistický, možno až samoúčelný. Ostatné je depresívne, atmosferické a napínavé. Veľmi zvláštne natočený horor, ktorý je zaujímavý tým, že je zasadený do nezvyklého obdobia a hlavní hrdinovia majú od klasických hrdinov poriadne ďaleko. Kamera je veľmi sugestívna a réžia je nápaditá, celkový dojem umocňuje aj mrazivo-strhujúca hudba. Monštrá sú odpudzujúce, hlavne keď sa ukazujú len v sekundových ľakačkách, ktoré doslova chytia za "srdce". No v niektorých scénach sú príliš počítačové. Veľmi dobrý horor, ktorý sa v mojom hodnotení pohybuje medzi **** a *****. Ale za tú inteligentnú záverečnú pointu mu pridám tú polhviezdičku navyše. ()

Chen

Atmosféra příjemně mrazivá, rozjezd trošku pomalejší, ale vysvětlení událostí (hlavně těch, které všemu předcházely) zbytečně skoupé. ()

Martin741

Prva polka filmu mala slusnu strasidelnu atmosferu, ktora sa bohuzial v druhej polke takmer uplne vytratila. Pribeh tiez za vela nestal, a v ramci strasidelnych domov uz boli natocene podstatne lepsie horory. Ale masky priser boli fajn. 33 % ()

Jimmi

PARADA......Tak toto urcite patri medzi najlepsie horory roku,Atmosfera perfekta,napatie sa stupnuje z minuty na minutu,lakacie sceny funguju velmi dobre..aj ked ich cakate aj ked ich necakate,herci sa zhostili uloh gangstrov velmi dobre.. Ked som dopozerai RING TWO som bol velmi sklamany ale po tomto som bol velmi velmi prekvapeny...Kazdemu hororovemu "maniakovi"mozem len odporucit ()

cariada

Spojení hororu a westernu není moc obvyklé, a ni se to moc dohromady nehodí. Skupina zlodějů jede s lupem na opuštěnou farmu, ale před ní na ně vyskočí z kukuřice jakási zrůda tu zastřelí. Jenže v noci se začnou dít v domě divné věci a něco je pronásleduje. Celé je to docela děsivé a ještě do toho venku zuří bouře. Postupně jeden po druhém mizí. Film má slušnou atmosféru i nápad, konec je rovněž celkem povedený. ()

Rodriguez

Velmi solidní hororový western s duchy, kteří jsou uvězněni po desítky let na opuštěném ranči. Loupež se nevyplácí a bude po zásluze potrestána. 80% ()

Silverluv

...aneb asijští démoni na divokém západě. Docela příjemné překvapení. Velmi dobře technicky zvládnutý horror s pečlivě budovanou atmosférou, a solidníma "lekačkama", které ovšem silně zavání asijskou hororovou školou. Nevadí, kdyby se ještě trochu propracoval scénář, bylo by mé hodnocení rozhodně vyšší. Každopádně pro fanoušky žánru jasné doporučení! ...Jinak spíše **** a 1/2* ()

Trainspotter

Po pravdě bych řekl, že jediným zajímavým nápadem tohoto filmu bylo zasadit horor do prostředí divokého západu, protože tím to všechno haslo a jen jsem zíval nudou a to je u mě co říct, já jsem totiž poměrně bázlivý a zapůsobí na mě kdejaká lekačka béčkového hororu. Sorry guys, ale tohle bylo slabý. AR: 1,85:1 - Sférický objektiv ()