Věc, která dobyla svět

(neoficiálny názov)
  • USA It Conquered the World (viac)

Dr. Tom Anderson byl kontaktován bytostí z planety Venuše, která se dostala na Zemi díky družici vracející se z tříměsíční pouti vesmírem. Nadchne se pro plán mimozemského monstra, jehož cílem je zbavit lidi všech emocí, ovládnout je a učinit tak svět lepším místem pro život (dalších návštěvníku z Venuše, samozřejmě). (p6qwre)

pornogrind

Rogera Cormana mám rád ale tohle je Béčko(možná i Céčko) jako kráva. O Cormanovi je známo, že dokázal natočit filmy za pár chechtáků a tady je to evidentně znát. Tohle nejde brát vůbec vážně a potom se u toho člověk i zasměje. Hlavní myšlenka není vůbec špatná a tak trochu dá vzpomenou na Invazi lupičů těl. Už to tu možná i někdo psal. Letájící monstra vypadají podobně jako netopýři a hlavní mimozemský monstrum ukrývající se v jeskyni, no to se prostě musí vidět 🤣. Takže bych k uvedeným žánrům rozhodně doplnil komedii. Podívat se na to určitě dá ale v dnešní době to už ocení opravdu jen ten co se chce pobavit nebo milovník ultra brakovejch filmů. Já mám pro Cormana slabost takže 3hvězdy tam hodím. ()

Goldbeater

Vetřelec z Venuše (čti chodící stan s krvelačným výrazem) s pomocí dobrosrdečného dr. Andersona (Lee Van Cleef v jedné z prvních výrazných rolí) nastolí na zemi nový řád. A kupodivu to není tak zlé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Herci jsou snesitelní, dialogy nejsou tak tupé jako u obdobných snímků. Scény s Dickem Millerem a Jonathanem Hazem aspoň přinášejí humorné odlehčení, jaké by potřeboval i zbytek filmu. Docela mě to bavilo a jsem na vahách s vyšším hodnocením. ()

Lima

Plakátové.info: KAŽDÝ MUŽ BYL JEHO VĚZNĚM! KAŽDÁ ŽENA JEHO OTROKYNÍ!!!___Mám li věřit slovům samotného Rogera Cormana, zamýšlel tento film jako skyté varování před totalitarismem. Jenže stěžejní dramatickou linku, která po celý film sklouzává do sebeparodie, hrubě režijně nezvládl a samotné ústřední monstrum také nahlodává to zamýšlené vážné vyznění. Ono monstrum, které „dobylo svět“, vypadá jako přerostlá mrkev ze špičatými zuby a krabími chapadly, která se nemotorně pohybují směrem nahoru a dolů, jak u plyšového medvídka. Nemá nohy, takže pohyb vypadá, jako by jezdilo po skrytých kolečkách, bydlí v jeskyni a plive ze sebe malé netopýry, kteří se zakousávají do zátylku obětí, čímž je dostávají pod mentální kontrolu monstra. To zní sice zábavně, ale dotyčné krátké ataky jsou za celý film tři a monstrum samotné se na pár desítek sekund zjeví až v posledních deseti minutách. Do té doby musí divák přetrpět tupé dialogy, bezvýznamnou romantickou zápletku a „dramatické“ herectví všech zúčastněných, kdy zejména hvězda Lee Van Cleef si svojí hereckou přítomnost asi za rámeček nedal. Ale uznávám, že zúčtování s monstrem by bylo hitem na youtube :o) ()

corpsy

Papá Corman natočil svoju jednohubku tradičným spôsobom. Invázia ( debilne vyzerajúceho ) mimozemšťana, ktorý je ,,uvítaný,, miestnym vedcom, spôsobujúca jednoznačnú paniku a ( zotročenie ) obyvateľstva, pričom hlavný hrdinovia ( vrátane spomínaného vedátora ) nakoniec spoja sily ( aj napriek nevyhnutným stratám na /ich/ životoch ) a dokážu ( debilne vyzerajúceho ) aliena skopať do kocky. Klasický ( tradične nevydarený ) príspevok do ( v 50.rokoch ) veľmi populárneho žánru ´´invasion sci-fi´´. ()

Campbell

Docela slušná prdel. Je to klasické béčko 50 let. Látají tu mimozešťani a lidi si je pletou s netopýrama. Lehce to kopíruje Invazi zlodějů těl. Herci jsou příšerní. Ale člověk se baví, je to zábavné ne moc ukecané a neustále se tu něco děje. Ty masky mimozešťanů a loutky všeobecně jsou hodně srandovní. Corman ví jak se dělá řádný béčko u kterého se člověk baví. ()

• I když je bytost fanoušky obvykle označována za okurku nebo jinou zeleninu, "Beluah" měla být ve skutečnosti plíseň. (hladass)
  • Film byl natočen během 5 dní. (hladass)