Bývalý cirkusák utíká z psychiatrické léčebny, aby se znovu setkal se svou bezrukou matkou – vůdkyní podivného náboženského kultu. Proti své vůli začne brutálně vraždit, kdy se stane „jejíma rukama“. (Edisonline)

gpx

Málokdo ví, že původní předlohou Santa Sangre je nedokončený scénář ke Gottšalkově druhotině Dva nosáči a orthovložka. Jeho skutečný autor své dílo Jodorwskymu prodal po 24. pivě ve víru Oktoberfestu 2009. Vím to dobře, protože jsem tou dobou viděl dokument o slonech, kterým před smrtí teče krev do chobotu. ()

sibskyn

U předešlých alegorických snímků od pana Režiséra, jsem nějaká poselství dokázal pochopit, ale tady upřímně vůbec nemám páru, co se mi to snažilo říct, ale nestěžuji si, jestli by se to dalo chápat jako totální psychohoror s mladíkem, který má rozdvojenou osobnost a trpí halucinacemi, tak je všechno v pořádku a jsem velmi uspokojen. 8,5/10. ()

sanjozko

paradna psycharcina :D, musim uznat ze jodorowsky ma podarenych synov. Obdivujem tu pohodu s akou natocil tento film, pre neho su i bizarne veci zrejme kazdodennou rutinou, vsak co moze byt normalnejsie ako chlap ktory si podreze krk a hned sa dovalia poulicne orechy a zacnu chlomtat jeho krv :), no zaujimavy snimok v kazdom smere ()

baronGrga

Pokud vám cirkusová hudba kroutí uši, připravte se na nejhorší: v Santa sangre naleznete od nekonečného hudlání barevných šašků odpočinek jen zřídka. A pokud vás vůbec cirkusáci, klauni, liliputi v turbanu a dvoumetroví obří transvestiti nebaví, bude tahle Jodorowskeho podívaná tvrdším oříškem, jemuž proměňující se slon, karikatura Ježíše v kurníku či tlustá prostitutka laškující se zdrogovanými retardy jen tak nepomůže. ()

wopizura

Naprosto skvostný úlet! Dovolila bych si poopravit obsah uvedený nahoře. SPIOLER: Otec není náboženský fanatik, ale cirkusák a pěknej dobytek. Náboženskou fanatičkou je právě matka. A vůbec všechno je jinak, než si celou dobu myslíte. ()