Bývalý cirkusák utíká z psychiatrické léčebny, aby se znovu setkal se svou bezrukou matkou – vůdkyní podivného náboženského kultu. Proti své vůli začne brutálně vraždit, kdy se stane „jejíma rukama“. (Edisonline)

POciSEM

Pekelně natahovanej kýč s geniální kamerou a originálnim pojetim.Vůbec nevim kdo je Jodorowsky ale určitě to neni poslední věc kterou bych od tohohle bizarního šílence viděl. ()

Marys

LFŠ 2008... Nie som veľkým odborníkom na takéto filmové žánre, každopádne expresia celého filmu vo mne zanechala dlhotrvajúcu pachovú stopu a uťaté ruky, z hrobov týčiace sa milenky, celková pútavosť a nezmyselný záver sa mi v hlave premietajú doteraz. ()

Mouzon

42:26 - nevím, jestli to mám dokoukat. Jsem ve třetině a zatím je to teda docela o ničem, pokud mám zůstat slušným hochem. Tohle jsem zatím o žádném filmu nenapsal, ale v případě SVATÉ KRVE činím výjimku. Atmosféra docela značně naprd, obsahově to je na Jodorowského standard zatím hodně slabý tabák a ani ta sociální kritika v rámci prostředí (většina snímku se doposud odehrávala, tuším, kdesi v symbolistním bezčasí) mi zatím nic neříká. Ani mi to so far nepřijde inteligentně tvořené. Doufám, že se ještě chytnu......Jak na to tak po zhlédnutí koukám, ten zdejší obsah není tak docela pravdivý, resp. nevystihuje tento film. Traumata a zděděné představy, které řídí naše kroky, láska, proti které již nenávist nemůže nic říci. Ačkoliv to vypadá docela zajímavě,přesto mne tento snímek zcela minul. Tak obrazově vytříbený tvůrce jako Jodorowsky mi zde připadal jako hodně béčkový filmař, symbolika nám sice není cpána přímo pod nos (jako v jeho předešlých slavných snímcích), ale film tím kupodivu dost ztrácí. Mně osobně se daleko víc líbí, když je Jodorowsky malířem symbolů, než když se pokouší o vcelku konvenčně pojatý film. ()

Oralfabet

Jodorowsky je jedním z réžisérů, jejichž filmy ve mě vždy těsně před shlédnutím vyvolávají vzrušení, ale i strach... A vzhledem k hororovému žánru to pro tenhle film platilo dvojnásob. Ale nakonec mě až překvapilo, jak moc mi Svatá Krev sedla. V mnoha ohledech víc, než Svatá Hora. Fakt zvláštní, originální a zároveň značně tragický příběh, který mě hned od začátku pohltil a do konce nepustil. Pohřeb Slona byl pro mě asi předčasným vrcholem, ale to neznamená, že jsem nemiloval všechno, co přišlo po něm. Ale fakt nechápu, co viděla Fénixova máma na jeho tátovi. 9/10 ()

Emo-haunter

Pro mě osobně se jedná o třetí setkání s tímto experimentálním tvůrcem Alejandrem Jodorowskym. Nejdříve jsem viděl kultovní skvělou Svatou horu, poté jsem viděl Krtka, který mě moc nepřesvědčil, nicméně Svatá krev, Santa sangre, to byla panečku opět jízda! Tento snímek ani nelze nikterak komentovat ani nikterak plnohodnotně rozebírat těm, co tuto recenzi čtete, nicméně, určitě se toho nebojte, je to ve finále snímek o tom překročit práh naší snesitelnosti veškeré bolesti a dojít ke spáse. Občas je ale potřeba, aby nás k tomu někdo navedl, někdo, kdo nám i po tom všem přeci jen stále věří. Jinak Adáne, posílám srdečný pozdrav tam nahoru, a děkuji Ti za tento snímek, ve kterém jsi hodně psychického krásně zhmotnil! A Tobě, Alejandro, upřímnou soustrast, a drž se! Však víš, sám si to řekl, že tímto cesta nekončí. Těším se moc na tvé další doposud nezhlédnuté snímky. ***8,1/10*** ()

Gore

Mé druhé setkání s Jodorowskym dopadlo lépe než s Krtkem (El Topo), a tentokrát mě promyšlenější děj bavil víc, možná i tím, že zde bylo ubráno bizarnosti a Jodorowsky se víc zaměřil na příběh než na skládání bez ladu a skladu jako tomu bylo v Krtkovi. Výhodou bylo, že záběry z cirkusového prostředí nebyly celý film, protože tohle prostředí moc nemusím. ()

JohnBruk

Filmy od Jodorowskeho jsou jako skomprimované balíčky emocí, alegorických obrazů a bizardního čehosi.. Film mě absolutně pohltil. Ze Santa sangre si člověk odnáší spoustu prazvláštních pocitů, vzpomínky na převyprávěné bizardně charakterní charaktery a především psychiatrickou příhodu. Je to příhoda tak silná, že se tento film pro mne řadí mezi nejroztodivněji nezapomenutelné věci, které jsem kdy viděl a na které se jen tak nezapomíná. Genialita tu souloží s šílenstvím... Vidět tento film je nutnost. ()

agassi68

Panoptikum bizarných postavičiek a neuveriteľných farieb v rôznych cirkusových polohách prekrývajúce sa s úchylkami a vraždami. Veľmi nevšedný režisérsky počin, niečo na spôsob Davida Lyncha, samozrejme nie pre každého.. ()

foundation

Tak opäť raz niečo čo ide úplne mimo mňa. Hororom sa to nazvať v žiadnom prípade nedá. Skôr ide v základe o akýsi mysteriórny thriller ktorému ale prakticky všetky veci ktoré robia tieto dva žánre dobrými chýbajú. Bez napätia, atmosféry, bez pointy. Je to skrátka jeden veľký guláš o ničom. Skonanie slona a následný pohreb je jediná scéna ktorá naozaj stála za to. Prakticky všetky body idú na jej vrub. 40 percent. ()

JimiH

Jodorowsky si nebere servítky a vypráví makabrózní příběh jedné hodně dysfunkční rodiny. Jako vždy jsou průvodci příběhu lidé z okraje společnosti, kteří hrdinu střídavě chrání i svádí na scestí. ()

Deftie

Napísať komentár na takýto film a ešte k tomu, aby mal aj nejakú tú pointu, tak to by som musela byť asi rovnako šialená ako Jodorowsky. Na zvieraciu kazajku sa ešte necítim (okrem toho, dopozerané pred niekoľkými minútami, preto stále lapám po dychu a chytám slová), preto len dodávam, že to bol jeden z najsilnejších a najnezabudnuteľnejších filmových zážitkov môjho života. Atmosféra, záverečná pointa, herecké výkony...niet čo skritizovať. Bravo. ()

Tomket

I stretch out my hands to thee: my soul thirsts for thee like a parched land... Teach me the way I should go for to thee I lift up my soul. žalm 143 ()

Uhura

Syn se stává nástrojem své matky v Jodorowského filmu, který je vzhledem k jeho tvorbě šílenějším i umírněnějším zároveň, ale především velmi, velmi osobním. ()

Miagy odpad!

Nepochopil som asi ničomu. Nevidel som súvislosti medzi postavami, dejom, prostredím,,medzi ničím. Film ma nezaujal, nudil,,,nie je to moja šálka kávy. ()

Hisnuklusi

Tak tenhle film určitě NENÍ pro děti ! On totiž asi není ani pro dospělé. Těžko říct pro koho tedy vlastně je, ale mně osobně se každopádně docela líbil. Jen moc nevím, co k tomu napsat. Musím dát ještě jednu projekci a možná napíšu něco víc. Hlavně se na to prosím vás nedívejte, pokud opravdu nemáte pod čepicí, silné nervy a odolnost vůči šíleným a vypjatým situacím. Ten film vás ani nebude nějak pronásledovat fyzicky vypjatými scénami, i když také na nějaké narazíte. Ale docela dost se podle mého názoru snaží útočit na diváka hlavně po psychické stránce, samozřejmě v zábavném slova smyslu. Po druhém zhlédnutí jsem změnil 4 na pět, ale stejně pořádně nevím co k tomu vlastně napsat. Do jisté míry opravdu šílené. Občas dokonce i hnusně vtipné, komické (u té scény s hadem jsem fakt vybuchl smíchy). A je to ve výsledku vlastně takový, bolestně šarmantní a ujetý snímek. Sednout každému ale rozhodně nemusí, řekl bych, že tenhle film je natočený výhradně pro mimozemšťany od mimozemšťana. Já se trochu jako ufon občas cítím. Takže jo, mně to sedlo. Děj ? Nechci se o tom rozepisovat. Čekejte to, co je k tomu v obsahu napsané a plus hodně cirkusu, hnusu a halucinací. Ps: K charakteru filmu bych se vůbec nebál připsat erotický. ()

pepino

Jodorowskyho asi nejnormálnějši film. I když u něj je slovo normálnost docela abstraktní pojem. Ale i přes všechny ty bizarnosti, surrealisticky halucinace a uchylárny tento film obsahoval i dojemný, citlivý a krásný příběh vysvobození, přátelství a naplněné lásky. ()