Film, odehrávající se v rozmarných 60. letech vypráví příběh 19ti-letého mladíka Bernarda Chanticleera, který po prvním odloučení od rodičů poznává pravý svět a s ním i první lásky. Přes nevoli rodičů se Bernard seznamuje se sekretářkou, pracující v knihkupectví Bernieho otce. Na druhém rande se však Bernard beznadějně zakouká do svůdné tanečnice, jisté Barbary Darlingové, která ovšem, jak se později ukáže, muže nenávidí a jediné co ji zajímá, je ona sama. Ve hře je i osamělá paní bytná Nora Thingová, policista Francis či starý kohout, přebývající v 5. patře po zemřelém bratrovi paní Thingové a nenávidějící všechny ženy, speciálně ty kolem 20tky, což se pro Bernarda přebývajícího právě v 5. patře ukáže jako problém...

Tato komedie z rané tvorby Francise Forda Copolly působí na diváka svou rozverností a uvolněností, která tak trochu plyne i z tehdejší doby amerických 60. let. Film byl v roce 1967 nominován na Oscara (Herečka ve vedlejší roli - Geraldine Page hrající matku hl. hrdiny) a 3 Zlaté Glóby (Nejlepší film - komedie/muzikál, Nejlepší herečka - komedie/muzikál - Elizabeth Hartman v roli Barbary Darlingové, a opět Geraldine Page jako Herečka ve vedlejší roli). (JayZak)

velkyvezir

FIlm, na který jsem se dodíval, ale který mne zas tak nezaujal, abych se k němu někdy vracel. Než film by mne zajímal soundtrack, protože výběr písniček byl skvělý, vystihl atmosféru 60 let. ()

Han22

Coppola začínal béčkovými horory (pár záběrů si propašoval i tohohle filmu) a ani toto není velký film od velkého režiséra. Je to takový nezávislý, praštěný film o dospívání v New Yorku 60. let. Hlavní hrdina je příšerný trouba, který má vlezlou bytnou, ještě vlezlejší rodiče, světáckého kamaráda a trpělivou a hodnou kamarádku, která ho miluje, ale sám je zblázněný do mladé herečky, která kupodivu jeho city opětuje, ale svým zvláštním psycho způsobem. Hrdina je místy fakt idiot, ve filmu o nic moc nejde a je zbytečně potrhlý, ale 60. léta jsou zachycena skvěle, včetně náznaků sexuality a porna a k tomu hraje pohodově kapela Lovin Spoonful (Cockerovo Summer in the City je původně od nich). A na rozdíl od podobných filmů z Anglie jsem se bavil a hodina a půl utekla jako voda. Pohodové 3*. ()

M.I.K.E.

Ten film je místama ( hlavně v první polovině ) tak krásný a něžný, až je moc smutné jak dokážou být lidi hnusní a vypočítavý v druhé polovině snímku. Škoda jen, že F. F. Coppola neukázal více experimentálního myšlení v podobě hlavního hrdiny ( př. WC - welcome communist). Třeba scéna z jedné hrdinovi úvahy - pochod černochů po louce je úžasná. ()

thunnus

Místy vtipná, vcelku ale občas dost nudná komedie. Coppola už natočil i lepší věci. TAky ten povinný happy end je pěkný kýč ()

pollstro

Hravá, svižná, divoká a velmi uvolněná komedie skvěle reprezentující dospívání mladého muže a atmosféru poblázněného období 60. let, pomocí kterých Coppola rozporuje oblast souhlasu, tvrdohlavosti, reality a vytouženého snu. Satirickým přístupem proniká do výstředností matriarchátu a celkového moralismu starších generací a jejího stylu výchovy neobvykle zvláštním způsobem, který je potřeba vnímat uvolněně. ()

katapultova

Tenhle film je jeden velký úlet z doby, kdy se úlety ještě moc netočily. Chápu, že ne každému to musí sednout, ale za mě jednička, povýšená tím, že tomuto dílku je už 50 let. Oceňuji i výbornou hudbu Lovin´ Spoonful a samozřejmě atmosféru té úžasné proměny konce 60. let. Jen možná do toho finále se film trochu táhne. ()