Balada o Nessie

• Česko Balada o Nessie (viac)

Film Balada o Nessie je zasazený do „krásné modré vrchoviny“ ve Skotsku. Je to legrační a barvitý příběh o přátelské Lochneské příšeře Nessie a vypráví o tom, jak ona a její nejlepší přítel plastová kačenka jménem MacQuack začali žít v bažině, kterou nyní nazývají svým domovem. Do příběhu se vloží ziskuchtivý developer jménem MacFroogle, který se rozhodne vybudovat nad domovem Nessie mini-golfové impérium. (oficiálny text distribútora)

honajz2

Za mě fajn. Animaci nevnímám jako ošklivou, spíš jako připomínku té klasické, kterou později opustili a co se týče samotného příběhu, tak to sice je prd balada když to má happy end, ale jinak to je svižné, s docela pěkným poselstvím, které sice světem neotřese, ale není od věci si ho sem tam připomenout. Sice by se v něm, v souvislosti se samotným dějem, dalo pitvat a teoreticky ho překroutit nebo shodit, ale tohle fakt není typ filmu, u kterého by to mělo smysl. A samotná Nessie je dost sympatická postava (včetně její gumové kachničky) a vzhledově mi dost připomíná plyšáka, kterého mi babička přivezla ze Skotska, když jsem byl ještě děcko. Budu si to pak muset porovnat. Btw, skutečná stopáž (aspoň podle všech verzí, které jsem našel) je někde mezi 5-6 minutami, ne 10. Slabé 4* ()