Nadšený staviteľ Paul Wagner (Andy Armstrong) buduje v Honkongu tunel spájajúci ostrov s pevninou. Tesne pred dokončením ho však zavraždí mafia spolu s manželkou Katherine (Sarah-Jane Varleyová) a obchodným partnerom Nigelom Griffithom (Alan Scarfe). Z dažďa guliek ako zázrakom uniknú len Wagnerovi malí synovia Chad (Alicia Stevensonová) a Alex (Paul Aylett). Jedného zachráni domorodá žena, druhého rodinný priateľ a bodyguard Frank Avery (Geoffrey Lewis). O 25 rokov neskôr sa Alex a Chad (v dvojúlohe Jean-Claude Van Damme) znovu stretnú, aby na výzvu Franka Averyho pomstili smrť svojich rodičov. Najskôr sa však musia dohodnúť medzi sebou, pretože fyzicky sú si navlas podobní, ale povahy majú celkom rozdielne. Z Alexa urobil život na ulici tvrdého a nedôverčivého cynika, Chad, žijúci v prepychu Frankovho domu, je ľahkomyseľný a mierne naivný mladík. Poraziť bezcitného mafiána Raymonda Zhanga (Philip Chan) a jeho kumpánov však znamená spojiť svoje sily a naučiť sa vzájomnej dôvere. A boj to nebude ľahký, pretože proti nim stojí bezcitný a krutý Zhangov zabijak s prezývkou Moon (Bolo Yeung)... (TV JOJ)

Nonna

Uvědomuji si, že hodnotit akční film tohoto typu je z mého pohledu nekompetentní, protože tento filmový žánr nevyhledávám a nemusím, ale z toho, co jsem viděla, jsem už viděla daleko lepší díla. Tento film byl tak akorát vhodný jako kulisa k upravování fotek pozdě do noci. Nuda k ukousání, chabá, předem čitelná zápletka, tupé dialogy podtržené ještě tupějším dabingem no a ty bojové scény.......u zjizveného šklebícího se vraždícího opičáka jsem se při té vší hrůze musela i smát. Jedna hvězda za pěkné přírodní kulisy. ()

walkingdead

Když se řekne Van Damme, tak mě napadnou 3 filmy - Kickboxer, Krvavý sport a tohle. Filmy, které jsem jako kluk viděl x-krát a baví mě to i po letech. V celé kariéře JCVD považuji Double Impact za jeho vůbec nejlepší film, má na jeho poměry velmi slušný příběh a akční scény jsou rozmanité a kvalitně zpracované. Jean-Claude je často kritizován za to, že není herec, ale že jen využívá toho, že se dobře hýbe a dobře vypadá, nicméně v tomhle filmu nějaké herectví předvedl - minimálně v tom, jak ukázal kontrast mezi "hodným" a "zlým" dvojčetem. Pořád si pamatuju ten efektní dvoumetrový plakát s nápisem DOUBLE VAN DAMME, DOUBLE IMPACT, který několik let visel na stěně videopůjčovny, v které jsem v době dětství a dospívání nechal v součtu docela dost tisícovek. Takže s přidáním dávky nostalgie se dostávám na plný počet. ()

cici24

U tohoto filmu není co řešit a nemůžu jinak než dát 5*. Kdo viděl a nedá plný počet neví co je přesně akční film, neví kdo je Bolo a Jean.Chápu ty, kteří na tom nevyrůstali, nebo ti co nechodili ven s kamarádama, ale ti ostatní?......I když se tady na to tak dívám, tak je hodně lidí co to neví...... ()

Tuty

Když jsme si někdy po revoluci pořídili videorekordér, tenhle film byla snad jedna z prvních (nebo vůbec první) VHS originálek, kterou tehdy tatík běžel koupit (ty další byly Modrý hrom a Vražedná opice). Nostalgie tu je, tehdy si to od nás všichni půjčovali a byli na to zvědaví. Ale celkově vzato se mi ten film líbí i po letech, jedná se o jeden z kategorie těch lepších (nebo chcete-li oblíbenějších) s Van Dammem, kam rovněž řádím Kickboxera, Krvavý sport a určitě Lví srdce. ()

peeko

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů z JCVD. Snad proto, že byl první, jestli mi paměť dobře slouží. Nedám dopustit. Viděno snad 20x a ještě mnohokrát bude. Howg ()

morepower

Akční mlátička mýho dětství, kterou sem zbožnoval a hltal včetně hlavního hrdiny. Alex to byla klasa, žádnej šampónek jako jeho brácha Chad. Pěkně drsnej bouchač s nejdokonalejší votočkou ve vesmíru. ()

PeteBuck

Tu ma Van Damme celkom prekvapil. Dosť dobre vytvoril 2 charaktery. Jedného týpka z ulice, druhého cvoka, čo niekedy jedná ako malé decko. Dôkaz toho, že ak JCVD chce, tak vie hrať. Bohužiaľ, v mnohých jeho filmoch to nevidieť. Pred 20 rokmi bol tento film klasikou v rámci akčných filmov a jeden z Van Dammových najlepších filmov. Potešilo objavenie sa Bolo Yeunga, akcie dosť, pred nedávnom som si to po dlhých rokoch pozrel, bol som milo prekvapený, že to stále funguje. Proste celkom slušný akčný film, aj keď to za tých 20 rokov trochu vybledlo, ale v tých dobách boli takéto veci na vrchole. ()

Sunwheel

Tak kryštalické, až je to takmer úžasné! JCVD v dvojúlohe, kde ukáže prakticky všetko, čo môžete čakať od akčného hrdinu. Nejaké neprebíjanie zbraní mu odpustíte a užívate si tento béčkový cirkus v áčkovom prevedení s kvantami mŕtvych aziatov, blonďavou modelkou a povinným príbehom o pomste. A často sa zasmejete. Poctivé akčné devedesiatkové guilty pleasure! ()

Špinič

Pôvodne som dal 3*, pretože som mal na to výborné spomienky z detstva, ale kedže som to videl včera, tak som zistil, že to vôbec nieje také dobré, ako kedysi. Proste klasický Van Damme, ale stále jeden z tých lepších filmov s ním. ()

Candyman87

Opravdová klasika, na kterou jsem se jako děcko těšíval, jen co ji uviděl v televizním programu, teď s odtupem času je to opravdu už slabší :) *** ()