Kolo

(neoficiálny názov)
všetky plagáty

Hewa a Kewa jen tak něco nerozruší - pokud se ovšem nejedná o nově rašící mech na jejich hlavách, jsou to totiž kameny bydlící na vrcholku hory. Jakoby mimochodem pozorují vývoj lidstva - od vynálezu kola až po obří mrakodrapy. (Mertax)

Rufete

"Podívej se na to. Co to tam zas vyvádějí?" Fakt jsem to nepobral a nehodlám se k tomu vůbec vracet. Některé věci mi prostě nejsou dány k pochopení. Vůbec nic mi to nedalo (jen další zářez v kolonce "Hodnocení". A tenhle film může být rád za jednu hvězdu, strávil jsem dalších 8 minut svého času tím, že jsem se z něj snažil najít kloudný citát. Marně! ()

passat

Milý kraťas, který vás nechá přemýšlet o tom, jak jsme jako lidé (bez)významní. Ocenil bych povedenou animaci a roztomilé šutry. 75% ()

TomasKotlant

Zajímavý film, ale jakmile se to dynamicky rozjede, tak to za chvilku skončí... Nemá to šťávu. *** Ve zkratce: Dva šíleně chytrý šutry vs. lidstvo. ()

Kobitch

Tak tohle mi sedlo náramně. Příběh dvou kamenných kamarádů, kteří ze své pozorovatelny vysoko na kopci sledují souboj člověka s přírodou, u kterého je jasné, že pomíjivý život vyvinutých opic nikdy nemůže zvítězit. Je to vtipné, je to krásně animované (chvála bohu za to, že ne každý oscarový kraťas na přelomu tisíciletí musel být CGI) a sice se to nezařadí mezi úplné topky, nicméně mi film přirost k srdci a určitě si ho ještě někdy pustím. [Oscary 2002] ()

woo-hoo-hoo

Sympatický film o kameňoch podnecuje diváka k úvahám o vnímaní času a časových rozpätiach, ktorými sa merajú udalosti vo vesmíre, ale napriek tomu, že má takúto priam vesmírnu myšlienkovú hĺbku, je veľmi odľahhčený a vtipný. Originálna animácia pôsobí veľmi sviežo rozprávkovým, ale pritom živým až reálnym dojmom, treba vidieť. Veľké Plus +++++. ()

yaqwsx

Perfektní animace, zajímavý nápad, velice nápadité (hodit po jiném kameni šišku a vzápětí tam vyroste strom, který jej vyvrátí - úžasné nápady s časem), ale jako celek nevyznívá. Zmiňuje spoustu řekl bych i bezvýznamných událostí, ale jakmile přijde hlavní pointa, člověk se ješě nerozkouká a je konec.Dal bych i 4 nebo 5, pokud by tento kraťas měl 4 minuty a byla v něm řádně zdůrazněna pointa. ()

boombang

Hehehe... zatracenej mech... Výborný nápad, neotřelé provedení a nenásilně mrazivé vtipy. Na kameny si odteďka začnu dávat pozor :-) ()