Dorka je fajn dievča, ale priveľmi fixované na svojich rodičov. Tí však odídu na trojtýždňovú dovolenku a Dorka musí bývať u svojho dedka. Ich spoločný život je od začiatku ťažký a akosi si nevedia na seba zvyknúť. V tom istom dome žije aj malý Piko, ktorý má tiež problémy s dospelákmi. (oficiálny text distribútora)

javlapippi

Pomerne stabilný život starnúceho botanika/filatelistu naruší dočasne pridelená vnučka s ktorou si akosi nevedia nájsť spoločnú reč. Do toho sa miešajú rozpory v pomaly sa rozpadajúcej dysfunkčnej rodine z vedľajšieho bytu, na dvore činžiaku vyčíňa banda mladistvých delikventov a nechýbajú ani problémy na skleníkovom pracovisku. Dobre zahraté, na čele s vynikajúcim Machatom, ale celkový dojem je akýsi polovičný. Nič nie je poriadne vysvetlené, nič nie je dotiahnuté do konca. Dlhšia stopáž, prípadne seriálová podoba by tomu sedela lepšie. ()

Kri-kri

Ponuré a těžkopádné sociální drama s velmi krátkou stopáží. Ve filmu je toho nastíněno poměrně dost (chladný vztah vnučky a dědy, její spolužák má zas věčně hádavé rodiče před rozvodem, vysmívající se spolužáci v čele s učitelkou, banda pouličních chuligánů, které nikdo nedokáže srovnat). Bohužel většina událostí je podána velmi strohou formou pouze v náznacích, nedotažené do konce a proto si myslím, že delší stopáž by film značně vylepšila. Začátek mi přijde strašně utahaný a rozvláčný, hlavní dětští hrdinové se poprvé setkají až po víc jak čtvrthodině filmu, zato závěrečná pasáž s útěkem mi přijde odbytá strašně narychlo, o její zidealizovanosti a jednoduchosti ani nemluvě. I tak to ale má něco do sebe, proto trochu nadhodnotím a uděluji slabé 3 *. 50% ()

Autogram

Machata sa tu ocitol asi nejakým omylom, lebo jeho herectvo je neporovnateľné so všetkými ostatnými. Príbeh má dobrý nápad, ale slabé spracovanie, a celkom slabý záver. Nie je to vôbec jednoduché dať detské postavy do nedetských problémov tak, aby to malo správnu formu a spád. Najlepšie to vedel Kachyňa a tento film mal k tomu ďaleko. ()

vitekpe

Film o detech, ale asi ne uplne pro deti. Celkove jde o mirny nadprumer a uzivat s mj. muzeme syroveho a spinaveho socialistickeho prostredi. ()