Smrtící atrakce

• Česko Smrtící přitažlivost (festivalový názov) (viac)

Jak se první nesmělé milostné vzplanutí mění v poslední stisknutí spouště...  V tomto filmu vystupuje v hlavní roli nová mladá americká hvězda Winona Ryder, která ztvárnila několik významných rolí ve filmech Beetlejuice, Dracula, Mořské panny. Dále hrají Christian Slater, kterého známe z filmu Robin Hood - Král zbojníků a Shannen Doherty, proslulá rolí v TV seriálu Beverly Hills 90210.
Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí. Spousta studentů amerických vysokých škol se uchyluje k vraždě pouze proto, aby vynikli mezi svými vrstevníky. Kam až mohou vést nebezpečné hrátky s ohněm, jak láska může změnit původní záměry - to vše uvidíte v tomto napínavém a rozporuplném snímku. (IMAGO Video)

pollstro

Heathers velmi opatrně mění zavedené konvence středoškolských filmů. Znepokojivá temná satirická komedie o problematice dospívání mladistvých z prostředí školského života, skrz sebevraždy, šikanu a popularitu s ní spojenou, jehož skutečné a trefné zachycení dané lokální společnosti vyčnívá ve svém subžánru. Přehnané a přemrštěné, ale neustále trefné a kousavé. Obrovská škoda, že se Heathers až moc přiklání k podivnosti a nepřirozenosti, stejně tak humor se příležitostně ocitá za hranicí snesitelnosti, jelikož jako společenská a sociální sonda do navenek nevypadajících problematických životů mladých lidí, funguje naprosto skvěle. Údernější a vážnější závěr by téhle trefné satiře neuvěřitelně slušel, jelikož ta postupně stupňující znepokojivost byla s blížícím se závěrem fantasticky vtahující. "Well, fuck me gently with a chainsaw. Do I look like Mother Teresa?" & "When teenagers complain that they want to be treated like human beings, it's usually because they are being treated like human beings." ()

Dacsus

He?!?!? Absolútny blábol, s hereckými výkonmi na úrovni ochotníckeho združenia osobitných (dnes špeciálnych) škôl - a aj tí by to zahrali uveriteľnejšie... ()

kamigava13

Heathers jsou Winony asi nejlepší film. Viděl jsem ho už dvakrát. Ten právě odstartoval můj maraton filmů s Winonkou a mou posedlost její osobností! Miluju ji. Tenhle film je tak ikonickej a dnes už má kultovní status, i když tenkrát moc nevydělal a agent Winony ji varoval, že si tímto filmem zruinuje kariéru, což se šeredně zmýlil, blbec jeden. Navíc miluju těžký sarkasmus a černý humor, kterými Heathers jen oplývá. Boží! U songu "Teenage suicide" jsem se řechtal smíchy. Moc se mi líbil i Winony šatník, originální a typicky 80's. S Christianem Slaterem utvořila prohnaný páreček, i když jeho ksichtík mi přijde trošku slizáckej, ale pro tuto roli naprosto padnoucí. Musel jsem změnit hodnocení ze 4 na 5 hvězd. A to plný počet dávám fakt zřídka jen srdcovkám a Winonka si mé srdce opravdu získala. Za mě nejoblíbenější film její filmografie. "Veronica, you look like hell!" Veronica: "Yeah? I just got back..." ()

zuuzas

Americká dítka na střední jak je neznáte.Průměrný filmeček s docela dobrejma hláškama. Koncert začínajících hvězdiček amerického filmu. ()

Thug_Leo

"Drsný příběh o dospívání navenek neproblematických mladých lidí." I lampové stínítko hraje lépe než W.Ryder. Přiteplený Slater s naušničkou k smíchu. Rozhovory pro náctileté. Hudební podtóny nesedí. Čekal jsem zlato,dostal preceněný průjem. ()

katakomb

Lynch střihlej s Beverly Hills a Pomádou, zní to jako špatnej koktejl, ze kterýho bolí hlava, ale překvapivě je tohle film, kterej baví a nutí koukat dál a dál, pro mě ohromný a milý překvápko. ()

ian97

Tak to bol jeden z najlepších filmov aké som videl. Mal myšlienku, mal geniálnu zápletku a mal veľmi napínavý dej, pri ktorom som až zabúdal dýchať. Herecké výkony boli fantastické. Film premyslený do detailov človeka donúti sa zamyslieť nad životom a nad tým, že každý problém sa dá vyriešiť. Aj taký, pri ktorom sa nám zdá, že už nemá cenu ďalej žiť. Heathers vrele odporúčam všetkým! ()

stuj

V jednom žebříčku byl film uveden mezi top ten černých komedií. A jelikož ty já mám rád a všechny další filmy v top tenu byly opravdu vtipné, sehnal jsem si i tento. Nakonec se ale jednalo o zklamání. Nebýt Winony Rider a Christiana Slatera, nedokoukal bych. Dojel jsem to jen díky nim. ()

buddha_ps

Povabne absurdné čierne dielko prešpikované momentmi pri ktorých si labužnícky chrochtajú priaznivci Twin Peaks, Pulp Fiction i Natural Born Killers. Akokoľvek film stráca v poslednej tretine tempo a zbytočne tu moralizuje, stále je to skvelé ()