Zaklínač Geralt se znovu vrací do svatyně Melitele, kde jeho rány opět léčí matka představená, Nenneke. Pomáhá ji také mladá věškyně Lola s malou Ciri, jenž je vnučkou královny Calanthe a posledním potomkem Starší Krve. Cintra byla dobyta vojskem vládce rozpínavého Nilfgardu a mnoho jejích obyvatel zahynulo. Někteří uprchlíci a ponásledovaní elfové hledají úkryt v svatyni Melitele v Ellanderu. Geralt se obává, že není možné uniknout osudu: cítí, že Ciri a on jsou k sobě něčím silně připoutáni. Zatím se intrikán a renegát Falwick, tajně domluvený s vládcem Nilfgardu, pokouší zmocnit Ciri. Přijíždí se skupinou bojovníků do Ellanderu, kde Nenneke zamítne jeho snahu důkladně prohlídnout všechny prostory svatyně. Její rozhodnutí naštěstí může důrazně podpořit i Geralt. Toho mladý a zbrklý rytíř Tailles dokonce vyzve na souboj. Nenneke je znepokojená hrůznými vidinami věštkyně Loly a pověří zaklínače tajným úkolem. Geralt má odjet do Brokilonu a prověřit, zda je to pro Ciri dostatečně vhodný úkryt před rytíři Bílé Růže a Falwickovými ozbrojenci. Čas však běží příliš rychle. Falwick správně tuší, že „věc“, kterou hledá, nejspíše najde ve svatyni. Proto k zajetí Ciri využívá i bandu, která řádí v místních horách, a v jejímž čele stojí nelítostná Renfri… (Česká televize)

Ainy

Už jsem si říkala, kde jsou ty nahotinky a přece mě nezklamali. V Polsku snad nezůstala jediná herečka, která by neshodila v tomto seriálu své svršky. Na druhou stranu tady šlo o záchranu života a takto tělo na tělo se zachraňuje a zahřívá nejlíp. Jinak super, nabírá to na dramatičnosti. ()

Mrkvič

Je pravda, že pro neznalé obsahu knih, je takovýto díl dost nepřehledný. Poznal jsem to sám na sobě před lety. Bez většího vztahu k vedlejším postavám zraněný Gerald celý díl neutáhne. Naopak ale se znalostmi předlohy (nebo možná i natěšení fandové třetího herního dílu, kde se již vyskytuje Ciry), jde o zatím jeden z nejlepších dílů. ()

fabecc1222

Opět několik povídek smíchaných do jedné. Vracíme se zpět až na začátek samotného Geraltova příběhu, ale že by to bylo nějak přínosné, to mi teda nepřišlo. Vytahuje to tady až samotný závěr, kdy je naznačen směr dalších dílů, a ve velkém se rozjede ta hlavní linka s Falwickem, ačkoliv motivace a chování Falwicka mi tady nepřišli moc logické. Škoda, že seriál úplně ignoroval zobrazení politické linky. Takhle se dozvíme, že celá válka už skončila, a my z ní neviděli ani kousek. ()