Dobromyslný a mírně postižený muž pomáhá na farmě, kde ho terorizuje krutý šéf. Pak ale najde lásku a domov u chudé rodiny, která se ho ujme. (Netflix)

emma53

Zřejmě se nás shodne víc, kdo by andělské vize vystřihnul, ale jinak už ten úvod, kdy Sven začíná mluvit tichým, zastřeným hlasem, slibuje, že půjde o vyjimečný zážitek. "Budeš spát ve stáji, první ohrada vlevo." Jedny z prvních pokynů sedláka, kam Sven nastoupil do práce, protože přece takový idiot jako je Sven, jinde žít ani nemůže. Tak ve společnosti krav, krys a jiných breberek začíná jeho služba u Höglunda. Stellan Skarsgård hrál excelentně po všech stránkách a ten smutek, zoufalství, ale i třpytky krátkých úsměvů přenesl na mě. Závěrečnou část jsem proslzela, měla jsem zlost a cítila naprostou bezmoc, jak mně bylo Svena líto. Za tenhle výkon si Stellan zaslouží obrovský potlesk a celý pytel medvědů. Doporučuji. ()

*CARNIFEX*

Nemôžem si pomôcť, no tento snímok mi od úvodu (napriek tomu, že mám drámy veľmi rád), príliš nesadol. Chápem opodstatnenie tých monológových vstupov, no na mňa pôsobili skôr rušivo, než by ma dostatočne emocionálne navnadili. Tak isto vízie hlavného hrdinu boli z môjho pohľadu trefou mimo terč. Niekto znalejší tvorby to zrejme docení, no pre mňa to bola viac menej strata času. Dúfal som v "depku" podobného rázu ako v prípade "Slonieho muža" (fakt neviem čo ma to napadlo), no toto išlo takmer úplne mimo moje zmysly. ()

misterz

Ja narozdiel od ostatných tie anjelské vízie vnímam trochu inak a vôbec mi tu nevadili. Skôr naopak. Pekne vizuálne dotvárali, čo sa mladému prosťáčkovi honilo hlavou. Film aj napriek tomu, že pôsobí jednoducho, spája v sebe brilantnosť formou dramatického a hereckého prejavu. V tomto smere dávam dole klobúk pred mladučkým Stellanom, ktorý tu hral jedným slovom - geniálne. Tiež oceňujem postupnú emotívnu gradáciu v kontexte dvoch protipólnych charakterov - mladého slaboduchého mladíčka a arogantného hajzla statkára. Na druhú stranu mi tu trochu chýbalo hlbšie rozobratie pointy s dievčaťom na vozíčku. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Snorlax

Bez Stellana by byl tento film sotva poloviční. Na počátku třicítky zde Stellan vypadá jako kluk, ale hraje jako starý ostřílený mazák. ()

DwayneJohnson

Souhlasím s uživatelem Dopitakem, že ta skoro poslední scéna je trošku mimo, jinak ale u mě převládá pocit mírné spokojenosti. Hlavně za Stellana, který už v tomhle mladém věku ukázal, jaký je to talent a to ještě v roce 1982 nikdo nemohl tušit, kam až to dotáhne. Výborný výkon a moc mu to slušelo, i s tím zaječím pyskem. ()

dopitak

Nebýt andělů, scénám s nimiž jsem se musel spíš smát (vypadali jak Měsíčník, Slunečník a Větrník), asi by hodnocení dosáhlo stropu. Ale symfonici taky potřebujou práci. Stellan měl úlohu "snadnou", protože tyhle postavy jsou vděčný a často dostávají hereckou cenu (Forrest Gump, Lennie Small, Ernie Grape). Zahrál ovšem na výbornou, všechna čest. Líbil se mi způsob, jakým byla do snímku zakomponována švédská příroda. Chování lidí k sobě navzájem mi připomnělo nemytýho Knihkupce. Smutné, až na konci zatínáte pěsti. Stellan tak mladý, až nepoznatelný. ()

Flego

Azda prvá veľká úloha pre Stellana Skarsgårda a zhostil sa jej bravúrne. Jeho prostoduchý pomocník na statku žije síce s handicapom, ale jeho srdce je veľké a plné túžob. Pomaly prerozprávaný príbeh kladie dôraz na detaily a vykreslenie doby, v ktorej sa odohráva. ()

Krt.Ek

Bez špetky přidané hodnoty. Filmů o velkodušných (sic!), dobrosrdečných idiotech obklopených zdravou nemocnou (ne, právě nemyslím na hypochondrii) společností už vzniklo tolik (na první dobrou mě napadá Sloní muž, Co žere Gilberta Grapea a O myších a lidech), Slabomyslný vrah pak v téhle řadě nepřichází s ničím novým či objevným, vypadá jako by byl natočen dle příručky (hlavně co nejvíc spravedlivého rozhořčení), stává se filmem bez tajemství, bez překvapení - vždyť už pouhým názvem tvůrci divákům vyslepičili pointu, teď už jen čekat, za jakých okolností k onomu zločinu dojde! 55 % ()

Martin741

Vela filmov Hansa Alfredssona spom nevidel, a pustil som si to preto, lebo film patri do tzv. vseobecneho rozhladu a ten mi treba. Kazdopadne skor artova zalezitost - prva cast filmu ktoru hlavny hrdina travi ako sirota madost zaujala, film ma kludne tempo, vyborne dialogy. Jo, anjelske vizie nic moc, s tym suhlasim, aj tak vsak dam maximalne hodnotenie. Stellan Skarsgard hral na urovni, film je to depresivny smutny, slzy, strach, utrpenie, to vsetko si divak rychlo vsimne. Videl som aj Bjorn Andresena - podla mnohych mal svoj najlepsi film Smrt v Benatkach, to ja nesuhlasim, tento Slabomyslny Vrah 1982 povazujem za jeho najlepsi film : 95 % ()

laik_60

Vizualne i verbálne vypadajúci ako idiot, ktorého možno zneužívať, ponižovať doslova haniť a vykorisťovať, jeho vnutro je však krásne čisté a ľudské. Krásny herecký prejav hlavného herca. Výborny scenár úžasná dramatičnosť. Svedska kinematografia opäť nesklamala. ()

dr.fish

Poměrně temný film. Stellan se vytáhl coby Jořka s pyřkem, atmoška předválečného Švédska taky zajímavá. 108 minut uběhlo jako voda. 75% ()

jedna_vrana

Sven v podaní Stellana Skarsgårda, je jeden z jeho najlepších výkonov, najmä, ak uvážime, aký bol v tom čase mladý. Utrpenie a urážky sú dennými zážitkami Svena. Ak je však utrpenia príliš, Sven má všetkého dosť a s anjelmi pomsty kráča po poliach, vykonať, čo považuje za jediné možné riešenie. To všetko za zvukov Verdiho Requiem. Táto scéna je mimoriadne pôsobivá. Film ponúka viacero charakterových postáv aj vo vedľajších úlohách. Postavy sú možno až rozprávkovo čierno-biele, ale k to poetike filmu patrilo. ()

Pafl

Stellan Skarsgård jako prostomyslný vesnický chlapík s vadou řeči, kterého mají všichni za idiota. Proti němu velkostatkář Höglund, švédský nacista, domácí tyran a Skarsgårdův úřední opatrovník. Dobro proti zlu ve světě, kde zlo vždycky tahá za delší nitky. ()

Coliseum

Další ze severských oper, jejímž dirigentem je epochální Stellan. Ne nadarmo se říká, že bůh obdařil duchem prostší velkou dávkou upřímných a z hloubi vyvěrajících citů a ne bezdůvodně tvrdím já, že na obhroublá, zlá a sebou samými do pozice nadřazených povýšená prasata nakonec platí zase jen bič. Jeden velký souboj obyčejné svobodomyslnosti a panovačného útlaku. ()

pafka

Skarsgard v roli, kterou si za svuj zivot musi strihnout snad kazdy velikan stribrneho platna. On nezklamal, byl naprosto skvely v roli prostoducheho a velmi omezeneho mladika, ktereho kazdy jen vyuzival a zneuzival a misto nejakych diku byl pro posmech. Ctyricet let stary film a tohle uz dnes nikdo netoci. Skoda, skvela kinematografie. ()

Veber

Stellan Skargård zde hraje neskutečně. Silný závěr i příběh jako celek. Andělé navíc (asi jako v Prolomit vlny...). Trochu deprese... ()